Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 1.8T] znow kontrolka cisnienia oleju...pomocy

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
excomunicum
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2008, 15:05
Lokalizacja: Stroud

[a6 c5 1.8T] znow kontrolka cisnienia oleju...pomocy

Post autor: excomunicum » 21 sie 2009, 12:22

zdaje sobie sprawe z tego iz temat ten byl juz poruszany ale mam cholerny problem z ta kontrolka
zaczne od tego iz w kwietniu podczas przegladu byl wymieniany olej i kontrolka swieci mi nieprzerwanie...po minucie od ruszenia zalacza sie i swieci non-stop-- pojechalem zatem na komputer gdzie nie wykazalo zadnego bledu i skierowano mnie do mechanika na sprawdzenie cisnienia oleju co tez uczynilem
o dziwo cisnienie oleju bylo takie jak byc powinno wiec mechanik stwierdzil ze to napewno czujnik jest zepsuty i wymienil go na nowy
niestety problem z zaswiecaniem sie kontrolki cisnienia oleju nie zniknal
czy ktos wie co moze byc? gdzie jest problem?
mechanikowi rece opadly bo nie wiedzial co jest grane a czekala mnie daleka podroz gdyz mieszkam w angli i mialem obawy ale przez cala droge autko chodzilo jak zyleta i do dzis to robi....tylko ta kontrolka wciaz swieci :-(
prosze o pomoc bo nie wiem co dalej mam robic by zlikwidowac ten problem
z gory dziekuje forumowiczom za pomoc!!!
p.s. mam audi a6 1.8T z 2000 roku
Ostatnio zmieniony 21 sie 2009, 13:06 przez excomunicum, łącznie zmieniany 4 razy.

excomunicum
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2008, 15:05
Lokalizacja: Stroud

dziekuje

Post autor: excomunicum » 21 sie 2009, 16:41

dziekuje slavi16 za pierwsza probe pomocy...oczywiscie skorzystam z rady i wymienie czujnik majac nadzieje ze to poskutkuje...dziekuje bardzo i pozdrawiam
jednoczesnie prosze wszystkich innych klubowiczy o wiecej rad gdyby ta nie dala zamierzonych efektow

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 24 sie 2009, 18:50

Należałoby zasymulować warunki w jakich zapala się lampka ,myślę o przejażdżce z podpietym czujnikiem mechanicznym-w tym silniku układ smarowania lubi zastrajkować i awaria czujnika to pobożne życzenie ale naprawdę tylko tego ci życzę.

limall
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2009, 21:23
Lokalizacja: bielsko-biala

Post autor: limall » 24 sie 2009, 22:51

Czesc kolego, mialem identyczny problem przez okolo rok ,myslaem ze toczujnik az zajechalem bryke.Problem podobno typowy w tych silnikach t(1.8 t benzyna)to zapychanie sie smoka ssacego, najlepiej wymien go odrazu i raczej uzywaj polsyntetyka a bedzie ok.

mart73301

Post autor: mart73301 » 26 sie 2009, 21:59

slavi16 pisze:Jeśli dobrze pamiętam, to do naszych silników jest kilka rodzajów czujnika.
Zgadza się. Miałem ten sam problem z kontrolką oleju. ÂŚwieciła się z przerwami. Najczęściej zapalała się lub gasła po przejechaniu po jakiś mocnych nierównościach. Na 99% byłem więc pewien, że to czujnik. Mechanik wymontował mój i pojechał po część do hurtowni. Przywiózł 3 różne (różnią się kolorami) w zależności od silnika. Zamontowanie nie tego czujnika co trzeba może skutkować paleniem się kontrolki. Sprawdź więc dokładnie jaki czujnik idzie do twojego auta a potem porównaj go z tym co ci zamontowali. Oby to było to bo czujnik kosztuje jedynie 50 - 60 zł. Poważniejsze usterki mogą pociągnąć za sobą inne uszkodzenia a tego ci nie życzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga