Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,5 TDI] kontrolka cisnienia oleju

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
Uszol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: Mosina/Wielkopolskie

[A6 C5 2,5 TDI] kontrolka cisnienia oleju

Post autor: Uszol » 05 sie 2009, 16:14

Mam pytnko odnośnie ciśnienia oleju czy jest jakis czujnik od tego czy moze jest jakas inna przyczyna tego ze zapala mi sie czasem czerwona kontrolka oleju na fisie i piszczy jeszcze do tego. Sprawdzalem silnik i zadnych bledow nie pokazuje. A kontrolka zapala sie jak ostro rusze albo przegazuje ale nie zawsze, czasem przy normalnym ruszaniu potrafi sie zapalic, a po jakims czasie sama zgasnie.

Awatar użytkownika
Uszol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: Mosina/Wielkopolskie

Post autor: Uszol » 05 sie 2009, 16:46

No wlasnie nie znalazlem odpowiedzi co to moze byc a szkoda zeby sie silnik zatar albo cos w tym stylu. Bo oleju mam pelen stan wiec nie jest to kontrolka ze za malo oleju jest.

Awatar użytkownika
Uszol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: Mosina/Wielkopolskie

Post autor: Uszol » 05 sie 2009, 21:34

Juz to czytalem i tam tez nie ma nic konkretnego. A w jaki sposob moge sam sprawdzic to cisnienie??? ale jezeli byloby niskie to na wolnych obrotach tez by sie zapalalo a to raczej przy przegazowaniu czyli na wyzszych obrotach, chyba ze pompa oleju pada?

Awatar użytkownika
Uszol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: Mosina/Wielkopolskie

Post autor: Uszol » 06 sie 2009, 19:55

A co powiesz na to ze dzisiaj tylko raz mi sie tak stalo przez prawie caly dzien jezdzenia.
I czym to moze byc spowodowane??? bo skoro byloby cos z cisnieniem to byloby stale z dzieje sie zadko. a nie wymienialem w ostatnim czasie odmy na inna ani nic w tym stylu.

Awatar użytkownika
Uszol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: Mosina/Wielkopolskie

Post autor: Uszol » 06 sie 2009, 22:01

I o takie wytlumaczenie mi chodzolo teraz wiem co i jak, ale nastepne moje pytanie brzmi gdzie moge zrobic taki pomiar cisnienia oleju w poznaniu lub w okolicy? Aczkolwiek najchetniej zrobilbym to sam ale nie mam manometru.

Awatar użytkownika
Uszol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: Mosina/Wielkopolskie

Post autor: Uszol » 06 sie 2009, 22:29

No wlasnie nie mam zadnego swojego mechanika i wtym jest problem. Musze cos znalez ale wydaje mi sie ze prosto nie bedzie. Szkoda ze nikt nie wie gdzie jest taki warsztat z prawdziwego zdazenia.

Awatar użytkownika
chanky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:23
Lokalizacja: DĂźsseldorf/Bydgoszcz

Re: [A6 C5 2,5 TDI] kontrolka cisnienia oleju

Post autor: chanky » 07 sie 2009, 23:21

Uszol pisze:Mam pytnko odnośnie ciśnienia oleju czy jest jakis czujnik od tego czy moze jest jakas inna przyczyna tego ze zapala mi sie czasem czerwona kontrolka oleju na fisie i piszczy jeszcze do tego. Sprawdzalem silnik i zadnych bledow nie pokazuje. A kontrolka zapala sie jak ostro rusze albo przegazuje ale nie zawsze, czasem przy normalnym ruszaniu potrafi sie zapalic, a po jakims czasie sama zgasnie.
Czesc, mialem identycznie to samo. Zdejmi oslone z silnika, i zobacz czy po lewej stronie czy jest podpiety taki kabel z biala gumka. U mnie wygladalo jak by bylo przypiete, ale nie bylo bo tylko ta gumka trzymala.

Mam nadzieje ze masz to samo ;)

PS. jutro wstawie zdjecie jak nie zapomne. Bo dzis mi sie juz nie chce. Akurat wrocilem z jednostki w berlinie.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ma_pok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 21 paź 2008, 22:04
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lębork / Gdynia

Post autor: ma_pok » 19 sie 2009, 11:30

Ja też miałem to samo. Podczas wymiany świec żarowych ściągałem przewody z czujników, m.in. z czujnika ciśnienia oleju (trzy czujniki obok siebie - oleju to ten najblizej turbinki). Z tego co widzialem to we wszystkich 2.5 ten przewod co idzie do czujnika jest troche krotki i ja go najwidoczniej troszke za mocno naciagnalem i przykrylem gumowa oslona. Po przejechaniu 20km zapalila mi sie kontrolnka cisnienia oleju. Oczywiscie zatrzymalem sie, dolalem choc nie trzeba bylo. Caly w stresie i nie przekraczajac 1800 obr/min dojechalem do domu a mialem jeszcze 70 km. sciagnalem pokrywe silnika i faktycznie okazalo sie ze kabelek od czujnika sie urwal :mrgreen: zalozylem nowa koncowke na kabel, podlaczyl i problem zniknal <ok> <ok>

zycze powodzenia

hanysq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 01 wrz 2008, 18:25
Lokalizacja: marbella ,hiszpania

Post autor: hanysq » 19 sie 2009, 20:39

witam
podobne boleści przerabiałem u siebie
oleju stan, świeżo po wymianie oleju i filtra a zapalało się min. po jakiś 20 minutach jazdy
co się okazało filtr oleju dziadowski zakupiony w podwórkowym sklepie widocznie miał jakiś słaby przepływ
dalej nie trzeba chyba pisać co by się mogło narobić
hanysq

Awatar użytkownika
ma_pok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 21 paź 2008, 22:04
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lębork / Gdynia

Post autor: ma_pok » 19 sie 2009, 21:08

ja mam wszystkie filtry MANNa - odrobine drozsze ale przynajmniej mam pewnosc

hanysq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 01 wrz 2008, 18:25
Lokalizacja: marbella ,hiszpania

Post autor: hanysq » 19 sie 2009, 22:20

Jc Auto wedle opinii sprzedawcy jeden z najlepszych,schodzi mu masa tego
oby inni mieli farta jak ja i zdążyli w czas wymienić to cudo motoryzacji
hanysq

hanysq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 01 wrz 2008, 18:25
Lokalizacja: marbella ,hiszpania

Post autor: hanysq » 20 sie 2009, 22:39

teraz wyjaśnienie temu sprzedawcy niestety jest nie realne i nie opłacalne dla mnie,lecz rzeczywiście ten filtr wyglądał jak zamoczona srajtaśma
ps.przestałem oszczędzać z doświadczenia wiem że różnica w zaoszczędzeniu tańszego podzespołu wraca po krótkim czasie czasami x5
-czas
-kasa
-nerwy
-kasa na papierosy
- nieprzespane noce jak przy dziecku myśląc CO MU ZNOWU DOLEGA
pozdrawiam i nie róbcie nic na szybkiego,chyba ze macie lewą kasę do ukrycia przed żoną :lol: wyłącznie do wydania na nasze grzechotniki
hanysq

Awatar użytkownika
ma_pok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 21 paź 2008, 22:04
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lębork / Gdynia

Post autor: ma_pok » 20 sie 2009, 23:47

hanysq pisze:pozdrawiam i nie róbcie nic na szybkiego,chyba ze macie lewą kasę do ukrycia przed żoną wyłącznie do wydania na nasze grzechotniki
Swiete slowa <ok> <ok> <ok>

arriki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2009, 22:42
Lokalizacja: polska

Re: [A6 C5 2,5 TDI] kontrolka cisnienia oleju

Post autor: arriki » 21 wrz 2009, 23:33

Uszol pisze:Mam pytnko odnośnie ciśnienia oleju czy jest jakis czujnik od tego czy moze jest jakas inna przyczyna tego ze zapala mi sie czasem czerwona kontrolka oleju na fisie i piszczy jeszcze do tego. Sprawdzalem silnik i zadnych bledow nie pokazuje. A kontrolka zapala sie jak ostro rusze albo przegazuje ale nie zawsze, czasem przy normalnym ruszaniu potrafi sie zapalic, a po jakims czasie sama zgasnie.

cze "uszol" czy może zdiagnozowałeś przyczyne swojego problemu??? u mnie pojawiło sie to ostatnio a z racji tego ze nie mam mozliwosci podlaczenia pod komp chciałbym sprawdzic na razie ten czujnik i podlaczenie do niego. Prosze o odpowiedz-z gory dzieki i pozdrawiam

Rad33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2009, 19:37
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Rad33 » 22 wrz 2009, 11:53

witaj "arriki" miałem podobny problem jak Ty, byłem u mechanika badał manometrem ciśnienie oleju, było ok. Stwierdził iż pulsowanie kontrolki na fisie bo tak u mnie to wyglądało jest związane z awarią czujnika poziomu oleju zainwestowałem w ten czujnik 220 zł :-) nieco mnie cena zaskoczyła i wszystko wróciło do normy, mam nadzieje że trwale :-) pozdrawiam wszystkich klubowiczów!
HR

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga