Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] wymiana modułu komfortu

Elektryka
Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AAT 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

[A6 C5 ] wymiana modułu komfortu

Post autor: Levuss » 18 lip 2009, 14:09

W moim audi przestało działać oświetlenie wnętrza i winę za to ponosi w 95% moduł komfortu (tak naprawdę to się nie nazywa moduł komfortu bo A6 C5 nigdy go nie miała i nie wiem jak to się nazywa dlatego przyjąłem obiegową nazwę :-) ).Moduł jest zawilgocony i suszenie nic nie pomogło :-/ .Teraz mam pytanie.Znalazłem na podmianę identyczny moduł i jak go włożę i będzie wszystko ok a potem ponownie włożę swój to znowu będę musiał programować centralny zamek itp? czy po prostu wyjmuję stary, wkładam inny na test potem wkładam swój i wszystko jest po staremu?
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 18 lip 2009, 15:37

A6 ma ma moduł komfortu! I Onj chyba nie ma niczego wspólnego z oświetleniem wewnątrz. Bo kiedy moj sie zalał i przestał działać centralny z klucza, autozamykanie zamków itd. to swiatelka w srodku działały bez problemu.
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AAT 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 18 lip 2009, 17:42

kolega26 pisze:A6 ma ma moduł komfortu! I Onj chyba nie ma niczego wspólnego z oświetleniem wewnątrz. Bo kiedy moj sie zalał i przestał działać centralny z klucza, autozamykanie zamków itd. to swiatelka w srodku działały bez problemu.
To właśnie nie nazywa się moduł komfortu, ale wszyscy na to mówią.A ja jestem pewien, że jest to wina modułu bo po zalaniu przestało działać i chce przełożyć inny moduł i dlatego się pytam co będzie z kodowaniem.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

penio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 02 lip 2009, 22:35
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: penio » 19 lip 2009, 13:12

bedzie dzialac . tylko wiadomo ze pilot ci nie bedzie dzialal , lub ewentualnie bedzei mial inne kodowanie ale to juz nie problem, nie trzeba nic kodowac prócz pilota

robertinno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 07 lip 2009, 19:19
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: robertinno » 06 sie 2009, 14:08

do kolegi Levuss Koleżko skoro jesteś taki "mądry" to napisz co to jest skoro twoim zdaniem nie moduł komfortu??? :?:.

dziadek-102
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2009, 00:35
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dziadek-102 » 07 sie 2009, 11:33

:oops: Witam sedecznie!
Mam pytanie niemam oswietlenia po o twarciu drzwi kierowcy niedziala brzeczek od zapalonych swiatel ani tez nie swieci swiatelko w drzwich co moze byc przyczyną?? Moze moduł komfortu tylko jak go zlokalizować i jak go wymontować chodzi o audi a6 c5. jezeli ktoś wie prosze o pomoc. Z góry dziekuje !!!

Awatar użytkownika
cichy85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:52
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: cichy85 » 08 sie 2009, 00:11

dziadek-102 pisze::oops: Witam sedecznie!
Mam pytanie niemam oswietlenia po o twarciu drzwi kierowcy niedziala brzeczek od zapalonych swiatel ani tez nie swieci swiatelko w drzwich co moze byc przyczyną?? Moze moduł komfortu tylko jak go zlokalizować i jak go wymontować chodzi o audi a6 c5. jezeli ktoś wie prosze o pomoc. Z góry dziekuje !!!
proponował bym szukać przyczyny w mikrostykach zamka (wyłącznik krańcowy) ;-)

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AAT 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 09 sie 2009, 09:32

robertinno pisze:do kolegi Levuss Koleżko skoro jesteś taki "mądry" to napisz co to jest skoro twoim zdaniem nie moduł komfortu??? :?:.
Po pierwsze to się nie unoś bo Ci piórka opadną. Po drugie gdzie nie zajechałem (mowa o wyspecjalizowanych zakładach) to mówili, że C5 nie ma modułu komfortu tylko to nazywa się moduł centralnego zamka czy sterownik centralnego zamka. Znam człowieka co siedzi w elektronice od kilku lat i ma dużą reputację i on też to potwierdza. Moduł komfortu to obiegowa nazwa, której praktycznie każdy używa.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

P@weł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:14
Lokalizacja: Warmia

Zapewne to nazwa umowna .

Post autor: P@weł » 11 sie 2009, 14:01

Możliwe że obydwie nazwy są prawidłowe . W czasie sprawdzania historii swojego samochodu natknąłem się na obydwie nazwy . Przy rozkodowywaniu wyposażenia po wpisaniu kodu uzyskałem odpowiedź ; moduł komfort tak . Jednak przeglądając historię napraw wśród wymienionych części znalazłem Sterownik Centralnego Zamka . Oczywiście dosłowne tłumaczenia nazw moga nieznacznie się różnić . Z rysunku w katalogu wynikało że moduł ten jest umieszczony z przodu po stronie kierowcy . Czy ów moduł ma coś wspólnego z oświetleniem nie odpowiem ale wydaje mi się że po otwarciu drzwi zapala się lampa centralna przy lusterku , pod konsolą od storony otwartych drzwi i w otwartych drzwiach . Jeżeli tak to sam mikrowłacznik na sterowanie takiego systemu jest za mało bo centralna lampka przy lusterku byłaby współna dla obu obwodów i zakłócałaby pracę . Poza tym opóźnione wygaszanie oświetlenia .

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AAT 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 14 sie 2009, 10:06

olo_gsm pisze:To może i ja wtrące swoje 3 grosze to tej nie prowadzącej do niczego dyskusji na temat nazwy :lol:
"Moduł komfortu" jest to sterownik odpowiadający za sterowanie centralnym zamkiem, oświetleniem wnętrza, sterowaniem radiowym, domykaniem szyb, otwieraniem bagażnika, alarmem. W VW w diagnostyce kryje się on pod adresem 46 czyli właśnie opisywany we wszystkich programach diagnostycznych jako "moduł komfortu". W Audi pomimo, że pełni on dokładnie te same funkcje jak w VW, w diagnostyce występuje pod adresem 35 czyli "centralny zamek". Na samym module też jest wytłoczona nazwa Tuerverriegelung co w wolnym tłumaczeniu oznacza "blokowanie drzwi".
Reasumując, uważam że nazywanie ich zamiennie modułem komfortu czy sterownikiem zamka jest jak najbardziej zasadne (nawet ich lokalizacja w a6 i np w passacie jest ta sama). Z tym , że określenie "moduł komfortu" jest moim zdaniem bardziej trafione, bo jako określenie uogólnione nie wskazuje na bezpośrednią funkcjonalność ograniczoną tylko do sterowania samym zamkiem centralnym.

Natomiast nawiązując do pytania postawionego przez autora. Możesz podmienić na próbę przedmiotowy sterownik i po ponownym wpięciu swojego starego sterownika pilot nadal powinien działać. Gdyby jednak wyleciał z pamięci to procedura kodowania pilota nie jest skomplikowana.

Pozdrawiam serdecznie <piwo>
Dziękuję i to chyba już wszystko wyjaśnia w temacie nazewnictwa (punkcik leci do Ciebie)
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

Raf-boss-al
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2010, 15:45
Lokalizacja: Szczecin-Bergen

Post autor: Raf-boss-al » 02 lis 2010, 17:59

witam
Mam pytanko o sterownik , bądź moduł komfortu do audi a6 , 2002 2.5 diesel avant
oczywiście zalało mi go i centralny plus parę innych gadżetów nie działa, lecz nie oto pytam!
Nie mogę znaleźć takiego o tych samych numerach co mój - 4B0962258K -.
są na rynku z końcową litera H i D,
reszta taka sama numerów i cyfr
i pytanie jakie różnice są w tych sterownikach, i czy muszę szukać dokładnie tego który miałem??
Dziękuje i pozdrawiam

sec86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2010, 19:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sec86 » 29 lis 2010, 22:15

Panowie
Jeżeli moduł komfortu był zalany to nieznaczy że jest on niesprawny, proponuje moduł osuszyć, przeczyścić styki i naprawić przyczynę usterki. W 99% to jest problem wiązki elektrycznej której połączenia są zrobione za pomocą zaciskarki bez użycia cyny lub szczelnej izolacji, zawinięte jest to w izolacje parcianą która przepuszcza wode, co powoduje że miedź śniedzieje i przewody same odpadają .
sec86

Awatar użytkownika
Jankes220
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2012, 14:54
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Jankes220 » 23 wrz 2012, 12:39

Od jakiegoś czasu gdy zamykałem auto z pilota to zawieszał mi sie prawy kierunek(ciągle świecił) ,musialem drogi raz nacisnac na pilocie zamknij. Wczoraj przestały mi sie otwierać i zamykać drzwi kierowcy z pilota. Więc otwieram i zamykam kluczem . Podpiełem Vaga(2.5) i łączy sie ze sterownikiem i ciągle rozłącza zdąże sprawdzić że jest masa blędów i rozłącza i znowu łączy . Gdy chcę sprawdzić testy wyjść to wyskakuje ,że sterownik jest uszkodzony. Czy to wina sterownika ,że moje drzwi się nie otwierają?

mydoom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: mydoom » 03 paź 2012, 21:16

Witam ja mam problem z przednią prawą szybą a mianowicie domykanie/otwieranie z pilota ta szyba robi dokładnie na odwrót jak myślicie jest to wina modułu?? <uoee>

grzywna88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:25
Lokalizacja: Toruń

Post autor: grzywna88 » 14 sty 2013, 09:39

Witam wszystkich, od niedawna jestem właścicielem A6.Audi sam sprowadziłem z niemiec.Jak ją kupowałem nie otwierały i zamykały się drzwi prawy przód i lewy tył.Po powrocie do polski jest jeszcze gorzej, audi się sama zamyka otwiera nawet podczas jazdy. Potrafi otwierać się i zamykać na postoju. ÂŚwiatełko w środku mruga.Mój mechanik stwierdził że moduł komfortu więc go wyjąłem,sucho tam było ale i tak go trochę jeszcze osuszyłem. Jest lepiej już się nie zamyka, ale dziś podchodzę do niej a ona wszystkie szyby opuszczone szyber otwarty.masakra po prostu.Chciałem podłączyć VAGA ale jest chyba coś nie tak z wtykiem OBD bo nie mogę się wogóle z niczym połączyć a próbowałem trzema vagami kolegów i nic.... Proszę podpowiedzcie co mam robić... Z góry dziękuje:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga