Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.8T] problemy z tiptronickiem

Układ napędowy i skrzynie biegów
takesz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 14 paź 2008, 20:24
Lokalizacja: Lublin

[A6 C5 1.8T] problemy z tiptronickiem

Post autor: takesz » 12 cze 2009, 10:19

witam wszystkich, a wiec sprawa wygląda tak, mam Audi A6 C5 1.8T w automacie, skrzynia działa na każdej opcji PRND432 i wszystko jest ok, w momencie gdy przełączam na tiptronic nie ma zadnej reakcji i cały czas jedzie na ja Drivie, nie reaguje ja ruszanie drążkiem w przód i tył, był podłączony komputer i nie pokazuje żadnysz uszkodzeń i błędów, rozegrałem drążek do bebechów ale wygląda na to ze wszystko jest tam ok, jeśli ktoś wie w czym może tkwić problem to prosze o propozycje i z góry dzieki
Ostatnio zmieniony 12 cze 2009, 18:36 przez takesz, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr

kiernozA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 01 cze 2009, 00:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiernozA6 » 12 cze 2009, 12:50

mam tak samo w 2.5 tdi tiptronic :/ komp nie wykrył błędów.

[ Dodano: 2009-06-13, 19:39 ]
takesz, jeszcze jedna sprawa, jak to jest u Ciebie, bo u mnie jak zmieniam PRND432 to zawsze mocniej podświetla się ta pozycja na której akurat się zatrzymam, a kiedy przejde dzwignią w prawo na TIPa to ani "+" ani "-" się nie podświetla mocniej! A powinien. Być może u mnie uszkodzona jest ta całą dzwignia, i z tąd ten problem że nie działą TIP. Sprawdź w swojej A6 jak to wygląda.

takesz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 14 paź 2008, 20:24
Lokalizacja: Lublin

Post autor: takesz » 15 cze 2009, 20:30

u mnie wszystko sie świeci jak powinno i działa jak powinno z wyjatkiem tiptronica, nikt nie wie o co chodzi
Piotr

kiernozA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 01 cze 2009, 00:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiernozA6 » 19 cze 2009, 18:00

u mnie też wszystko działa z wyjątkiem TIPa :/

RAFAÂŁ

Post autor: RAFAÂŁ » 21 cze 2009, 10:12

Przeciez wy macie multitroniki :lol:

kiernozA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 01 cze 2009, 00:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiernozA6 » 22 cze 2009, 14:14

RAFAÂŁ pisze:Przeciez wy macie multitroniki :lol:
w tych rocznikach multi chyba nie wychodziły, moja jest z 1998r. kod skrzyni DEQ

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 24 cze 2009, 15:34

moja też 98 i tiptronic.

takesz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 14 paź 2008, 20:24
Lokalizacja: Lublin

Post autor: takesz » 24 cze 2009, 16:45

panowie ale tu nie chodzi o to jak to sie nazywa tylko jak to naprawić i co moze być przyczyną ze nie działa
Piotr

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 24 cze 2009, 17:41

podejrzewam usterkę wybieraka-lewarka. ja mam tipa i kiedy wrzucę N to włącza się parktronik i świecą mi się światła wsteczne. to samo jak wbijam driva,jest sygnał parku i jade do przodu ze świecącymi się wstekami. musiałem wyjąć żarówki od wstecznego,żeby sie mnie koledzy na CB nie przypominali zbyt często.. teraz przy jeździe do przodu muszę zjechać gałką do 4,lub 3 i powrót na D. pomaga,ale podczas jazdy po nierównościach włącza się park. coś nie tak z jakimiś stykami.

RAFAÂŁ

Post autor: RAFAÂŁ » 24 cze 2009, 20:13

Pomyliło mi się :-P Multi były w motorach 2.8 w 2000r,a konkretnie weszły po lifcie 2001 roku.Myslałem o modelach po lifcie :mrgreen:

SebaB
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: SebaB » 29 lip 2009, 20:18

Miałem dokładnie ten sam problem, skrzynia działa ale tipa jak by nie było. Generalnie jest to problem z płytką drukowaną znajdującą się pod chromowaną osłoną wybieraka. Na niej znajdują się kontraktrony (czujniki magnetyczne) pod którymi przesuwa się magnes.
W zależności co się popsuło na płytce różne mogą być objawy i przyczyny usterki. W moim przypadku nie było (chyba wyparowały :)) dwa z trzech czujników obsługujących tipa (widoczne na zdjęciu) Obrazek
Jeden czujnik to włączenie trybu tip i po jednym na + i -. Komputer nie pokazywał błędu do momentu próby zredukowania biegu, zostawał wtedy wzbudzony czujnik redukcji (ten, który się ostał) ale nie było pobudzenia czujnika włączenia trybu tip. Oczywiście może się zdarzyć, że nie będzie wszystkich czujników lub będą one zepsute. W takim przypadku zapomnijcie o błędach. Również może się zdarzyć, że w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął magnes obsługujący tipa (w wybieraku są dwa magnesy jeden do biegów głównych drugi, większy do tipa), efekt taki sam jak w wyżej opisanej sytuacji.
To wszystko co wyżej opisałem może się również przydarzyć z czujnikami obsługującymi biegi główne. Podejrzewam, że tak właśnie jest u kolegi, któremu świecą się wsteczne w trakcie jazdy na D.

Rozwiązanie problemu:
Po pierwsze powinniśmy się upewnić, że to na pewno wina płytki lub magnesów. Należy ostrożnie rozebrać wybierak i sprawdzić czego brakuje, żeby było łatwiej poniżej zamieszczam zdjęcia magnesów i płytki.
Obrazek Obrazek
Jeżeli rzeczywiście tu tkwi problem to najłatwiej jest kupić używany wybierak (koszt na allegro ok. 200zł) i wymienić uszkodzone części. Płytka jest taka sama we wszystkich A6 C5 bez względu na silnik, z tego co pamiętam z A4 też pasuje, ale pewności nie mam.
Na koniec składamy i cieszymy się z sekwencji :D

To chyba na tyle, jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 03 sie 2009, 11:50

ja zdjąłem tą płytkę i odpaliłem silnik. wrzucałem biegi pociągając ten wystający plastik od przycisku zwalniającego i dalej włączały się wsteczne i parktronik. skrzynia reagowała normalnie tzn. mogłem normalnie jeździc i co ciekawe zero błędów na vag-u. gadałem z kolesiem co zna się troszkę na tych sprzętach i powiedział że przyczyna może tkwić w dolnej części wybieraka. tam jest ponoć linka,którą sie reguluje. więcej nic nie wiem ale mam zamiar odstawić mu moją niunię żeby z tym powalczył.

dziki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2008, 17:15
Lokalizacja: Bytom

Post autor: dziki » 02 wrz 2009, 16:25

Ja też mam ten sam problem i już raz szukałemprzyczyny, niestety bez skutku ale znalazłem właśnie taki magnes, w weekend trzeba będzie spróbować umieścić go na swoim miejscu

[ Dodano: 2009-09-03, 18:50 ]
magens wrzucony na swoje miejsce i tip zaczął działać, było trochę problemów gdyż po włożeniu go na swoje miejsce trzba było go dobrze ustawić gdyż nie zawsze załapywała, regulacja płytką góra dół pomogła.
Im słabsze hamulce tym dalej zajedziesz

gracus85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2008, 19:08
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: gracus85 » 11 paź 2009, 10:14

panowie a jak wyciągnąć ten chrom z ta płytką nie moge sobie poradzić wiem że napweno trzeba wyjąć gałkę ale jak

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 12 paź 2009, 12:48

gracus85 pisze:panowie a jak wyciągnąć ten chrom z ta płytką nie moge sobie poradzić wiem że napweno trzeba wyjąć gałkę ale jak
Musisz tą srebrną rurkę poniżej gałki mocno złapać i pociągnąć w dół,wtedy puszczą zatrzaski od gałki,potem gałkę mocno w górę(o ile dobrze pamiętam to bez wciśniętego przycisku zwalniającego). Następnie podważ śrubśtakiem tą drewnianą obudowę(jeżeli masz drewnianą) od strony podłokietnika i do góry. Teraz zostaje podważyć srebełko. Wychodzi bez problemu-tylko delikatnie. I masz bebechy na wierzchu. Ja miałem problem z odczepieniem złączki elektrycznej od płytki,ale jakoś poszło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga