Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 C4] Prośba o pomoc z szyberdachem

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Limp_dick

[a6 C4] Prośba o pomoc z szyberdachem

Post autor: Limp_dick » 05 lip 2009, 21:49

Witam,
mam dość nietypowy problem z dachem. Generalnie wszystko działało jak należy do dziś.
W trakcie otwarcia szyberdachu coś dość głośno chrupnęło i nic dach nie chce się schować. Natomiast da się go uchylić i zamknąć. Z moich obserwacji coś chyba nie wytrzymało i po prostu "ze starości" pękło.

http://forums.audiworld.com/picture.php ... eid=188809

Co to za część, która najprawdopodobniej się ułamała - jak się fachowo nazywa ? Generalnie lato tuż tuż i miło by było mieć taki działający bajer na stanie.

andrzej12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:11
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: andrzej12 » 09 lip 2009, 18:51

Witam,mam u siebie ten sam problem,ta część która się ułamała to cięgienka które ciągają za sobą rynienkę,jak odsuwałeś dach to pewnie została w głębi.Ja u siebie wyciągałem ją drutem przy uchylonym dachu od środka auta.Radzę ci to też zrobić bo przy opadach deszczu jak znajdzie jakąś nieszczelność to ci podleje podsufitkę przez szyber.Niestety niewiem gdzie to dokupić,może w ASO,próbój,niestety trzeba wymieniać całą tą rynienkę,bo te łapki są do niej zgrzane.Ja już jeżdżę tak drugi rok,i jakoś niemiałem czasu się tym zająć,i też tylko uchylam dach.Daj znać jak sobie poradzisz to też się za to może zabiorę,powodzenia. :-D

klesk1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:08
Lokalizacja: Opolskie, Kluczbork

Post autor: klesk1986 » 09 lip 2009, 22:21

Tak jako kolega prędzej napisał jest to rynienka do odprowadzania wody i bierze ona głównie udział przy uchylonym szyberdachu. Spróbuj poszukać na allegro, może ktoś ma akurat zdekompletowany szyber i sprzeda to za nieduże pieniądze.

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 13 lip 2009, 13:05

Dzięki chłopaki :-> namierzyłem na allegro cały szyber po małych pieniądzach (generalnie za kompletny uzbrojony dach dałem 95 zł + przesyłka :mrgreen: ) i już do mnie paczuszka idzie. Jeszcze jedno kupiłem z blaszanym dachem a aktualnie mam szklany te cięgienka to chyba takie same będą prawda ? Etka podała że to to samo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga