Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Jak zdiagnozowac kolo dwumasowe?

Silniki wysokoprężne
pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

[A6 C6] Jak zdiagnozowac kolo dwumasowe?

Post autor: pitt2k » 31 maja 2009, 08:55

Witam,

Pacjent:
Audi A6 C6, 2.0 TDI, silnik BRE

Objawy:
drgania silnika na wolnych obrotach przenoszone do kabiny (tym mocniejsze im silnik cieplejszy) oraz lekkie szarpania na biegu jalowym (byc moze jest to osobny problem)

Diagnoza:
kolo zamachowe dwumasowe - jest to diagnoza postawiona przez mechanika z autoryzowanego serwisu Boscha, bez ogledzin auta (wiem, wiem - juz tam nie pojade)

Inne mozliwe przyczyny wg. mnie:
- pompowtryski - sprawdzone VAGiem i mialy korekcje w granicach 0.04-0.12 mg na plusie, wiec chyba dobrze.
- poduszki pod silnikiem - z zewnatrz wydaja sie dobre (ale dokladnie nie sprawdzone), wydaje sie ze gdyby byly to poduszki to drgania bylyby caly czas takie same
- termostat, przeplywomierz - tego nie sprawdzalem, ale auto ma moc taka sama, wiec zakladam ze jest OK

Odbyte operacje:
- wymiana filtow powietrza i paliwa
- wymiana oleju (Motul) i filtra

Wg.mnie diagnoza z kolem dumasowym jest dosc trafna, ale jak uslyszalem cene w warsztacie to usiadlem (kolo 2200 + robocizna 900) - powariowali. Takie kolo nowe na Allegro 1400PLN i robocizna tez na pewno tansza w dobrym-innym warsztacie.

Jedyny plus robienia tego w tym warsztacie to taki, ze biora odpowiedzialnosc ze jak wymienia kolo dwumasowe to auto bedzie dzialac dobrze - czyli place za to ze auto dziala, jak po wymianie okaze sie ze to jednak cos innego to juz nie moj problem.

Dlatego potrzebuje pomocy jak zdiagnozowac czy to na pewno kolo zamachowe? Co jeszcze sprawdzic i jak we wlasnym zakresie, aby nie wymienic sprawnego kola za duza kase?


Pozdrawiam,
pitt2k

Funosek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 517
Rejestracja: 07 mar 2009, 00:19
Imię: A6 Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funosek » 31 maja 2009, 11:05

Hmm.
W tamtym tygodniu wymieniałem właśnie dwumas i powiem Ci tak ;-)

Rogal na Mineralnej ma oprócz "zakładu z wirusikami :mrgreen:" warsztat. Nie wiem dokładnie, ale z tego co mi tatko powiedział to za koło dwumasowe zapłacił w granicach 1300zł i robocizna bodajże 500zł ;-) Wszystko sprawnie i dobrze, także polecam ;-)

Objawy?
1. a6-c6-20tdi-dziwny-odglos-przy-zmianie- ... vt8749.htm
2. Na postoju silnik nie wydawał z siebie tak czystego dźwięku jak po wymianie, także było to spowodowane zapewne kołem dwumasowym.

Kółko wstawił LUKa, a z tego co wiem LUK=Sachs=Valeo :-P

pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: pitt2k » 03 cze 2009, 12:39

Dzieki za odpowiedz.
Czy po wcisnieciu sprzegla drgania powinny ustapic lub byc mniejsze?
Bo u mnie to raczej jest bez zmian.

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 03 cze 2009, 13:10

jesli gasisz samochód a słyszysz dziwny dzwiek - to koło owe do wymiany sie zbliza
teraz mercedes w-210 2.7 CDI
Jednak jak nie ma gwiazdy to nie ma jazdy .

Awatar użytkownika
smooc666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 03 paź 2008, 08:40
Lokalizacja: Kraków Brzesko R-R

Post autor: smooc666 » 03 cze 2009, 15:00

nio wedlug mnie bede to pompowtryski:-) mialem podobne objawy chodz troszke mniejszei tez mechanik w audi wyskoczyl ze kolo dwumasowe ale jakos mnie podkusilo i pojechalem do znajomego i pompowtryski poszly do wymiany i trafna diagnoza chodz w czesniej wszystkie filtry wymienione byly tak jak kolega widze tam pisal.

ps teraz smiga szybciej niz wiatr hihi powodzenia ;-)
razem balujemy
razem umieramy
BAD BOYS do samego konca

ymario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2009, 17:20
Imię: Tonny
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: ymario » 07 cze 2009, 12:58

kolego pompowtrysk lub któraś z wtyczek do nich

roberttom83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2009, 16:53
Lokalizacja: london

Post autor: roberttom83 » 21 lis 2009, 00:43

mam podobny objaw jak nagrzeje sie silnik i po przejechaniu kilku km to nim kolysze lekko,wczesniej mial takie objawy ale teraz jakby nasilily sie i to po wymianie filtra powietrzai jakby po 2000tys niema takiego kopa jak wczesniej???? co za padaczka ten silnik juz wymienilem <intercooler,egr,a wczesniej mialem motyw taki ze jak jechalem to mi odcinal zaplon i wyskakiwala kontrolka od hamulcow i gasl,po odpaleniu gaSL,i 30 km przed eurotunelem po francuskiej stronie k...,padl akumulator i d...,w serwisie stal 2 tyg.audi oczywiscie na DULWICH nie polecam debile zdiagnozowali akumulator hi hi hi,uparlem sie i naprawe mialem za darmo oczywiscie za zle wystawiona diagnoze i papierkow dziwne nie dali tylko za akumulator <ok> dali ciala oczywiscie i gadali mi ze cos przy wspomaganiu jakis stycznik rozkodowywal samochod jak pokrecilo sie kierownice <ok> <ok> <ok> padaczka jak dla dzieciaka historia, a przy pierwszym odbiorze moj kluczyk nawet nie reagowal na auto jak i ten co zostawilem po odpaleniu to samo hi hi hi wszystko ok zapewniali hihihi barany.

[ Dodano: 2009-11-21, 20:27 ]
i do tego teraz jest slabszy i slysze turbinke jak swiszcze po odpaleniu i tak do nagrzania pozniej juz jest nie slyszalna asz tak ???????????????????co silnik poratujcie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga