Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Jak poznać czy jest sprawna sprężarka klimatyzacji?

Elektryka
ODPOWIEDZ
ggryz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2009, 19:58
Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

[A6 C5] Jak poznać czy jest sprawna sprężarka klimatyzacji?

Post autor: ggryz » 17 wrz 2009, 22:30

Witam,
w moim poprzednim aucie najpierw załadowano mi klimę czynnikiem, a następnie pan stwierdził, że niesprawna jest sprężarka klimatyzacji i najpierw powinienem ją wymienić. Czyli wrzuciłem pieniądze w błoto. Chciałbym teraz tego uniknąć. Czy przed napełnieniem czynnikiem jest sposób, żeby się dowiedzieć, czy sprężarka jest sprawna? Czy są serwisy, które dokonują takiego sprawdzenia oraz ile to kosztuje? Z moim dotychczasowych sond telefonicznych wynika, że serwisy jedynie ładują czynnik.

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 17 wrz 2009, 22:35

Dlaczego nie masz czynnika w układzie?

chudy.bartek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2009, 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: chudy.bartek » 17 wrz 2009, 22:45

Niestety pełnej diagnozy sprężarki bez nabicia czynnika wraz z olejem smarującym ją nie ma możliwości wykonać. Natomiast możesz jechać i poprosić o test ciśnieniowy azotem. Powinno kosztować to niedużo, a pozwoli ocenić szczelność układu. Jeżeli układ będzie szczelny musisz nabić czynnik (w ÂŁodzi już od 150 zł.) może być wraz z kontrastem jeżeli nie jest znana przyczyna niedziałania klimatyzacji i wtedy można sprawdzić działanie całej klimatyzacji. Jeżeli elektryka jest OK to sprzęgło na kompresorze powinno się załączyć i wtedy można ocenić poziom kompresji sprężarki. Jeżeli wszystko działa należy dla pewności po kilku minutach pracy przelecieć autko lampką UV.

ggryz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2009, 19:58
Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Post autor: ggryz » 18 wrz 2009, 06:09

tomciar pisze:Dlaczego nie masz czynnika w układzie?
Zużył się.

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 18 wrz 2009, 08:28

Nie ma czegoś takiego jak zużyty czynnik. Albo wyciekł szybko - wtedy układ jest nieszczelny, albo naturalnie poprzez pory węży gumowych lub na złączkach się ulotnił - ale to jest okres 3 lata pewnie. Tak czy inaczej - to co kolega napisał powyżej - nie ma innej możliwości jak nabicie klimy z barwnikiem aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Myślę ze to koszt mniejszy niż ktoś miałby sprawdzać sprężarkę (wymontować, sprawdzać, zamontować). Jeżeli nabijesz klimę i nie będzie dobrze chłodziła bo coś ze sprężarką to czynnik da się z powrotem odzyskać i nabicie po naprawieniu sprężarki nie będzie drogie. Jeżeli po nabiciu wszytko będzie ok a klima przestanie działać po paru dniach to jest wyciek - barwnik pomoże go zlokalizować.

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 19 wrz 2009, 00:04

Każdy szanujący się warsztat zawsze sprawdzi szczelność przed nabiciem i poda kontrast bo to ułatwia sprawę w przypadku ew.reklamacji a już szczególnie gdy klient przyjeżdża z pustym układem i nic nie wie o przyczynie tego stanu rzeczy.Po nabiciu następuje uruchomienie układu i obserwacja ciśnień w układzie,pracy wentylatorów,głośność sprężarki,to standartowa procedura i jeśli coś jest nie tak odzyskuje się czynnik aby dokonać naprawy.Nie szukaj taniego zakładu tylko dobrego,może ktoś z forum kogoś poleci.

asmn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2009, 17:48
Lokalizacja: pol

Post autor: asmn » 19 wrz 2009, 20:11

Dokladnie tak jak pisze endriu ja zawsze aprawdzam azotem szczelnosc i czy srezarka dziala jezeli tak jest to w 99% nie mam reklamacji.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga