Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] webasto - jak z montażem?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

[A6 C6] webasto - jak z montażem?

Post autor: tmr » 28 cze 2009, 16:29

Tak od dłuższego czasu chodzi mi po głowie montaż webasta w autku. Może to przez to ciepłe lato tego roku... ;-)
Poza tym - raz w życiu już właziłem do auta zimą przez tylną klapę... - tylko ona się otworzyła przy -34 stopniach, a zimno było tak że przy gimnastyce w aucie pękły mi pory w kroku... :mrgreen: ... no i więcej już nie chcę.

No więc do rzeczy:
Czy ktoś przerabiał temat?
Mam już mgliste pojęcie o schematach elektrycznych i paliwowych, mam bardzo mgliste pojęcie o zestawie potrzebnych części (samo webasto, sterownik telestartu, pilocik, kabelki, wtyczki, pompa paliwa, ew. zawór zwrotny...).
Nie mam zielonego pojęcia o zestawie rur i o stopniu trudności montażu owych rurek/systemu zasilania paliwem.
I tu pytanko: czy warto się z tym szarpać? czy zna ktoś zakład który zrobi to lepiej niż ja sam? :lol: (tam też mogą być ludzie którzy zobaczą webasto do C6 pierwszy raz w życiu - włączając w to ASO... :lol: ).
Czy zwyczajnie dać se siana i lecieć na nurki do Hurghady (bo np. ktoś już "to" przerabiał, wie że to droga przez mękę, a webasto np. po tygodniowej walce z montażem wylądowało na allegro??? :roll: ).
Pozdr
_TMr

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 05 paź 2009, 15:12

:lol: dowiedziałem się że "żeby było tak jak w fabryce, to będzie baardzo ciężko" ... i że mogę zapomnieć o oryginalnym (MMI) sterowaniu ustrojstwa.
To sprawiło że poleciałem na nurki do Hurghady 8-)
Lecz nie zmienia to faktu, że o tym czymś znowu myślę. I chyba coś wymyślę :roll: ;-)
Sorki, że nic konkretnego nie mogę jeszcze napisać.
Pozdr
_TMr

STraits
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2009, 18:33
Lokalizacja: Lublin

Post autor: STraits » 06 paź 2009, 10:25

A niby dlaczego będzie cięzko ? Zastanawiam się bardzo powaznie nad tym tematem i zamierzam doposażyć autko w webasto jeszcze przed pierwszym śniegiem :)

rstr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 19 lip 2009, 03:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rstr » 07 paź 2009, 03:39

Ciekawy temat. Ja też się nad czymś takim zastanawiałem. Ciekawe ile coś takiego może kosztować w autoryzowanym serwisie...

Awatar użytkownika
Argi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 136
Rejestracja: 30 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Argi » 07 paź 2009, 08:21

Uzależniliśmy się z żoną się od Webasto tak bardzo, że następne auto z pewnością zostanie tak doposażone, jeżeli nie będzie miało W fabrycznie. W naszym klimacie używam go chyba częściej niż klimatyzacji (w skali roku).
Myślę jednak, że nie ma co się upierać przy sterowaniu z MMI. Ja zleciłbym instalację autoryzowanego serwisowi W lub Eberspracher i poprosiłbym o umieszczenie panela w jakimś dyskretnym miejscu. Funkcjonalność jest dokładnie ta sama. Pilot także.
Było:
2008 - 2019 C5 Quattro AKE 2002
Jest:
2019 - C7 Quattro CNHA 2016

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 08 paź 2009, 12:33

no i sprawa jasna , tez mi to chodzilo po glowie od zeszlego roku , ale po tym co widze ... tmr przegrzebal temat ... tez sie poddaje , zreszta aux. heater , daje rade , ponizej 5C , pieknie grzeje auto juz od odpalenia ... coprawda webasto byloby dobre do odmrazania szybek, ew. topienia sniegu - odpalone z pilota , ale stwierdzam ze nie warto zwlaszcza ze mialoby nie byc bajerow w MMI ... pozdro <ok>

canonarrow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 07 mar 2009, 22:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: canonarrow » 09 paź 2009, 21:05

hmmm moja niuńka stoi na wolnym powietrzu i powiem tak:
Wyjście o świcie w mroźny poranek i zobaczyć piekne szybki swojej niuńki wśród dziesiątek innych samochodów skrobanych w pocie czoła i kłębach świeżych spalin - bezcenne

:D
Piękna jest :D

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 10 paź 2009, 08:36

Panowie,a nie możecie zaadoptować webasto powszechnie stosowane przy silniku 2 TDI??? Jest przy nim możliwość sterowania z pozimu MMI i z pilota.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 17 paź 2009, 18:04

:)
no to chłopaki i dziewczyny - jak by ktoś miał Thermo Top C albo E na zbyciu z telestartem T100 (ewentualnie T90) i w miarę kompletne - to jestem chętny...
No chyba że ktoś miałby kompletne ori webasto do A6 diesel 2.7-3.0 ... :)

[ Dodano: 2009-10-23, 17:35 ]
<czapa> webasto już do mnie jedzie. Mam nadzieję że po otworzeniu kartonu nie znajdę tam piecyka kaflowego... :lol:
censored, dzięki za sugestie - postaram się zrobić coś takiego żeby było "jak w ori, abo i lepiej" 8-)
Napiszę co wyjdzie z projektu...

[ Dodano: 2009-11-04, 06:05 ]
No i webasto dojechało.
W kartonie cegieł nie było. Przyjechał nowiutki thermo top C i telestart HTM100 - na taki zestaw padł wybór.
Dlaczego? - bo HTM100 daje takie możliwości obsługi jak MMI :) - z tą różnicą że w HTM mogę odczytać i ustawić temp w aucie z domu <rotfl>
Oczywiście do wszystkiego doszło kilka oryginalnych rurek ogrzewania postojowego Audi (głównie taka tródzielna rura metalowa i kilka węży gumowych)
Zrezygnowałem z zaworu przełączającego ogrzewania - nie miało to większego sensu w thermo top c (orygianlnie były V-ki).
Miejsce montażu pieca - ori (pod lewą lampą), pompa wodna - prawie jak w ori :) (brak tego zaworu przełączającego, który nota bene mam i można by było go spiąć z zasilaniem pompy wody), instalacja paliwowa z zaworem zwrotnym, instalacja sterowania/radia/anteny - jak ori, prądowa - inna (nie ma canów).
Webasto odpalone - działa <rotfl>
Nie zrobiłem jeszcze wentylatora nagrzewnicy - tu mi się czknęło :) ... btw: czy ktoś wie o ewentualnym sposobie odpalenia całego klimatronika jakimś pinem z jego wtyczek? :)
Jeśli nie znajdę innego rozwiązania - zgodnie z sugestią Władka Hobota - wymacam prąd sterowania modułu dmuchawy i spróbuję go "naśladować".
Dzięki Piotruś za pomoc, rady i "technical support" :)
pozdr
_TMr

aaa.... miałem takie ciśnienie że zacząłem się nawet pytać w ASO Audi o ceny ewentualnego montażu. Pan po kilku dniach oddzwonił i grzecznie poinformował że "klient - nasz pan", ale stanowczo poleca kupna C5 z ogrzewaniem - będzie taniej... <mikołaj>

[ Dodano: 2009-11-09, 06:25 ]
Temat chyba zamknięty. Przynajmniej w sensie moich wątpliwości z dmuchawą :)
Udało się znaleźć rozwiązanie odpalania całego klimatronika (oczywiście z zdmuchawą... 8-) ) przez webasto. Na coś takiego nie liczyłem :)
Efekt?
- rano w domku ustawiam poziom komfortu wnętrza w aucie (3 kliknięcia na guziczki pilota), lecę się wysikać, piję kawę, wskakuję pod przysznic, prasuję koszulę, ubieram synka i siebie, łapię teczkę, lecę do auta :)
...silnik jest już rozgrzany a w środku jest ciepło. Odpada skrobanie szybek przy szronie... :)
WARTO BYÂŁO !!!! :mrgreen:

[ Dodano: 2009-11-11, 07:25 ]
I już chyba ostatnie info... cena... :)
Całość wyszła poniżej 3k pln :D
Jak znajdę troszkę czasu - sklecę coś na kształ poradnika montażu (ze względu na objętość będzie to chyba tylko szkic... <rotfl> ) i umieszczę w odpowiednim dziale...

szynszyl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 26 sty 2010, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szynszyl » 27 paź 2010, 20:25

Odgrzeje kotleta bo zima idzie.
Tmr zdradził byś jak rozwiązałeś problem klimatronica tzn gdzie i jak się wpiołeś że się uruchamia, no i jakie rurki z aso są potrzebne, w etce tego trochę jest a pewnie wszystkie nie są potrzebne....???
Własnymi rencyma:
-elektryczna klapa bagażnika
-kolektory ssące
-hak automatyczny
-reflektory led

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 27 paź 2010, 21:51

Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

t_rex_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 08 lis 2009, 08:00
Lokalizacja: W-wa

Post autor: t_rex_ » 26 lis 2010, 13:59

NO to teraz ja - kupiłem oryginalne używane webasto ze sterownikiem i szukam kogoś kto mi to może fizycznie założyć. Samo kodowanie itd sobie załatwię chodzi mi tylko o fizycznie założenie w samochodzie możecie kogoś polecić w wawie i okolicach.

crn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 276
Rejestracja: 17 sty 2010, 20:57
Lokalizacja: PCH

Post autor: crn » 27 lis 2010, 11:43

t_rex_, ile Cie taki zestaw kosztował?
Było:
Laguna II '01 1,9 dCi
A6 Avant C5 '03 2.5 TDi 180 KM Quattro Tip
A4 B7 '05 2.0 TDi 140 KM Multi
A6 Avant C6 '05 3.0 TDi 224 KM Quattro Tip

t_rex_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 08 lis 2009, 08:00
Lokalizacja: W-wa

Post autor: t_rex_ » 28 lis 2010, 15:09

650 urządzenie 250 sterownik i 100 za pilota czyli 1000zł za całość i nadal szukam kogoś kto mi to założy za rozsądne pieniądze

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 14 cze 2011, 21:11

i znalazles kogos w wawie ?




Poland to nie jest ani miasto, ani region. Przypominam, popraw dane w profilu /Mod
Ostatnio zmieniony 14 cze 2011, 21:51 przez Club RS6, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga