Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 Avant] Jak dostać się do czujnika poziomu paliwa?

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mrock
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2008, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

[A6 C5 Avant] Jak dostać się do czujnika poziomu paliwa?

Post autor: mrock » 18 maja 2008, 21:30

Wymontowałem dzisiaj tylną kanapę aby dostać się do czujnika poziomu paliwa, ale znalazłem pod nią jedynie czujnik ESP. Wnioskuję, że czujnik poziomu paliwa znajduje się w podłodze bagażnika. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że podłoga w tym miejscu jest tak zabudowana, że nie mam koncepcji jak się za nią zabrać. Czy ktoś z Was już się w to bawił? Nie chcę połamać plastików przy metodzie prób i błędów...

[ Dodano: 2008-05-22, 19:21 ]
No więc poradziłem sobie. Opiszę, bo może komuś się to kiedyś przyda.
Najpierw wyjąłem obie przykrywki schowków w podłodze. Zdemontowałem prawą boczną tapicerkę, która trzymała się na dwóch śrubach przy zaczepie (prawy tylny róg bagażnika), jednej śrubie w korytku rolety, jednej śrubie przy zaczepie rolety i kołku zamka tylnego siedzenia. Pozostają tylko zatrzaski z którymi trzeba się trochę posiłować. Następnie zdemontowałem listwę z podłogi, tą która jest zaraz za tylnymi siedzeniami (trzyma się na czterech śrubach pod zaczepami). Teraz trzeba podnieść z prawej strony styropianowe wypełnienie spod podłogi. Pod nim znajduje się, zaraz za tylnym siedzeniem, metalowa klapka pod którą prowadzi wiązka. Odkręcamy klapkę, odczepiamy dwa wężyki prowadzące do baku (poleci troche ropy) i odkręcamy byczą nakrętkę/obręcz trzymającą cały pływak w baku. Przelutowałem wszystkie lutowane połączenia, przeczyściłem styki i czujnik chodzi jak nowy :)

McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McKansy » 10 maja 2009, 20:06

Mały update tematu ;-)

Wczoraj spróbowałem dostać się do czujnika poziomu paliwa. Okazało się to nie takie trudne, jak mogło by się wydawać :mrgreen: Wszystko oczywiście zgodnie z wypowiedzią kolegi mrock wymontowałem, przy okazji podpowiem, że nie trzeba wyciągać obu bocznych tapicerek - ja wymontowałem tylko prawą, a styropian da się wyciągnąć "na styk", tylko trzeba się z nim tu i ówdzie po gimnastykować :-P Czujnik niestety nie został naprawiony (ale na pewno będzie za niedługo :-D ), dlatego, że nie mogłem pozwolić się, aby zostawić rozebrany bagażnik na kilka dni w przypadku nie możności "regeneracji" poprzez prze lutowanie i czyszczenie styków w celu wymiany na nową pompę :-(

Załączam zdjęcie jak to wygląda po wymontowaniu podłogi, może się komuś przyda :-)

Awatar użytkownika
kowalsky88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 cze 2008, 18:15
Lokalizacja: Notts

Post autor: kowalsky88 » 05 lut 2010, 17:52

dzieki za pomoc , wlasnie mam ten sam problem , mam kod 00771 - Fuel Level Sensor (G) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent. spruboje to poczesc tak jak ty tutaj opisales , chyba jako jedyny, dzieki <piwo>
A6 2000

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga