Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,5TDI ] wymiana fabrycznego radia

Elektryka
wojciech20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 15:13
Lokalizacja: Biłgoraj

[A6 C5 2,5TDI ] wymiana fabrycznego radia

Post autor: wojciech20 » 31 paź 2009, 18:32

Witam mam problem posiadam obecnie fabryczne radio kaseciaka ale chcalbym go wymienic na radyjko na plyty dokladnie sony lecz nie wiem jak sie do tego zabrac? otóz problem polega na tym, ze przy fabrycznym radiu z tylu jest masa kostek a ja nie wiem co do czego jestem laikiem w tych sprawach otóz jak to zrobic aby wszystkie glosniki graly lacznie z subuferem? jest jakas przejsciowka z kabli fabrycznych na kostke ISO? lub czy da sie to zrobic samemu? Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 31 paź 2009, 22:12

Skoro jesteś laikiem to weź tego soniacza, podjedź do pierwszego- lepszego serwisu RTV. Koszt koło 30z eta

wojciech20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 15:13
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: wojciech20 » 02 lis 2009, 13:44

Skoro jesteś laikiem to weź tego soniacza, podjedź do pierwszego- lepszego serwisu RTV. Koszt koło 30z eta

Kolego bez obrazy ale na taki pomysl to ja potrafie wpasc bez forum. Chyba forum jest po to aby pomagac w tak drobnych sprawach to tak samo jakbys kazdego z jakas usterka odsyłał do serwisu. Dzieki forum wiele osob robi samemu drobne naprawy i to sie chwali a wiec i ja chcialbym cos potrafic zrobic a najlepiej jest sie czegos dowiedziec na forum dzieki zyczliwosc, pomocy i wiedzy innych użytkowników. Pozdrawiam

wojtass
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 353
Rejestracja: 08 mar 2009, 16:59
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Białystok

Post autor: wojtass » 02 lis 2009, 19:35

wojciech20, kolega wymieniał oryginał na sony i musiał jak się nie mylę przylutować końcówki od subufera bo nie grał i podłączyć pod gniazda do wzmacniacza, a ja zamieniłem oryginał kasetę na oryginał cd i powiem Ci że jego sony może się schować przy moim oryginalnym radiu dzwięk jest o niebo lepszy oczywiscie u mnie , jedyny tylko plus tego sony to wejście do pendrive reszta nawet nie dorównuje ori ;-)
jak spotkam kolege to popytam dokładnie co i jak jak się jednak zdecydujesz na sony :-)

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 03 lis 2009, 12:12

Tak jak już napisał kolega wojtass radio powinno mieć wyjście na wzmacniacz tzw. czincz
Będziesz potrzebował dwa kawałki kabla głośnikowego, dwie wtyczki czincz, lutownica, lub jak wolisz na skrętkę, taśma izolacyjna.
Czincze musisz podpiąć pod kable RR, COM, LR zaznaczyłem je na rysunku.
Pod RR i LR plusy, A COM masa.
Zdjęcie przestawia radio Concert, ale to nie odgrywa żadnej roli
Ja miałem podpiętego Kenwood'a i przy przewijaniu płytki i przełączaniu utworów słychać było cykanie w głośnikach, kumpel u siebie na innym radyjku miał to samo. Teraz znów wrzuciłem Chorusa i korzystam z nadajnika FM w nawigacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojciech20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 15:13
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: wojciech20 » 03 lis 2009, 19:19

dzieki koledzy za pomoc w wolnej chwili biore sie za to. Co do radia narazie bedzie sony pozostalosc po poprzednim aucie ale kto wie moze w przyszlosci zagosci orginalne radyjko. Serdecznie pozdrawiam

stabio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:55
Lokalizacja: Derby

Post autor: stabio » 11 kwie 2010, 21:56

krischm pisze:Tak jak już napisał kolega wojtass radio powinno mieć wyjście na wzmacniacz tzw. czincz
Będziesz potrzebował dwa kawałki kabla głośnikowego, dwie wtyczki czincz, lutownica, lub jak wolisz na skrętkę, taśma izolacyjna.
Czincze musisz podpiąć pod kable RR, COM, LR zaznaczyłem je na rysunku.
Pod RR i LR plusy, A COM masa.
Zdjęcie przestawia radio Concert, ale to nie odgrywa żadnej roli
Ja miałem podpiętego Kenwood'a i przy przewijaniu płytki i przełączaniu utworów słychać było cykanie w głośnikach, kumpel u siebie na innym radyjku miał to samo. Teraz znów wrzuciłem Chorusa i korzystam z nadajnika FM w nawigacji.

Pozwole sobie zadac pytanie. Jezeli nie mam wyjscia na SB to czy moge podlaczyc bezposrednio tyl do zaznaczonych na zdjeciu gniazd ? Jesli tak ta skad najlepiej wziac minusy ?
Radio sony, ktore mam gra na tyle dobrze, ze SB jest mi tak naprawde niepotrzebny i zastanawialem sie juz nad pociagnieciem kabli od tynych drzwi bezposrednio do radia. Czy to dobry pomysl?

stabio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:55
Lokalizacja: Derby

Post autor: stabio » 01 maja 2010, 23:42

Wreszcie sobie poradzilem. Kupilem radio z DVD i musze przyznac, ze gra conajmniej 2 do 3 razy lepiej (czysciej, wyrazniej, lepszy bas) niz oryginal.

W opisie krischm niestety brakuje jednej waznej kwestii. Otoz do pinu o/o na schemacie, nalezy podlaczyc zasilanie (najlepiej z kostki ISO od radia, kabel niebieski - antena). Bez tego tyl nie bedzie gral bo wzmacniacz nie bedzie mial zasilania.

Mam nadzieje, ze komus pomoglem.

Awatar użytkownika
loko86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2010, 10:38
Lokalizacja: Chrzanów / Małopolska

Post autor: loko86 » 28 maja 2011, 05:14

Cześć Koledzy,

sory za odgrzebanie tematu :) ale właśnie też podpinam u siebie nieorginalne radyjko i mam problem z tylnymi glośnikami <mysli>

Kolega stabio, napisał że zasilanie tylnego wzmaniacza puścić z kostki ISO od radia. To jest jak dobrze rozumiem pin nr 2 w kostce ISO A ?

Pytam bo zrobiłem tak na szybko i uruchomił mi sie subwofer z tyłu ale głośniki jak nie grały tak nie grają ...
Pozdrawiam

loko

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 28 maja 2011, 12:34

Są dwa wyjścia, albo kupisz przejściówkę do podłączenia tylnych głośników przy nieoryginalnym radiu albo robótki ręczne: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1516609.html

Awatar użytkownika
loko86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2010, 10:38
Lokalizacja: Chrzanów / Małopolska

Post autor: loko86 » 30 maja 2011, 10:07

Dzieki kolego dio, za linka wlasnei zanim sie zabralem za ta robotke odwiedzilem tą stronke :) wszystko elegancko wytlumaczone, tylko mam maly problem.

Po podlaczeniu wszystkiego zgodnie z opisem sub sie elegancko włącza a głośniki nie. Dzisiaj postaram sie o nowy miernik (stary sie spalil) pomierze i sprawdze czy wszystko dobrze podłączyłem ...

[ Dodano: 2011-05-30, 10:11 ]
btw.
piszesz o przejściówce, widziałem na forum, że chłopaki rzucali linkami z allegro ze jest taki osprzęt przez który trzeba to podłączyć. Niestety wszystkie aukcie powygaszane, a z ciekawości chciałbym zobaczyć jak ma sie taka przejsciowka. Moglby ktoś jakimś linkiem zarzucić bo szukalem ale nei wiem czy dobra rzecz znalazlem.

Poza tym ze standardowej kostki miniIso nie trzeba podłączać wszystkiego do nieseryjnego radyjka zeby glosniki uruchomić - chyba ze sie myle to prosze poprawiac.
Pozdrawiam

loko

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 30 maja 2011, 12:28

Wpisz w szukajce w allegro "tylne głośniki audi" i wyskoczą Ci te właśnie przejściówki.

Awatar użytkownika
loko86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2010, 10:38
Lokalizacja: Chrzanów / Małopolska

Post autor: loko86 » 26 lip 2011, 10:07

Witam ponownie,

za pomocą nowego miernika udało się zlokalizować urwane kabelki, gdyby komuś się to przydało to u mnie akurat przerwane były pod bocznym słupkiem zarówno z lewej jak i prawej strony. Radyjko JVC KD S721R podpiąłem wg tego schematu (sorki za jakość). Jedyną różnicą jest podłączenie sterowania suba (na schemacie biały kabel 5 pin) które podłączyłem pod antene (czerwono niebieski kabelek) Obrazek

Tutaj chciałem się zapytać Was czy wszystko jest ok bo sub się włącza, głośniki tylne też ale po włączeniu radia bądź zmienieniu stacji w radiu słycjać trzask w tylnych głośnikach. Pytanie moje dlaczego tak się dzieje? Tu chciałem zaznaczyć, że podpiąłem suba w innym audi z orginalnym radiem i nie było takich trzasków.

Reszta w moim audi działa ok, nie ma trzasków podczas słuchania jednej stacji czy płyty. Jak sądzicie problem jest związany z podpięciem sterowania suba/wzmacniacza, które defakto podpiąłem pod antene? Jezeli tak to gdzie to podpiać? Który pin w moim dariu?

[ Dodano: 2011-07-26, 10:03 ]
Po podpięciu anteny pod pin 5 w kostce ISO A buczenie ustało - może komuś się przyda <okok>
Niestety niecierpliwy trzask w tylnych głośnikach pojawia się jedynie podczas wyłączenia radia bądź zmianie stacjii ...
Pozdrawiam

loko

Awatar użytkownika
TheWitcher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 215
Rejestracja: 19 sty 2011, 21:09
Lokalizacja: Northamptonshire

Post autor: TheWitcher » 25 paź 2011, 22:59

Panowie nie moge dojsc o co chodzi, bo u mnie po wymianie radia na Kenwood KBC-BT6144 przy podlaczeniu wszystkiego przez adapter glosniki i sub dzialaja, ale w tylnych glosnikach slychac cos jakby tykanie (trzaski) ktore pojawia sie zaraz po uruchomieniu radia (niezaleznie czy slucham radia, cd czy jest ono w stanie STANDBY)
pojawilo sie takze delikatne - ledwo widoczne mruganie oswietlenia.
Dodam tylko ze u mnie ten przewod z mini iso -o/o- jest podlaczony do ktoregos zasilania. Nie wiem o co biega :[
Prosze o pomoc wszystkich obstukanych w temacie. <okok>
Byla: Audi 80 1.6, A6 2.4 V6, A6 1.9Tdi Saloon, Coupe Quattro typ 85, jest jak w opisie :)

Awatar użytkownika
loko86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2010, 10:38
Lokalizacja: Chrzanów / Małopolska

Post autor: loko86 » 26 paź 2011, 12:59

Nie patrzyłem jeszcze na schemat tego radia ale czasem tak bywa ze przewód sterujący subem (-o/o-) wychodzi z zasilania, jeżeli jest do tego przeznaczony inny pin powinno być inaczej ale jak nie masz pinu uruchamający zewnętrzny wzmacniacz to zostaw na tym pinie co masz.

Stukania w głośnikach podczas słuchania to typowy objaw słabej masy, może masz wadliwy adapter albo to radio potrzebuje dużo lepszej masy niż seryjne.

Proponuje Ci odnaleźć dobry schemat jak nie bedziesz pewien wrzuć go tu, napisz tez jaki adapter zamontowałeś oraz powiedz czy robiłeś coś z kabelkami np. lutowałeś itp.
Pozdrawiam

loko

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga