Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all c5] Czujnik Położenia wału ??Podobno

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adsense1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:59
Imię: adsense
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Google
Kontakt:

[all c5] Czujnik Położenia wału ??Podobno

Post autor: adsense1234 » 30 maja 2009, 12:15

witam mam problem mam na fisie taki bład jak na foto .... Nie mam przez to ABS -u i kontroli trakcji no i poza błedem nie widze nic na fisie ..... pojechałem do mechanika tzn do kilku no i większość nie wiedziała o co chodzi .... no i znlazł sie jeden mądrala i swierdził .... po podłaczeniu pod komputer samochodu że bedzie to czujnik połozenia wału .... Pod maską po prawiej stronie ko0ło zbiorniczka spryskiwaczy jest taka prostokątna kostka ktora jest odłaczona bo tylko wtedy da sie autem jezdzic bo jak jest podłaczoa ta kosta to samochod szarpie przy zmianie biegów i przełacza sie w tryb sefty mod czy cos takiego tzn jedzie tylko 40 km itp. moje pytanie jest takie czy to może byc ten czujnik .... i jak on sie moze nazywac po angieslku mechanik mowił mi ze "cranc sensor " byłem w sklepie z czesciami ale oni nie bardzo wiedzą o co mi chodzi podobno jakiś czujnik w skrzyni bioegów jest za to wszytko odpowiedzialny ...... i wydaje mi sie że przez to samoch,od nie mam pełnej mocy bo jest jakiś taki trsozke mułowaty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
adsense1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:59
Imię: adsense
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Google
Kontakt:

Post autor: adsense1234 » 30 maja 2009, 12:25

tzn górny bład nie ma z tym nic wspolnego poprostu klocki są naprawde zużyte i musze je zminić chodzi mi o tylko o czerwony bład

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 30 maja 2009, 18:07

Musisz podłaczyć Vaga jak mowi carlos, bo inaczej nic nie pomożemy :-/

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 31 maja 2009, 06:13

moze temu mechanikowi chodzilo o cranckshaft speed sensor czyli nic innego jak sensor predkosci i polozenia walu korbowego ale od tego powinno wywalic "check engine" ale powiem ci jeslki ten bald wywali jeszcze raz to masz czujnik do wymiany albo!!!! napinacz niedomaga albo pompa oleju przyczyn jest kilka... temat znam dokladnie bo zdarzylo mie sie kilka ostanio przypadkow...mialem passata 1.8t w ktorym niedomagala pompa oleju co zatym idzie niedomagal napinacz i wywalalo blad na crankshaft czyli wal korbowy nowa pompa problem zginal... mailem jette w polsce bore ale na szczescie skonczylo sie na wymianie samego sensora. no ale to moja odp...

Awatar użytkownika
adsense1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:59
Imię: adsense
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Google
Kontakt:

Post autor: adsense1234 » 31 maja 2009, 12:45

jak podepne owa kostek o ktorej pisaem to wtedy wywala blad ktory widac na gorze na przemian z kontrolka oleju jak mam odpieta ta kosteke to wyswitla tylko jeden blad ten na gorze ale da sie jezdzic

[ Dodano: 2009-06-05, 21:01 ]
powracam do tematu byłem wczoraj u absajler zdiagnozowac auto i po podłaczeniu kosti ktora mam odłaczona (opisane na gorze) komputer wogole sie nie łaczył z samochodem jak tylko ja odłaczalismy komputer odrazu nawiązywał połączenie i ogolnie nie można odczytac nr błedu ale kolega absajler podowiedział mi że może to być sterownik pompy od abs-u .... Moze znacie kogos kto je regeneruje w UK a jak nie to znalazłem kogoś kto to robi w PL http://www.allegro.pl/item638952827_sku ... at_b5.html tylko zastanawie mnie czy to bedzie to objawy by się zgadzały czy robił ktos to może i czy też miał taką kontrolek na wyswietlaczu

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga