Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] 2.5 TDI Masakrycznie twarde sprzęgło

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
sasio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, 20:09
Lokalizacja: Szczecinek

[A6 C4] 2.5 TDI Masakrycznie twarde sprzęgło

Post autor: sasio » 27 sie 2009, 20:16

Witam wszystkich jako że jestem nowy proszę o wyrozumiałość.
Jestem bardziej za sprawami informatycznymi niż samochodami ale trzeba spróbować wszystkiego.
Moje autko to Audi A6 C4 Sedan 2,5 TDI 5 biegowy manual z 1994 roku,(nie wiem czy dobrze wybrałem FWD).
Problem polega na tym iż mam bardzo twarde sprzęgło, uczę się teraz na Clio i sprzęgło jest mega miękkie, w innych samochodach którymi miałem przyjemność jazdy po lotnisku także sprzęgło było miękkie, tutaj muszę mocno wciskać, nie koniecznie do końca bo wystarczy lekko i bieg przejdzie ale sam fakt z jaką mocą muszę to dociskać.
Wiem że się do tego przyzwyczaje ale teraz jest jakoś tak dziwnie.
Podobno jest tutaj sprzęgło linkowe, ojciec mówi że we wszystkich A6 tak jest ale wątpie aby Audi dała do limuzyny takie ciężkie sprzęgło.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź czy to norma czy coś jest zepsute
Ostatnio zmieniony 27 sie 2009, 21:35 przez sasio, łącznie zmieniany 1 raz.

sasio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, 20:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: sasio » 27 sie 2009, 22:48

Zapomniałem o tym całkowicie.
Juz wszystko zrobione odnosnie powitania.

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 28 sie 2009, 13:00

ja mam takie srednie ;-) ;p szczerze nie wiem czy jest linkowe czy nie ale jak jest to mozna do mechanika podjechac i zeby troche z linka sie pobawil zmienszyl naciag albo cos i powinno lzej chodzic ;-)
Wybacz im Boze bo nie wiedzieli co czynili robiac biale i srebrne audi...
Moja biedna szosteczka jest poturbowana ;(

mily

Post autor: mily » 28 sie 2009, 13:42

?? Linką??

Nie mam A6 ale miałem audi 100 i w 86 roku już było hydrauliczne, wątpię żeby audi przeszło na linkę.

Kolego najpierw wymień płyn hamulcowy i zobacz czy się poprawi. Przy pedale sprzęgła masz pompkę (luknij pod kierownicę i zobaczysz takie coś jak walec metalowe i jak wciskasz sprzęgło to wchodzi Ci tłoczek do tego wałka).

Ja podejrzewam że masz albo gdzieś mało drożną rurkę, albo płyn już jest tak gęsty że nie przepływa tak jak powinien, jeszcze jest jeden patent, że pompka się zapchała (co jest jednoznaczne że masz syf w układzie hamulcowym i tak trzeba wymienić płyn i oczyścić układ)

Jak masz zdolności manualne to możesz zabrać się za czyszczenie tej pompki sam. W śroku będziesz miał kanaliki o średnicy ok 1mm one się pewnie pozapychały.

PS Pompka do A6 (bo taką kupowałem u siebie do 100) kosztowała mnie 50 zl (na szrocie)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga