Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] centralny zamek

Elektryka
ODPOWIEDZ
greko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2008, 19:56
Lokalizacja: Newcastle West

[A6 C5] centralny zamek

Post autor: greko » 08 cze 2008, 20:07

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post na forum.
Od zaledwie kilku dni jestem posiadaczem A6, szukałem na tym forum podobnych postów, ale nie znalazłem pasującego do mojego problemu.

Mianowicie, po pierwsze nie działa pilot, po drugie nie mogę zamknąć ani otworzyć auta zamkiem w drzwiach, tylko zamkiem w bagażniku, ale tak czy inaczej bagażnik nie jest zamknięty. I moje pytanie jest takie: jaka może byc przyczyna tego problemu. Dodam tylko że takiego już kupiłem.

Proszę o pomoc bo otwieranie i zamykanie auta bagażnikiem jest conajmniej niewygodne, a chciałbym przywrócić auto do pełnej sprawności.

Poza tym pozdrawiam wszystkich, którzy zechcą mi pomóc.



kolego zapoznaj się FAQ i nazywaj poprawnie tematy
Ostatnio zmieniony 08 cze 2008, 21:27 przez greko, łącznie zmieniany 1 raz.

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 09 cze 2008, 10:00

po pierwsze takie tematy widziałem co najmniej dwa a jestem od tygodnia chyba na forum.
po drugie przyczyn jest sporo. od uszkodzonego kluczyka po centralkę lub chociażby wymianę baterii...
szukaj nie gryzie.
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

macieja910

Post autor: macieja910 » 09 cze 2008, 10:02

Co do pilota to obstawiam ze albo sie rozkodowal albo wymaga zmiany baterii. A co do reszty to chyba centralka alarmu, najlepiej by bylo gdybys wpial sie do VAGa ;-)

greko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2008, 19:56
Lokalizacja: Newcastle West

Post autor: greko » 09 cze 2008, 21:54

To ponownie ja.

Panowie, zamykanie i otwieranie wszystkich drzwi działa z zamka w bagażniku oraz z guzików przy klamce, więc przypuszczam że modół centralnego zamka jest ok a układ przy klamce mógł się popsuć (tak na moją logikę), ale to tylko moje przypuszczenie dlatego pytam doświadczonych audiowiczów.

Co do pójscia na komputer to mieszkam w takiej dziurze że na miejscu nie ma możliwości a do jakiegoś lepszego serwisu to musi mi przypasić jakiś luźniejszy dzień w pracy, więc nie tak prędko :(

AISHA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2008, 09:47
Lokalizacja: TCZEW

Post autor: AISHA » 13 cze 2008, 10:16

Dzień dobry,
Jestem właścicielką wspaniałego autka Audi A6 2,4 benzyna Quattro z 1998 roku. Niestety ostanio pojawił mi się problem z centralnym zamkiem, a konkretnie z blokadą klapki wlewu paliwa. Jak byłam nad jeziorkiem, to któryś z moich znajomych "grzebał" coś przy zamku w klapie bagażnika i od tamtej pory nie mogę zatankować auta, gdyż mam zablokowany dostęp do wlewu paliwa :-(
Czy usunięcie tej blokady, to tylko kwestia awaryjnego otwarcia auta za pomocą zamka w bagażniku, czy też wiąże się z "wypadem" do elektryka?!

Proszę stosować się do regulaminu i przywitać w dziale "powitania"
Ostatnio zmieniony 13 cze 2008, 10:46 przez AISHA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiula
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2008, 10:29
Lokalizacja: CB/KOL

Post autor: misiula » 13 cze 2008, 10:41

AISHA

Jak otworzysz bagażnik to po prawej stronie masz schowek - otwórz go i tam powinien znajdować się taki " czerwony plastikowy przewód zakończony kółkiem" najczęściej jest zaraz za subwooferem to jest awaryjne otwieranie klapki wlewu paliwa. Pociągnij go do oporu. Jest to ręczne cofnięcie siłownika, tylko ostrożnie bo obudowa siłownika jest plastikowa i może ulec uszkodzeniu.
Audi A6 Avant - sportowe kombi
Przekręcamy kluczyk i do uszu dolatuje przyjemny pomruk silnika...
Wciskamy pedał przyspieszenia i niewidzialna siła wciska nas w fotel - bardzo wygodny fotel ... :-D

AISHA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2008, 09:47
Lokalizacja: TCZEW

Post autor: AISHA » 13 cze 2008, 10:56

Dziękuję bardzo za pomoc!!!Spróbuję ;-)
A tak na marginesie, to przypominam sobie, że kiedyś miałam podobną akcję i wystarczyło tylko przekręcenie parę razy w zamku w klapie bagażnika i siłownik zadziałał..a tym razem analogiczny manewr nie poskutkował :-(

[ Dodano: 2008-06-13, 12:51 ]
Misiula, udało się!!! Zrobiłam tak, jak radziłeś i...klapka wlewu paliwa odblokowana :-> Wprawdzie "plastikowe kółeczko" nie zostało mi w ręku, ale nie mam gwarancji, czy przypadkiem nie uszkodziłam siłownika :oops: Najważniejsze jednak, że będę mogła zatankować i...udać się bezpośrednio do elektryka!!
Jeszcze raz wielkie dzięki ;-)

[ Dodano: 2008-06-16, 12:12 ]
Dzień dobry!
Mam malutkie pytanko: czy ktoś, kto jest posiadaczem Audi A6 rocznik 98 limuzyna wymieniał już w swoim aucie siłownik przy klapce wlewu paliwa? Elektryk, u którego byłam, powiedział mi, że przy wymianie tej części muszę liczyć się z demontażem bocznej tapicerki bagażnika..Czy miał rację?! Troszeczkę zaskoczyło mnie to stwierdzenie, bo nie chce mi się wierzyć, że z powodu wymiany siłownika będę zmuszona do naruszenia "kosmetycznej" części mojego auta :-( Czy nie ma innego sposobu na naprawę blokady wlewu paliwa np. przez tylną lampę?!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga