Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 1.9 TDi] Pytanie o lampy

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Mnemic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:55
Lokalizacja: Krakow

[a6 c5 1.9 TDi] Pytanie o lampy

Post autor: Mnemic » 04 kwie 2009, 10:21

WItam.
Chce kupic nowe lampy poniewaz stare swieca tragicznie.
Co myslicie o tych. Czy ktos juz je kupil i czy daja dobre swiatlo?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=575435612
Albo te bo w sumie duzej roznicy w cenie nie ma. Ale boje sie ze te dlugo nie wytrzymaja.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=592881914
Z gory dziekuje za podpowiedzi.

gość_

Post autor: gość_ » 04 kwie 2009, 10:28

szczerze mowiac to nie kupilbym zadnej z tych lamp
nie wiadomo jak beda swiecic
wolalbym stara lapme spolerowac a jezeli to nie da efektu to ja rozkleic i wyczyscic od srodka
sam tak robilem tydzien temu i efekt niesamowity
tak wygladala lampa przed zaniegiem
Obrazek
a tak juz po
Obrazek
moim zdaniem warto
i pieniedzy oszczedzasz sporo, ktore mozesz zainwestowac np w zestaw HID dla poprawienia widocznosci

John
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 22 sty 2009, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: John » 04 kwie 2009, 12:18

sadzik65439 pisze:szczerze mowiac to nie kupilbym zadnej z tych lamp
nie wiadomo jak beda swiecic
wolalbym stara lapme spolerowac a jezeli to nie da efektu to ja rozkleic i wyczyscic od srodka
Sadzik ma racje. Reflektory któe chcesz kupić (zwłaszcza te pierwsze) są bardzo słabej jakości i nigdy nie dorównają twoim orginalnym reflektorom. Jeśli nie chcesz się bawić w rozbieranie wysyłasz reflektory np: tutaj http://www.regeneracja-hc.com/index.html
Reflektory zostaną tam rozebrane, "szkło" ci ładnie wypolerują i na odbłyśniki naniosą nową warstwę chromu. Wyjdzie taniej i będzie lepiej.

gość_

Post autor: gość_ » 04 kwie 2009, 15:21

John, tylko ze w firmie ktoa podales musisz placic a ja zrobiem to sam
no moze nie nalozylem nowe warswy chromu
oszczedzilem piniadze i co najwazniejsze autko moglo juz tego samoego dnia jezdzic bo nie musualem czekac az mi odesla lampy

John
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 22 sty 2009, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: John » 04 kwie 2009, 21:33

sadzik65439 pisze:ja zrobiem to sam
Przyjąłem, że właściciele samochodów klasy wyższej niż standardowa nie zamierzają sobie brudzić rąk pastą polerską, więc podałem gotowe rozwiązanie. Ale prawde powiedziawszy sama polerka klosza to jest nic w porównaniu z nakładaniem nowej warstwy odblaskowej. Oczywiście i to i to jest ważne, ale ponowne napylenie reflektora robi kolosalną różnicę w jakości świecenia.
Pozdrawiam

Mnemic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2009, 10:55
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mnemic » 04 kwie 2009, 22:28

Czyli co?
Ta lampa za 255zl nie swieci?? Nie pasuje?? NIkt jej nie kupuje bo nie warto. Wiec po co ja ktos produkuje. Dzieki za opinie ale chcialbym uslyszec zdanie kogos kto kupil taka lampe. Polerka nie wchodzi w gre. Lampy sa w oplakanym stanie( na dodatek jedna jest po FL).

[ Dodano: 2009-04-04, 22:51 ]
yyyyyyyyyy nie po FL tylko jedna jest do 99 a druga od 99 :-)

gość_

Post autor: gość_ » 04 kwie 2009, 23:18

Mnemic, moja tez byla w oplakanym stanie a kolega Sidney mial tak spanachane ze jak przejechales po nich reka to jakbys po papierze sciernym przejechal, zrobil polerke i jest git prawie jak nowka
Co do tych lamp ktore podales w linku to moze beda wygaldac jak nowe
beda sie bardzo swieciely
napewno bedzie widac ze sa inne
juz nie raz widziaelm nowe lapmy w autkach i na pierwszu rzut oka widac ze lampu sa zmieniace bo za bardzo sie blyszcza a po drugie watpie zeby emitowaly dobre swiatlo
spoleruj je i zainwestuje w ksenony
wtedy zpbaczysz roznice

John
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 22 sty 2009, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: John » 05 kwie 2009, 14:22

Mnemic pisze:Czyli co?
Ta lampa za 255zl nie swieci?? Nie pasuje?? NIkt jej nie kupuje bo nie warto.
Reflektor będzie świecił i ładnie wyglądał, ale nigdy nie dorówna jakością świecenia oryginałowi po regeneracji. Za ksenon w lampie halogenowej można stracić dowód, więc nie polecam.

KOALA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 04 wrz 2008, 20:04
Lokalizacja: Londyn /B-stok

Post autor: KOALA » 14 maja 2009, 09:48

Ktoś może ma takie lampy albo słyszał jak one świecą czy będę widział coś na drodze :mrgreen:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... %26otn%3D2

i czy duża jest różnica miedzy chromowymi;


http://cgi.ebay.co.uk/AUDI-A6-1997-2000 ... 1|294%3A50

Awatar użytkownika
Pazdzioch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:42
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Pazdzioch » 18 maja 2009, 21:15

Sadzik co to za pasta polerska gdzie mozna ja dostac ??

Tez mam ten problem swiatla mijania strasznie sobie radza !!! nie moge nawet wiecej niz 120 km/h śmignać w nocy tragedia!

Nie chce wydawac duzych pieniedzy wlasnie nabylem auto i naprawa tiptronica wyniosla mnie bardzo duzo w servisie!!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
mastercratorr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 264
Rejestracja: 11 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa City

Post autor: mastercratorr » 18 maja 2009, 22:16

Do polerowania najlepiej woda papier 2000 lub 3000 najpierw delikatnie się poleruje powierzchnię aby stracić nie równości od kamieni a potem poleruje się pastą polerską do lakieru np. firma 3M z czarnym korkiem taką robi jak się nazywa nie wiem ogólnie mówiąć pasta polerska do lakieru.

Jeżeli chodzi o środek lampy, większość lamp jest w środku wypalona, po pierwsze odbłyśnik całej lampy ale także od soczewki. Jeżeli dobrze rozbierzemy starą lampę i zregenerujemy odbłyśniki od środka będzie świecić jak nowa przez następne te lata i nie trzeba wymieniać lamp( i tak proponuje zrobić)

Co do zwykłych lamp na allegro podobnych do oryginału będzie świecić ale jakościowo jest to tani produkt wykonany gdzieś tam ( świeci dobrze tylko jak długo).

Jeżeli chodzi o te DAYline czy jakoś tak to lampy świecą dobrze ale wiele kombinacji jest z podłączeniem tych lamp i tak samo z jakością jest to lipa bo zrobione tanim kosztem byle by jakiś pseudo tuningowiec kupił. Sam bym kupił ale jakość wykonania jest lipna.

Jeśli lampy nie mają większych uszkodzeń które posiadamy najlepiej i najtaniej w pełni je zregenerować i jakość światłą jest rewelacyjna.

Sam to robiłem ale to trochę spier.... bo trzeba umieć to robić wiedzieć jak czyścić itp i dobrze rozłożyć wyczyścić i potem skleić. Lepiej oddaj to do tej firmy która to robi.

Awatar użytkownika
Pazdzioch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:42
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Pazdzioch » 19 maja 2009, 09:04

Dzieki kolego <ok>

gość_

Post autor: gość_ » 19 maja 2009, 11:28

Sadzik co to za pasta polerska gdzie mozna ja dostac ??
ja uzylem najzwylejszej pasty TEMPO bo taka mialem pod reka i spelnila zadanie
Jesli nie masz takowaej to jedz do jakiegos sklepu z artykulami lakierniczymi i popros o paste scierna do lakieru
napewno cos ci dadza

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga