Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6C5]Szumy,Trzaski z głośników na wyłączonym Radiu Stacyjce

Car Audio
ODPOWIEDZ
DropyDrop
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

[A6C5]Szumy,Trzaski z głośników na wyłączonym Radiu Stacyjce

Post autor: DropyDrop » 25 paź 2009, 17:32

Witam

Stało się to w normalnych okolicnzościach. ÂŻona wysiadła z auta, zamkneła drzwi ruszyłem. Radio włączone na CD usłyszałem trzask a następnie szmery i trzaski w głośnikach. Sytuacja ma miejsce zarówno na CD jaki i radiu FM. Rano objawiało się to tym, że podczas gdy grała muzyka radio samoczynie się wyciszało wraz z trzaskiem/szmerem. Na chwilę obecną szmery i trzaski są bardzo ciche słychać je tylko przykładając ucho do głośnika zarówno na włączonym radiu i również na wyłączonej STACYJCE! Dodam, że rano kiedy odłączyłem bezpiecznik zarówno 20A od Radia ustało, również ten mały czerwnony 10A również ustało. Po włączeniu radio pojawiło się SAFE i trzaski się nasiliły. Teraz kiedy wpisąłem kod i wszystko wróciło do normy wszystko ucichło. Ta usterka ciągnie z aku prąd i to równo dlatego trzeba będzie odłączać bezpiczenik, ale przecie nie będe tego robił co chwile tylko chce usunąć usterkę.


Radio to Ori Symphony, dokładnie takie http://kuniseins.ku.funpic.de/CdcEmu/Gr ... phony1.jpg

W necie szukłaem sporo, być może mało efektywnie, ale znalazłem tylko jeden wątek na elektrodzie.
Zaprezentuje wam wnioski tego kolegi:

,,Po czasie doszedłem do wniosku, że to raczej wina wzmacniacza. Przy aktywnym systemie BOSE wzmacniacz w radiu jest wyłączony, a dźwięk wychodzi bezpośrednio do wzmacniacza znajdującego się w bagażniku po prawej stronie (nie w SUBWOOFER-ze bo ten jest z drugiej strony bagażnika). Odłączenie SUBWOOFER-a nic nie zmienia , w głośnikach nadal te same trzaski (przy załączaniu radia). Dziwne jet to, że ostatnio radio wyłącza się normalnie (szmery jakby zanikły), problem jest przy uruchamianiu.
Niepokoi mnie jedna rzecz. Na kostce mini-ISO (żółta) jest podawane napięcie do załączenia wzmacniacza (tego z bagażnika) +12V i masa oznaczona w radiu jako COM. Po załączeniu radia pojawia się (+12V) i to jest ok, ale na końcówce COM jest ok 3V (względem masy) a po wyłączeniu radia ok (-2V).
Pytanie do znawców tych modeli, czy to przypadkiem nie jest przyczyną trzasków w głośnikach ?''

,,Problem okazał się być szerszy - wzmacniacz pobierał prąd (ok 350mA) na postoju, po miesięcznym nieużywaniu auta, rozładował nowy akumulator do zera.

Wyglądało to tak:
wzmacniacz wyłączony - pobór prądu = ok 350mA
załączanie - strzał w głośnikach - potem normalna praca pobór ok 350mA przy ściszonych głośnikach - głośniej pobór (wiadomo) większy
wyłączenie - prąd spada do zera na 3 sekundy po czym wzrasta gwałtownie powyżej 1A i spada powoli do 350mA i taki pobór utrzymywał się cały czas,

Nie ustaliłem przyczyny problemu, niemniej jednak sprawę rozwiązałem zabudowując przekaźnik. Sygnał REMOTE z radia załącza przekaźnik a ten podaje zasilanie na wzmacniacz. Zniknął problem trzeszczących głośników przy wyłączonym radiu oraz "strzały" przy załączaniu/wyłączaniu. Prąd też już nie ucieka.

Wszystko ładnie zmieściło się w obudowie wzmacniacza, więc w sumie wszystko wróciło do stanu przed awarią.
Koszt naprawy = cena przekaźnika''



ogólnie nie mam za abrdzo ochoty bawić się w przekaźniki itd.
chociaż szczerze to nie widziałem nigdzie u siebie wzmaka, coś podobnego do subwoofera jest po stronie pasażera tamoiast po prawej jest wejście na CD NAVI i walizka z kluczmi do kół.

Pomoże ktoś ?
Ostatnio zmieniony 26 paź 2009, 17:16 przez DropyDrop, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wiesiek77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2009, 22:54
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Post autor: Wiesiek77 » 25 paź 2009, 18:56

Witam .Nie rozumiem zabardzo twojego pytanie. Piszesz wcześniej że masz wzmacniacz i subwofer a co najciekawsze że masz system bose ,ja mam taki system w swojej a6c5 avant wspólpracujący z radiem nawigation plus i wzmacniacz i subwofer znajdują się razem po stronie pasażera w bagażniku apo lewej stronie jest zmieniacz i tuner

DropyDrop
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DropyDrop » 25 paź 2009, 20:20

Nie mam Bose i napisałem, że raczej nie mam wzmacniacza bo nie mogę go znaleźć w aucie.

Pczytoczyłem jedyny temat dotyczący tego problemu jaki znalazłem w necie. AKurat ten kolega, który ma ten problem ma BOSE, Ja go nie mam i nie moge znaleźć wzmacniacza, chyba że są ze sobą zespolone jakoś bo subwoofer znalazłem. NIe napisałem, że mam BOSE.

Dodatkowo zauważyłem, że problem dotyczy TYLKO przednich głośników!

Awatar użytkownika
Wiesiek77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2009, 22:54
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Post autor: Wiesiek77 » 25 paź 2009, 21:38

Nie wiem jak w modelu z 2000r. ale jeśli zlokalizowałeś subwofer to przy tym subwoferze a dokładnie na nim jest zamontowany wzmacniacz chyba wiesz jak wygląda wzmacniacz.Możesz nie mieć wzmacniacza jeśli nie masz bose

DropyDrop
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DropyDrop » 25 paź 2009, 21:42

dobrze sprawdze, na szybko patrzyłem na stacji benzynowej, a co do wniosków?
ma ktoś jakieś pomysły ?

allekups

Po zmianie fabrycznego radia na zwykłe z SD i USB

Post autor: allekups » 01 lis 2015, 14:26

Witam po zmianie fabrycznego radia na zwykłe z SD i USB mam zakłócenia w głośnikach. Mam system bose i zakupiłem na allegro specjalnie przejściówki na ISO żeby podłączyć zwykłe radio. Wszystko pięknie gra nawet subwoofer lecz im więcej daję gazu tym głośniej gwiżdże w głośnikach co o tym sądzicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga