Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1,9 TDI 2000r.] czujnik temperatury zewnętrznej,klima

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
wilinski_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2009, 17:51
Lokalizacja: Włocławek

[A6 C5 1,9 TDI 2000r.] czujnik temperatury zewnętrznej,klima

Post autor: wilinski_m » 25 maja 2009, 09:21

potrzebuję pomocy w kilku problemach w mojej audi popierwsze czujnik temperatury zewnętrznej nie pokazuje żadnych wskazań na fis,z diagnostyki elektroników wynika że nie dopływa do niego wogóle prąd i sam sprawdzałem to prawda.rozebrałem pół deski rozdzielczej rzeby się dostać do przekaźników i kilka jest podobnych więc je zamieniałem bez rezultatu 3 są inne więc nie maiłem możliwości zamiany.może ktoś wie dokłądnie który odpowiada za ten czujnik?
Kolejna sprawa. Padła mi jedna strefa w klimie,leci ciepłe powietrrze z silnika po stronie kierowcy druga strona działa normalnie.elektronicy stwierdzili zablokowanie klapy.nie dopływa do niej prąd wogóle,czy to wszystko może mieć związek z jedną rzeczą???może ktoś wie jak to naprawić??bez VAGA bo nie mam
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 09:36 przez wilinski_m, łącznie zmieniany 1 raz.

wilinski_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2009, 17:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wilinski_m » 29 maja 2009, 10:50

witam. nikt mi nie umiał pomóc wię ckupiłem VAG zrobiłem diagnoże ,wykasowałem wszytskie błędy i ponownie diagnoza i wyszło że lewy sterownik klapy jest uszkodzony.musze się dostać do niego i sprawdzić przewody i jęsli będzie ok to do wymiany.i czujnik temperatury zewnętrznej jest do wymiany bo vag wogóle go nie widzi.
odpiszę jeszcze jak naprawię.

Awatar użytkownika
skora
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:52
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: skora » 02 lip 2009, 11:35

Witam! Mam podobny problem jak kolega wilinski_m.
Bylem na VAG-u. Ustwiono klime, ale strona od kierowcy jest cieplejsza niz od pasazera. Diagnoza taka sama co u kolegi.
Nie wyswietla mi sie rowniez temperatura zewnetrzna- nie wiem dlaczego, czy ona jest powiazana z klimatronikiem?
Jak kolega rozwiazal problem
Pozdrawiam
skora

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 02 lip 2009, 12:08

Może wystarczy kalibracja klimatyzacji. Poszukaj na forum gdzieś to było.

Awatar użytkownika
skora
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:52
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: skora » 02 lip 2009, 13:43

Kolega byl mojom fura przy okazji na VAG-u i tylko mu powiedzieli tyle, ze chyba klapki od nagrzewnicy po stronie kierowcy sa niedomkniete i musi rozebrac klimatronik zeby to naprawic.
Ciagle pozostaje brak wyswietlania temperatury zewnetrznej - tego chyba nie sprawdzal, przynajmniej nic nie wiem.
Pewnie musze pojechac samemu.
skora

Awatar użytkownika
skora
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:52
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: skora » 08 lip 2009, 07:38

Witam.
Ciagne dalej ten temat.
Wczoraj podpinalek furke pod vaga- zadnych bledow nie wyswietlilo. Czujnik temperatury zewnetrznej wskazywal normalna temperature, takze pozostaje chyba wyjac zegary i sprawdzic zaroweczke?
skora

wilinski_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2009, 17:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wilinski_m » 22 mar 2010, 08:36

Witam. dawno nie zaglądałem ale ja sam usunąłem problem bo VAG też za bardzo mi nie pomógł.ale stwierdziłem że metodą prób i błędów i się uda.rozebrałem połowę deski i wyjąłem częściowo silniczki od sterowania klap od klimy.pdołąnczałem pod jedną kostkę i wszystkie działały więc to co na Vagu pokazywało że sterownik klapy uszkodzony to bzdura.
kolejną rzeczą jaką zrobiłem wyjałem panel sterowania klimy i sprawdziłęm jaki ma numer części poszukałem na allegro i po 2 dniach zamontowałem w samochodzie problem zniknął.klima działała i żadne klapy.odrazu ulga że mam chłodne powietrze po swojej stronie.w sterowniku był problem.
kosztowało mnie to 150 zł
przepraszam że tak puźno pomagam ale może komuś innemu się to przyda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga