Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 2.0 TDI wymiana silnika

Silniki wysokoprężne
Toomekm

A6 C7 2.0 TDI wymiana silnika

Post autor: Toomekm » 30 kwie 2015, 10:51

Mam C7 2.0 CR Multitronic FWD. Wszystko w aucie mi pasuje poza jedną małą drobnostką..... silnikiem. Czy ktoś się orientuje czy można zamiast tego motoru włożyć większy, jeśli tak to jaki żeby było jak najmniej przeróbek. Czy skrzynia biegów będzie też pasowała do silnika o większej mocy, np. 2.8TFSI albo 3.0TDI, niby występuje w kombinacjach z tymi silnikami ale może wtedy jest jakaś wzmocniona. A może znacie kogoś kto by się podjął takiej operacji?

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 01 maja 2015, 10:35

wiec po co kupowałes C7 2.0 CR Multitronic FWD , zamiast 2.8TFSI albo 3.0TDI ?
Nie miałbys tego drobnego problemu :)

Ł-y-S-y
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 30 gru 2012, 11:59
Lokalizacja: okolice 3Miasta

Post autor: Ł-y-S-y » 01 maja 2015, 12:37

najlepszym i najtanszym takim " tuningiem " bedzie sprzedaz tego co masz i kupienie samochodu z wiekszym silnikiem <lol>
Bylo 1009 KM a juz jest 1183 w GARAGE - łacznie :) i jeszcze urosnie :)

b_lic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 20 cze 2013, 18:31
Lokalizacja: Nysa

Re: A6 C7 2.0 TDI wymiana silnika

Post autor: b_lic » 07 mar 2016, 21:47

Toomekm pisze:Mam C7 2.0 CR Multitronic FWD. Wszystko w aucie mi pasuje poza jedną małą drobnostką..... silnikiem. Czy ktoś się orientuje czy można zamiast tego motoru włożyć większy, jeśli tak to jaki żeby było jak najmniej przeróbek. Czy skrzynia biegów będzie też pasowała do silnika o większej mocy, np. 2.8TFSI albo 3.0TDI, niby występuje w kombinacjach z tymi silnikami ale może wtedy jest jakaś wzmocniona. A może znacie kogoś kto by się podjął takiej operacji?

Silnik to nie wszystko, weźmy swapa na 3.0 TDI. Wszystko jest inne, wydech, okablowanie, przewody od klimy, przewody paliwowe, przewody od przekładni kierowniczej,intercoolery, o rurowanie dolotu, inne zaciski hamulcowe, musiałbyś wymienić pół auta, okablowanie to już inna bajka, inny sterownik silnika, inaczej rozłożone bezpieczniki itd. Ogólnie od groma roboty. Osobiście podjął bym się takiej przekładki, niema problemu ale jeszcze buduje warsztat i będę dopiero otwierał na wiosnę 2017. W tej chwili jak chcesz to auto podrzuć do mnie na warsztat w Irlandii i Ci wszystko ogarnę, będzie tak jak fabryka, ale według mnie jest to kompletnie nieopłacalne. <okok>

Zwirek111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2012, 15:57
Lokalizacja: Gdansk

Re: A6 C7 2.0 TDI wymiana silnika

Post autor: Zwirek111 » 08 kwie 2016, 16:18

Toomekm pisze:Mam C7 2.0 CR Multitronic FWD. Wszystko w aucie mi pasuje poza jedną małą drobnostką..... silnikiem. Czy ktoś się orientuje czy można zamiast tego motoru włożyć większy, jeśli tak to jaki żeby było jak najmniej przeróbek. Czy skrzynia biegów będzie też pasowała do silnika o większej mocy, np. 2.8TFSI albo 3.0TDI, niby występuje w kombinacjach z tymi silnikami ale może wtedy jest jakaś wzmocniona. A może znacie kogoś kto by się podjął takiej operacji?
Z info od dealera, multitronica wsadzali do C7 do 177 km, potem ta skrzynia "nie dawała rady" i w mocach powyżej jest S-tronic, wiec wygląda na to że musiałbyś zmienić też skrzynię

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga