Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Tabliczka znamionowa

Nadwozie
pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

[A6 C6] Tabliczka znamionowa

Post autor: pitt2k » 12 maja 2009, 22:27

Witam,

Dzisiaj bylem na stacji kontroli pojazdow i panowie diagnosci nie mogli znalezc tabliczki znamionowej w moim A6 C6 Avant 2.0 TDI, rok 2006.
Czy mozecie mi napisac gdzie ta tabliczka powinna sie znajdowac (w instrukcji nic na ten temat nie napisali). Przeszukalem komore silnika dosc dokladnie i wydaje mi sie ze tabliczka powinna byc gdzies przy szybie po lewej stronie. Niestety nic tam nie ma po podniesieniu tej szerokiej na cala komore silnika plastikowej pokrywy.

Pozdrawiam,
pitt2k

Awatar użytkownika
żeli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: żeli » 12 maja 2009, 22:42

...albo na początku książeczki serwisowej <ok>
Tak jak jakos78 mówi, zazwyczaj po prawej stronie na boku obudowy koła zapasowego.
Widzisz mnie na drodze?Trąb i mrugaj, machaj i krzycz!

pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: pitt2k » 12 maja 2009, 22:49

Dzieki za odpowiedzi. Mnie sie jednak wydaje ze panowie uparli sie zeby znalzc tabliczke metalowa lub czarna (tak przynajmniej twierdzili) i jak pokazalem im ta biala na sciance wneki kola zapasowego to od razu powiedzieli ze to nie jest to o co im chodzi. Moze lepiej pojade na inna stacje?

Pozdr,
pitt2k

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 13 maja 2009, 16:39

Zgodnie z prawem każdy samochód musi posiadać "trwałe" oznakowanie cech.
W A6 C6 trwałe oznakowanie cech to wybity numer VIN na grodzi silnika. Dodatkowo Niemcy zastosowali również identyfikację elektroniczną (o jej "trwałości" się nie wypowiadam, no ale jest VIN wyświetlany w MMI... :lol: )
Tabliczka znamionowa natomiast, tak jak pisali przedmówcy, wcale nie musi być "trwała" i w tymże aucie jest w formie kawałka kartki z numerem VIN, numerami lakieru, koloru wnętrza, wyposażenia fabrycznego, kodu silnika i skrzyni biegów. Tak jak napisano - w komorze koła zapasowego.
Generalnie jeśli "diagności" nie znają prawa którego mają pilnować - to należałoby im zrobić kuku i dopilnować, aby jeszcze raz zdawali egzamin państowy z tego za co ludzie im płacą...

btw... o rozmieszczeniu numerów VIN, oraz umiejscowieniu naklejki z danymi znamionowymi jest info w instrukcji samochodu... ;-)

pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: pitt2k » 16 maja 2009, 11:51

Panowie,

Sprawa sie wyjasnila. Bylem w salonie Audi i tam powiedzieli ze jest tylko ta biala wlepka w komorze bagaznika/kola zapasowego. Jednak ja dalej drazylem temat i podjechalem do komisu gdzie stalo kilka takich A6 C6 i poprosilem o otwarcie bagaznika. Co sie okazalo, auta maja dwie wlepki: jedna biala z numerm VIN, kodem lakieru i kodami silnika/skrzyni biegow oraz druga (szara) z logiem Audi, numerem VIN, masami i obciazeniami osi. W moim przypadku biala wlepka byla naklejona na ta szara i dlatego nie moglem jej odnalezc.

Troche nerwow i resztke szacunku do Belgow stracilem :)

Pozdrawiam,
pitt2k

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 16 maja 2009, 13:04

pitt2k pisze:W moim przypadku biala wlepka byla naklejona na ta szara i dlatego nie moglem jej odnalezc.
no faktycznie się nie popisali :-/

Awatar użytkownika
żeli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: żeli » 18 maja 2009, 11:13

Jak wyjmie się stelaż koła zapasowego(ten styropian) to taka naklejka szara powinna się znajdować na przedniej ścianie tej wnęki lekko po prawej stronie. Jest tam nr. VIN itd.
Widzisz mnie na drodze?Trąb i mrugaj, machaj i krzycz!

cyzko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 110
Rejestracja: 17 maja 2008, 19:43
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: cyzko » 04 cze 2009, 14:02

Czy moglby ktos zrobic fotke i pokazac jakie dane znajduja sie na niej. Najlepiej jakby to byla fotka tej bialej i szarej wlepki. Z gory dzieki.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 09:40 przez cyzko, łącznie zmieniany 1 raz.
cyzko

pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: pitt2k » 04 cze 2009, 14:45

cyzko pisze:Witam, u mnie takiej wklejki brak - czy moglby ktos zrobic fotke i pokazac jakie dane znajduja sie na niej. Najlepiej jakby to byla fotka tej bialej i szarej wlepki. Z gory dzieki.
W C5 moze byc (i pewnie jest) inaczej. Tutaj mowimy o C6.

cyzko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 110
Rejestracja: 17 maja 2008, 19:43
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: cyzko » 04 cze 2009, 15:01

pitt2k pisze:
cyzko pisze:Witam, u mnie takiej wklejki brak - czy moglby ktos zrobic fotke i pokazac jakie dane znajduja sie na niej. Najlepiej jakby to byla fotka tej bialej i szarej wlepki. Z gory dzieki.
W C5 moze byc (i pewnie jest) inaczej. Tutaj mowimy o C6.
Upss nie zauwazylem ze mowa o C6, prosilbym o podeslanie informacji i wklejek do C5.
cyzko

Awatar użytkownika
peter124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 27 sty 2010, 07:51
Lokalizacja: Randers/DK

Post autor: peter124 » 15 lis 2010, 08:39

Ja jeszcze na przegladzie nie bylem ale juz sie boje bo w moim A6 C5 nie ma tabliczki :shock: ani wlepy w bagazniku :shock: Jest za to(wlepa) w ksiazce serwisowej ale co z tabliczka? Bedzie problem :evil:

Patryś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:39
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Patryś » 20 lis 2010, 22:39

tmr pisze:Zgodnie z prawem każdy samochód musi posiadać "trwałe" oznakowanie cech.
W A6 C6 trwałe oznakowanie cech to wybity numer VIN na grodzi silnika. Dodatkowo Niemcy zastosowali również identyfikację elektroniczną (o jej "trwałości" się nie wypowiadam, no ale jest VIN wyświetlany w MMI... :lol: )
Tabliczka znamionowa natomiast, tak jak pisali przedmówcy, wcale nie musi być "trwała" i w tymże aucie jest w formie kawałka kartki z numerem VIN, numerami lakieru, koloru wnętrza, wyposażenia fabrycznego, kodu silnika i skrzyni biegów. Tak jak napisano - w komorze koła zapasowego.
Generalnie jeśli "diagności" nie znają prawa którego mają pilnować - to należałoby im zrobić kuku i dopilnować, aby jeszcze raz zdawali egzamin państowy z tego za co ludzie im płacą...

btw... o rozmieszczeniu numerów VIN, oraz umiejscowieniu naklejki z danymi znamionowymi jest info w instrukcji samochodu... ;-)



Ale kolego piszesz durnoty .Diagnosta to nie producent aut.Jak jestes taki kozak to mi napisz bez szukania w google gdzie znajduje sie numer vin w mercedesie s-klasse.OK zebys sie nie zdziwił ale nr vin jest z tyłu pod fotelem tylnim trzeba zdemontowac oswietlenie podłogi i tam jest vin .I co czary ? Diagnosta to nie jasnowidz.Tabliczka powinna byc trwale zamontowana i napewno nie kawałek papieru a raczej naklejka z nr vin typu jak w renówce.A ty jak nałapiesz punktów karnych i jesli przekraczasz predkosc znaczy ze nie znasz sie na przepisach ruchu drogowego .Ponowny egzamin by sie przydał co?

Awatar użytkownika
peter124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 27 sty 2010, 07:51
Lokalizacja: Randers/DK

Post autor: peter124 » 21 lis 2010, 08:25

Patrys jak tak dobrze sie znasz na tych tabliczkach to powiedz gdzie bedzie u mnie :-) ??

KMS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 357
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:17
Imię: Hubert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: KMS » 21 lis 2010, 12:03

Patryś pisze:
tmr pisze:Zgodnie z prawem każdy samochód musi posiadać "trwałe" oznakowanie cech.
W A6 C6 trwałe oznakowanie cech to wybity numer VIN na grodzi silnika. Dodatkowo Niemcy zastosowali również identyfikację elektroniczną (o jej "trwałości" się nie wypowiadam, no ale jest VIN wyświetlany w MMI... :lol: )
Tabliczka znamionowa natomiast, tak jak pisali przedmówcy, wcale nie musi być "trwała" i w tymże aucie jest w formie kawałka kartki z numerem VIN, numerami lakieru, koloru wnętrza, wyposażenia fabrycznego, kodu silnika i skrzyni biegów. Tak jak napisano - w komorze koła zapasowego.
Generalnie jeśli "diagności" nie znają prawa którego mają pilnować - to należałoby im zrobić kuku i dopilnować, aby jeszcze raz zdawali egzamin państowy z tego za co ludzie im płacą...

btw... o rozmieszczeniu numerów VIN, oraz umiejscowieniu naklejki z danymi znamionowymi jest info w instrukcji samochodu... ;-)



Ale kolego piszesz durnoty .Diagnosta to nie producent aut.Jak jestes taki kozak to mi napisz bez szukania w google gdzie znajduje sie numer vin w mercedesie s-klasse.OK zebys sie nie zdziwił ale nr vin jest z tyłu pod fotelem tylnim trzeba zdemontowac oswietlenie podłogi i tam jest vin .I co czary ? Diagnosta to nie jasnowidz.Tabliczka powinna byc trwale zamontowana i napewno nie kawałek papieru a raczej naklejka z nr vin typu jak w renówce.A ty jak nałapiesz punktów karnych i jesli przekraczasz predkosc znaczy ze nie znasz sie na przepisach ruchu drogowego .Ponowny egzamin by sie przydał co?
Co robi diagnosta jak nie ma tabliczki? żebyś się nie zdziwił? nakleja papierową, wiem bo przerabiałem ten temat.
Jakoś do tej pory żadnemu diagnoście nie przeszkadzała papierowa naklejka przy kole.

Patryś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:39
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Patryś » 21 lis 2010, 23:37

KMS pisze:
Patryś pisze:
tmr pisze:Zgodnie z prawem każdy samochód musi posiadać "trwałe" oznakowanie cech.
W A6 C6 trwałe oznakowanie cech to wybity numer VIN na grodzi silnika. Dodatkowo Niemcy zastosowali również identyfikację elektroniczną (o jej "trwałości" się nie wypowiadam, no ale jest VIN wyświetlany w MMI... :lol: )
Tabliczka znamionowa natomiast, tak jak pisali przedmówcy, wcale nie musi być "trwała" i w tymże aucie jest w formie kawałka kartki z numerem VIN, numerami lakieru, koloru wnętrza, wyposażenia fabrycznego, kodu silnika i skrzyni biegów. Tak jak napisano - w komorze koła zapasowego.
Generalnie jeśli "diagności" nie znają prawa którego mają pilnować - to należałoby im zrobić kuku i dopilnować, aby jeszcze raz zdawali egzamin państowy z tego za co ludzie im płacą...

btw... o rozmieszczeniu numerów VIN, oraz umiejscowieniu naklejki z danymi znamionowymi jest info w instrukcji samochodu... ;-)



ta nakleja tobie na czole z napisem jestem idiota mam tabliczke zeby diagnosta nakleił tabliczke to ty super włascicielu super starej audi c5 musisz poprosic o wniosek w starostwie o nadanie tej ze tabliczki .Wtedy szanowny pan z wydziału komunikacji kieruje cie do danej stacji kontroli pojazdów i taki pan diagnosta albo ci łaskawie wydrukuje tabliczke albo wystuka na aluminiowej i beszczelnie ci ja zamontuje na psie przednim robiac ci paskudne dziuryw szpachlowanym pasie przednim /Poc co te nerwy panowie ? A jesli juz to Audi a6 typ c5 posiada tabliczke na kielichu strona prawa czyt pasażer nr win nabity jest na przegrodzie czołowej,CZary czy co? Prosze bez nienawisci ale albo macie diagnostów debili albo dobrze biora w łape...

Ale kolego piszesz durnoty .Diagnosta to nie producent aut.Jak jestes taki kozak to mi napisz bez szukania w google gdzie znajduje sie numer vin w mercedesie s-klasse.OK zebys sie nie zdziwił ale nr vin jest z tyłu pod fotelem tylnim trzeba zdemontowac oswietlenie podłogi i tam jest vin .I co czary ? Diagnosta to nie jasnowidz.Tabliczka powinna byc trwale zamontowana i napewno nie kawałek papieru a raczej naklejka z nr vin typu jak w renówce.A ty jak nałapiesz punktów karnych i jesli przekraczasz predkosc znaczy ze nie znasz sie na przepisach ruchu drogowego .Ponowny egzamin by sie przydał co?
Co robi diagnosta jak nie ma tabliczki? żebyś się nie zdziwił? nakleja papierową, wiem bo przerabiałem ten temat.
Jakoś do tej pory żadnemu diagnoście nie przeszkadzała papierowa naklejka przy kole.


[ Dodano: 2010-11-21, 23:40 ]
Odp wyzej ta papierawa karteczka co nazywasz tabliczka znamionowa mozesz sobie w razie awarii pupe podetrzeć.POLECAM lekturę piskp lub its .:) audi a6 c5 tabliczke ma miec na kielichu str prawa czyt pasażer koniec kropka

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga