Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] Problem z ASR i regulacja swiatel

Elektryka
ODPOWIEDZ
jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

[a6 c5] Problem z ASR i regulacja swiatel

Post autor: jason » 03 paź 2009, 11:28

Otoz np w tym temacie audi-a6-c5-spasowanie-konsoli-i-kokpitu ... htm#148495 sa zdjecia deski z przyciskami na ktorych jest napisane ESP u mnie w tym samym miejscu jest przycisk z napisem ASR.
Jednak po jego nacisnieciu nic sie nie dzieje, zadnej reakcji, czy ikonki na zegarach.
Czy jest to znak tego ze ktos sobie wstawil przycisk dla picu a tak naprawde nie spelnia on w tym aucie zadnej roli?

Druga sprawa to to ze swietla swieca mi bardzo w dol. Regulacja jest, ale nie dziala. Nie wierze ze spalily sie lub w inny sposob zepsuly 2 silniczki w obu swiatlach na raz.
Czy moglibyscie mi pomoc i zlokalizowac ktory bezpiecznik lub przekaznik (o ile taki istnieje) jest odpowiedzialny za regulacje swiatel?
Sprawdzalem te bezpieczniki z boku deski, ale wszystkie sa ok, a nie wiem gdzie sa inne skrzynki. Gdzies, na jakiejs rozpisce bezpiecznikow widzialem pozycje "regulacja swiatel", ale nie wiem czy to to, a jak nawet to nie wiem gdzie jest ta skrzynka.
Pomocy i Pozdrawiam

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 03 paź 2009, 16:41

jason pisze:Jednak po jego nacisnieciu nic sie nie dzieje, zadnej reakcji, czy ikonki na zegarach.
może przepaliła się kontrolka od ASR, ale to w skrajnych przypadkach
najprostsze sprawdzenie to podjechać na piaszczystą drogą... zapiąć jedynkę i ogień
ASR powinien zablokować koła co jest ewidentnie czuć
przydało by się podpiąć pod kompa (np vaga) i sprawdzić błędy
jason pisze:Druga sprawa to to ze swietla swieca mi bardzo w dol. Regulacja jest, ale nie dziala
tu również przydało by się podpiąć pod kompa, było by więcej wiadomo
wiem, że bezpieczniki są jeszcze pod nogami kierowcy, ale nie wiem od czego

bluuu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2009, 23:24
Lokalizacja: usa

Post autor: bluuu » 04 paź 2009, 05:52

Witam,

tak sie podepne pod temat. U mnie xenonki chodza ok, tylko jeden jest wyzej a drugij jakby o jedna pozycje nizej swieci..

Czy potrzebuje VAG'a by skorygowac wysokosc czy tez nie?

Dzieki.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 04 paź 2009, 07:27

bluuu pisze:U mnie xenonki chodza ok, tylko jeden jest wyzej a drugij jakby o jedna pozycje nizej swieci..
poza samo-poziomowaniem jest również manualne świecenie świateł przy lampach do regulacji
ogólnie to ustawia się światła właśnie ręcznie, a poziomowanie będzie zawsze ustawiało do tej pozycji

Awatar użytkownika
Argi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 136
Rejestracja: 30 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Argi » 04 paź 2009, 09:06

bluuu pisze:Witam,

tak sie podepne pod temat. U mnie xenonki chodza ok, tylko jeden jest wyzej a drugij jakby o jedna pozycje nizej swieci..

Czy potrzebuje VAG'a by skorygowac wysokosc czy tez nie?

Dzieki.
1. Sprawdź czy nie pękła Ci plastikowa zębatka na trzpieniu, przy śrubie do regulacji. Z tego co wiem zdarza się to stosunkowo często. Ja przez kilka dni szukałem VAG'iem przyczyny w elektronice, a winna była plastikowa gówniana zębatka, której konstrukcja nie zmieniła się chyba od A100.
2. Jeżeli powyższe jest OK, podjedź do gościa z "lustrem", aby prawidłowo ustawił reflektory. Dobrze byłoby wprowadzić je VAG'iem w stan serwisowy, aby w przyszłości nie było niespodzianek. Można ustawić je bez tego, ale jeżeli korekcja jest zbyt duża to mogą wychodzić później poza zakres i będą błędy, a nawet w jakieś zatarcie (tylko plotki).
Było:
2008 - 2019 C5 Quattro AKE 2002
Jest:
2019 - C7 Quattro CNHA 2016

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 04 paź 2009, 10:39

jason pisze:Druga sprawa to to ze swietla swieca mi bardzo w dol. Regulacja jest, ale nie dziala. Nie wierze ze spalily sie lub w inny sposob zepsuly 2 silniczki w obu swiatlach na raz.
Czy moglibyscie mi pomoc i zlokalizowac ktory bezpiecznik lub przekaznik (o ile taki istnieje) jest odpowiedzialny za regulacje swiatel?
Odczytaj błędy :!:
na podstawie mojego przypadku typuję uszkodzony czujnik (przedni lub tylny) na zawieszeniu. Bezpieczniki tak bez powodu tez się nie przepalają.
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Argi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 136
Rejestracja: 30 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Argi » 04 paź 2009, 10:56

RomanS pisze:
jason pisze:Druga sprawa to to ze swietla swieca mi bardzo w dol. Regulacja jest, ale nie dziala. Nie wierze ze spalily sie lub w inny sposob zepsuly 2 silniczki w obu swiatlach na raz.
Czy moglibyscie mi pomoc i zlokalizowac ktory bezpiecznik lub przekaznik (o ile taki istnieje) jest odpowiedzialny za regulacje swiatel?
Odczytaj błędy :!:
na podstawie mojego przypadku typuję uszkodzony czujnik (przedni lub tylny) na zawieszeniu. Bezpieczniki tak bez powodu tez się nie przepalają.
Wprawdzie nie napisał dokładnie jaka regulacja, ale raczej nie posiada xenonów i jest to manualna korekcja z kokpitu.
Było:
2008 - 2019 C5 Quattro AKE 2002
Jest:
2019 - C7 Quattro CNHA 2016

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 04 paź 2009, 10:57

Nie mam za bardzo jak odczytac sobie tych bledow. Po za tym ja nie mam xenonow wiec co za tym idzie brak samopoziomowania jak sadze.
Moim zdaniem spitolilo sie cos miedzy pokretlem na desce a juz samym swiatlem, dlatego chce sprawdzic bezpiecznniki, tylko nie potrafie zlokalizowac tej dugiej skrzynki z nimi.
Co do ASR do auto nie tylko na piachu ale i na asfalcie mieli kolami az milo, wiec mniemam ze mam tylko przycisk ktory jest podlaczony do ... niczego.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 04 paź 2009, 11:36

Argi pisze:Wprawdzie nie napisał dokładnie jaka regulacja, ale raczej nie posiada xenonów i jest to manualna korekcja z kokpitu.
O kurde jak tak to sorry, jakaś rutyna mnie poniosła :evil:

Sprawdź napięcie na potencjometrze regulacyjnym (pokrętło), jeśli nie ma to cofaj się w tym sprawdzaniu ażznajdziesz dziurę. Innego wyjścia nie widzę.
Części samochodowe online - Motostacja pl

bluuu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2009, 23:24
Lokalizacja: usa

Post autor: bluuu » 05 paź 2009, 02:15

Argi pisze: 1. Sprawdź czy nie pękła Ci plastikowa zębatka na trzpieniu, przy śrubie do regulacji. Z tego co wiem zdarza się to stosunkowo często. Ja przez kilka dni szukałem VAG'iem przyczyny w elektronice, a winna była plastikowa gówniana zębatka, której konstrukcja nie zmieniła się chyba od A100.
2. Jeżeli powyższe jest OK, podjedź do gościa z "lustrem", aby prawidłowo ustawił reflektory. Dobrze byłoby wprowadzić je VAG'iem w stan serwisowy, aby w przyszłości nie było niespodzianek. Można ustawić je bez tego, ale jeżeli korekcja jest zbyt duża to mogą wychodzić później poza zakres i będą błędy, a nawet w jakieś zatarcie (tylko plotki).
Dziekuje za odpowiedz.

Czy chodzi o te siwe zebatki przy swiatlach, ktore mozna regulowac srubokretem? Na szczescie nie mam ich zlamany jednakze mogliby je zrobic metalowe tak przy okazji, podkrecilem srubokretem i sie zobaczy.

Thx.

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 05 paź 2009, 15:02

U mnie te plastiki tez sa w calosci.
Musze koniecznie sprawdzic bezpieczniki. Moge prosic o lopatologiczne wytlumaczenie mi gdzie sa inne skrzynki z bezpiecznikami (oprocz tej jednej z boku deki rozdzielczej)
Dziekuje

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 05 paź 2009, 19:30

jason pisze:Musze koniecznie sprawdzic bezpieczniki. Moge prosic o lopatologiczne wytlumaczenie mi gdzie sa inne skrzynki z bezpiecznikami (oprocz tej jednej z boku deki rozdzielczej)
"Inne bezpieczniki" sa obok, nad i pod zestawem przekaźników.
Myslę natomiast, że nie ma potrzeby tam zaglądać, bo od regulacji zasięgu świateł są bezpieczniki z normalnej skrzynki. Numery bezpieczników to 20 i 21 (musiałyby Ci paść jednocześnie obydwa !) jeden od lewego drugi od prawego reflektora. Położenie: najwyższy rząd (te małe) skrajny z prawej to20 a ten pod nim to 21.
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga