Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

stacyjka czykostka padła??

Elektryka
ODPOWIEDZ
wandzik83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 24 cze 2012, 08:00
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

stacyjka czykostka padła??

Post autor: wandzik83 » 03 maja 2015, 20:48

witam.
spotkała mnie dzis taka sytuacja. po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka auto zachowywało sie tak jakby tam dalej był.tak jakby auto było na zapłonie.wskaznik paliwa pokazywał stan itp., centralny nie działa(bo jak ma dzialac niby na zapłonie). na próbe odpalenia wogóle nie raguje.w dodatku zawsze po odpaleniu kluczyk tak sie troszke cofał na zapłon a teraz nie. rozebralem obudowe,odpiołem konstke i zaczyna dzialac zamek i wszystko tak jak powinno po wyciągnięciu kluczyka jak podepne kostke bez kluczyka to od razu słychac pompe paliwa i wszystko to co działa na zapłonie. czy to moze byc sama ta kostka czy całą stacyjke najlepiej wymienić?? widziałem ze ona jest montowana nie na śruby tylko na 2 jakies nity,czy to trzeba rozwiercic czy jak?? i ostatnie : co ze starego klucza musze wsadzic do nowego?

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 03 maja 2015, 22:03

Nie do końca rozumiem - jak odłączyłeś kostkę stacyjki to możesz śrubokrętem włączyć zapłon i odpalić auto? ( oczywiście kluczyk włożony do wkładki żeby pętla immo działała )

Tą elektryczną kostkę obraca bolec który powinien być widoczny , u mnie się złamał i miałem podobne objawy. Czeka się wymiana stacyjki lub przełożenie wnętrzności z innej.

To co trzyma stacyjkę do kolumny to nie są nity to są śruby zrywalne - trzeba je odkręcić przecinakiem , uderzając w obwód i wprawić śrubę w ruch obrotowy , to najgorsza część tej roboty. Mi to zajęło 3 godziny , jedna się odkręciła a drugą musiałem odwiercić :[ ( na szczęście miękka jest )

Wymiana kluczyka nie potrzebna bo sama wkładka z pętlą immo jest wymienna. Jak włożysz kluczyk i ustawisz na pozucję zapłonu to musisz włożyć cienki pręt taki mały otwór , to pozwoli wyciągnąć wkładkę.

Jak będziesz kupował to szukaj stacyjki albo z wyciągniętą wkładką , lub z kluczykiem bo inaczej czekają Cie schody....
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP , A4 B7 2.0tdi , MULTI , Ford Smax 2.0TDCI DURASHIFT
JEST : Ford Smax mk2 2.0tdci , A6 C6 3.2 TIP

wandzik83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 24 cze 2012, 08:00
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: wandzik83 » 04 maja 2015, 11:43

dzięki , ide sie bawic z tymi śrubami. stacyjke mam załatwioną z kluczem.mozesz mi jak tłukowi wytłumaczyc tą podmiane wkładu stacyjki??wolałbym miec kluczyk ten stary bo jednak zamki dopasowane. a z tym odpaleniem srubokrętem co proponowales to nie wiem co i jak.wole zrobic stacyjke i dopiero jechac.

[ Dodano: 2015-05-04, 11:43 ]
ok. udało sie to rozwiercic i wyjąć. wyciągnąłem ten wkład elektryczny z tyłu stacyjki i winą okazał sie złamany ten palec metalowy co wychodzi z częsci stacyjki metalowej i wchodzi w tą czesc plastikową elektryczną (kostke elektryczną). czy ten element można dokupic czy to kwalifikuje stacyjke do wymiany??

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 04 maja 2015, 14:02

Czyli to samo co u mnie :)


Ta część jest niedostępna , no chyba że przełożysz z innej stacyjki ale to dużo grzebania , jak masz załatwiona z kluczem to się zastanawiał tylko przekładaj całość , bo przełożysz wkładkę ze swojej :)

Co do wyciągania jak spojrzysz na to to zrozumiesz tam jest taki otworek/ząbek na obwodzie wkładu.
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP , A4 B7 2.0tdi , MULTI , Ford Smax 2.0TDCI DURASHIFT
JEST : Ford Smax mk2 2.0tdci , A6 C6 3.2 TIP

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga