Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Regulacja poziomu wysokosci drzwi

Nadwozie
Awatar użytkownika
maciupek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwie 2009, 06:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: maciupek » 23 lip 2009, 11:56

alukard, dobrze mówisz, najczęściej drzwi się opuszczają z powodu tego wytartego bolca. Można wymienić cały zawias ale wtedy dochądzą koszta większe, regulacja drzwi itp. a najprościej byłoby wymienić sam bolec i drzwi znów jak nówka.

Może ktoś już to robił?
usunieto pkt.29 regulaminu

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 23 lip 2009, 16:21

dokladnie
tylko ze akiej tulejki jeszcze nigdzie nie widzialem

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 23 lip 2009, 16:54

Ha, dowcip polega na tym, że zawias to nie jest tylko połączenie typu "sworzeń w tulei". Pomiędzy sworzniem i tyleją jest warstwa siatki mosiężnej (przynajmniej na taką wygląda). I ta siatka się wyciera.

Naprawa ślusarska niby mozliwa (roznitowanie zaklepanego sworznia, wymiana na grubszy, już bez siatki...) tylko czy jest to bardziej opłacalne niz wymiana połówki zawiasu :?:

Rozebrałem kiedyś zawias w nadziei naprawy ale skończyło się na wymianie na nowy <ok>
Ostatnio zmieniony 23 lip 2009, 19:07 przez Motostacja pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 23 lip 2009, 19:20

slavi16, moim zdaniem naprawa samego zawiasa (czyli tego sworznia) nie ma sensu, tylko wymiana. Wymienia sie tylko jego górną część (mam na myśli zawias górny, dolnego w A6 nie rozbierałem). Dolna częśc górnego zawiasu, ta mocowana do słupka nie zużywa się.

Robota prosta i szybka, wykręcasz wkręt mocujący górną połówkę zawiasa (ze sworzniem) w dolnej połówce - mały kluczyk, chyba 4 lub 5 mm. Odkręcasz zawias od drzwi - torx. Wyjmujesz górną połowę górnego zawiasa. Montaż nowego w odwrotnej kolejności. Do drzwi przykręć w to samo miejsce, unikniesz poprawek i regulacji (mozna zaznaczyc połozenie starego przed odkręceniem).
Kosztu nie pamietam, ale wiadomo jak to w ASO zawsze wydaje się że za duzo :mrgreen: Ale nie był jakiś straszny ;-)

Jak odpowiednio wcześnie wymienisz ten górny z luzami to jest szansa, że dolnego nie trzeba będzie.

Wcześniej w Passacie B4 kombinowałem za długo (podkładki, regulacje, itp) i w efekcie miałem do wymiany górny i dolny ) dolny tam jest o innej konstrukcji - taki sam jak nasze górne).
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 25 sie 2009, 17:03

carlos pisze:U mnie teżdziś zauważyłem żę tylne lewe drzwi delikatnie się opuściły tak jak alukard pisał, przy maź otwartych nie ma luzu żadnego a im bliżej zamknięcia tym jest delikatny luz góra-dół. Jak zauważyłem na górnym zawiasie na tej częsci od drzwi, (nie od słupka) no i jak zamykam drzwi to tak slychac delikatnie jak opiera się na ryglu.. I co na to poradzić ?

Postąpić tak jak pisze RomanS? ja się boję zę coś zje*ie.
ja w ostatecznosci to zostawilem nie bede dawal ~500zl zeby moje drzwi nie opadaly 1mm przy samym zamknieciu <piwo> <piwo>

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 27 sie 2009, 20:54

Panowie, pisaliście, że drzwi opadły, to ja napisałem jak to się naprawia <ok>

A jak się okazało, ze to kosztuje, to co, mówicie, że moga być opadnięte :?: :mrgreen: I już nie przeszkadza ?

Zauważcie, że mamy ta przypadłość w autach ok. 10 letnich, z przeszłością i przebiegiem nie do końca wiadomym. Jak raz to naprawicie to już zdaje mi się, że nie zdołacie ponownie takiego przebiegu zrobić :roll: .To tak samo jak z wałkami rozrządu w 2,5 TDI - wymieniłem i już tego nie zajeżdżę <ok>
alukard pisze:ja w ostatecznosci to zostawilem nie bede dawal ~500zl zeby moje drzwi nie opadaly 1mm przy samym zamknieciu
Kwota 500 zł za 1 zawias to przyznaję, rzeczywiście szokująca jest :!: :evil:
Czy to sprawdzona informacja ?

Naprawy doraźne:
1. Podkładka na dolnym zawiasie, tym mocowanym do drzwi. Podnosi drzwi przy zamku ale całe drzwi przesuwają się do tyłu. Skuteczne do momentu gdy drzwi stracą szczelność, szczelina z przodu będzie wyglądała paskudnie lub zamek zacznie uderzać o ucho mocowane do slupka (to już ekstremum musiałoby być, lub auto po naprawie karoseryjnej)
2. Przesunięcie górnego zawiasu (części mocowanej do słupka) do przodu auta. Jest tam chyba regulacja (chyba bo nie robiłem osobiście) ale dojście do jednej (lub 2- trzeba obejrzeć) śrub jest od wewnątrz auta, w słupku. Nie za ciekawe.
Można tez hardcorowo, tzn. duży młot i porządnie pier....nąć w zawias aby przegiąć zawias lub jego miejsce mocowania do przodu.

Wybór metody zależy w zasadzie od tego czy chcemy to zrobić aby łatwiej sprzedać auto, czy dla siebie gdy chcemy nim dłużej jeżdzić.

Natomiast jak dla mnie to jak drzwi wiszą z tyłu jeden lub kilka mm na zamku to to nie jest właściwe. Zamek w nieskończonośc tego nie wytrzyma. Poza tym nie lubię jak mi drzwi stukają w czasie jazdy.
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga