Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c4 V6 2.6] Ogrzewanie w kabinie siadło

Elektryka
ODPOWIEDZ
graphic_guy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:39
Lokalizacja: Legnica

[A6 c4 V6 2.6] Ogrzewanie w kabinie siadło

Post autor: graphic_guy » 03 paź 2009, 08:09

Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum i pozdrawiam wsztstkich miłośników Audi. :-D

Kupiłem sobie ślicznego Audi A6 (c4) V6 2.6 i mam tylko taki problem, że nie grzeje w środku. Byłem u sprzedającego przed kupnem i wszystko działało. Następnego dnia - już nie.

Mówi, że wysiadło tak z chwili na chwilę podczas jazdy. :-(
Muszę powiedzieć, że nawiew i itd., wszystko działa, ale nie grzeje powietrza wewnątrz.

Mam więc pytanie, co się mogło stać. Słyszałem o nagrzewnicy, ale nie wiem. Proszę o wskazówki.

Zalączam jeszcze znalezione zdjęcie na niemieckim forum. Tam ludzie sugerują że to może być silniczek sterujący klapą znajdujący się w "Wasserkasten" (sądzę że chodzi o nagrzewnicę) lub jeden z silniczków w środku, jak widać na zdjęciu (element nr. 6)


Poza tym mam jeszcze taki problem:

1. Przełączenie na "długie" nie działa, chociać mrugnięcie długimi działa
2. Jak odchylam manetkę z prawej strony, to spodziewałbym się ruchu wycieraczki na tylnej szybie, ale niestety nie ma.



Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam

Obrazek

[ Dodano: 2009-10-03, 11:56 ]
Witam ponownie!

Udało mi się dziś jeszcze być u elektronika i podłączył moją C6 pod komputer.

Oto błędy, jakie wyskoczyły:

00779 - Czujnik temperatury zewnętrznej (G17)
30-00 - Przerwa / zwarcie z plusem

01271 - Silnik nastawczy klapy temperatury (v68)
41-00 - Zablokowany lub bez napięcia

01772 - Silnik nastawczy klapy centralnej (v70)
41-00 - Zablokowany lub bez napięcia

Mam nadzięję, że ktoś z Was będzie wiedział, jak do tego podejść. ;-)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 04 paź 2009, 21:51 przez graphic_guy, łącznie zmieniany 1 raz.

graphic_guy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: graphic_guy » 05 paź 2009, 13:18

Naprawdę nikt nie miał podobnego problemu:?:

Może ktoś z was wie, jak zabrać się do sprawdzenia tych klap w wentylacji. Wiem że jest możliwość od strony silnika dogrzebania się przez nagrzewnicę do jednej, ale większość tych klap jest w środku. Jak się do nich zabrać?

Proszę o jakieś wskazówki.

klesk1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:08
Lokalizacja: Opolskie, Kluczbork

Post autor: klesk1986 » 06 paź 2009, 00:05

01271 - Silnik nastawczy klapy temperatury (v68)
41-00 - Zablokowany lub bez napięcia
Do tego silniczka masz dostęp od strony komory silnika. Ale zanim to zrobisz to spróbuj usunąć błąd i sprawdzić czy działa. Z tego co wiem to klimatronik ma to do siebie, że jak mu któryś silnik wygeneruje za dużo błędów to go odcina. Tak więc skasowanie błędów może chwilowo pomóc oraz ustalić przyczynę usterki.

Co do samego dobrania się do silnika regulacji to z tego co pamiętam należy zdemontować mechanizm wycieraczek, i swój silniczek będziesz miał pod pokrywką. Poniżej obraek z opisem co i jak z angelskiego service manuala.
Obrazek

graphic_guy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: graphic_guy » 06 paź 2009, 15:46

Dzięki za wskazówki. Elektronik kasował błędy, jednak po starcie znów się pokazywały. Znalazłem kogoś, kto się na tym zna, i mam nadzieję, że tak jest.

Przypuszczam, że wiem które klapy to mogą być, ponieważ nawet nie grzejąc, powinien przekierowywać strumień odpowiednio do ustawień klimatronika, a nie robi tego. Więc jak sądzę jedna klapa przy silniku (nagrzewnicy) nie puszcza w ogóle ciepłego powietrza, natomiast druga wewnątrz nie przekierowuje odpowiednio powietrza na szybę, środek, lub nogi.

Nic. Teraz czekam co z tego będzie.

Wiecie może, czy te silniki sterujące, w razie się spalą, można gdzieś dokupić? Jakaś problematyczna część?

klesk1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:08
Lokalizacja: Opolskie, Kluczbork

Post autor: klesk1986 » 06 paź 2009, 16:06

Prawie zgadłeś z tymi klapami, a dokładniej z klapą od regulacji temperatury jest tak, że puszcza ona powietrze albo przez nagrzewnicę, albo nad nią. Dodatkowo sterowanie to współpracuje z zaworem podciśnieniowym, które otwiera/zamyka przepływ płynu przez właściwą nagrzewnicę.

Co do drugiej klapy, jest to klapa centralna odpowiedzialna za nawiew na kratki. Silniczek od tej kratki znajdziesz w środku auta, jest on bodajże po prawej stronie nagrzewnicy. I teraz zła informacja, żeby tam się dostać trzeba co nieco rozebrać, chyba nawet ściągnąć fragment konsoli gdzie masz radio, klimatronica i przełączniki.

Tak wogóle to polecam zapoznać się z poniższym PDF'em, tam masz wszystko rozpisane:
http://www.sendspace.pl/file/mty6NxWe/

A jakbyś sam chciał zabierać się za rozbieranie tego to poniżej link do tematu gdzie jest już co nieco opisane na ten temat:
https://a6klub.pl/100-c4-28-wymiana-nagrzewnicy-pomocy-vt5720.htm

I na koniec co do elektryki, to silniczkom powinno pomóc dobre czyszczenie, a jak nie to nie baw się w kupno pojedynczych silników tylko całą nagrzewnicę. Może i to nawet Cię taniej wyjdzie. Ja kupowałem całą i gościu z Wrocławia wziął ode mnie 150 lub 200 zł teraz nie pamiętam, a szukając na allegro to sam silniczek to znalazłem za 150?!

graphic_guy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: graphic_guy » 07 paź 2009, 12:20

Witam!

Naprawdę Wielkie Dzięki za wskazówki. W sumie chłopak, który mi to robi, roz... ebrał środkową konsolę i zamienił silniczek z góry (sprawny) w tej części w konsoli, aby nie musiał już się tam więcej grzebać. Te silniczki u góry natomiast... muszę coś wykminić. Jak piszesz, może po prostu całą nagrzewnicę. Tylko muszę xxxxxxx trafić sprawną.

Dzięki za pliki!!!

[ Dodano: 2009-10-08, 23:25 ]
Witam!

A więc chłopak, który mi to zrobił, znał się na rzeczy. Przeczyścił silniczki pogrzebał trochę i wszystko jest super co do ogrzewania :)

Dzięki Wam za wskazówki.

Proszę nie używać wulgaryzmów, nawet delikatnych!
Ostatnio zmieniony 12 gru 2009, 20:27 przez graphic_guy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga