Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5C5] komunikat otwartych drzwi i kilka innych rzeczy

Elektryka
ODPOWIEDZ
Szczebiot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2014, 14:31
Lokalizacja: Gliwice

[A6 C5C5] komunikat otwartych drzwi i kilka innych rzeczy

Post autor: Szczebiot » 29 mar 2015, 20:25

Dziś autko zrobiło mi nie miłą niespodziankę, albo to zbieg okoliczności albo stwierdziło że pora odejść na zasłużoną emeryturę, póki co odpala choć...

Wszystko zaczęło się od ruszania spod świateł a że chciałem to zrobić szybko i dynamicznie to 1 i tyta, gaz w podłogę obrotomierz dobił do 3900obr/min i koniec... Auto przestało jechać tak jakby go odcieło, sprawa się dotyczy tylko pierwszego biegu i gazu wcisniętego w podłogę, na innych biegach idzie normalnie, na jedynce delikatnie tez dobija do końca... A gaz w podłogę auto zacina się właśnie na 3900obr/min.
Po przyjedzie do domu i odczekaniu kilku godzin wsiadam do auta i chce jechać, a tu... Przekręcam kluczyk a kontrolki na zegarkach nie zapalają się... Lekko się żarzą... Na fisie komunikat o niskim stanie płynu hamulcowego :'( auto piszczy niechce odpalić, kręci ale nie pali :@ wyciągam kluczyk, próbuje jeszc ze raz i co? Tym razem wszystko zaskoczyło jak trzeba, tylko na fisie wywa że mam wszystkie drzwi otwarte :-o Moja czarna jędza ma dziś słaby dzień...
Jakieś sugestie? Czy to wszystko jest ze sobą powiązane? Czy porostu nastąpiła złożoność czynników wyższych i auto się zepsuło na raz w kilka sposobów?

Pzdr. Adam

I jeszcze teraz padło prawe światło mijania :@ i nie jest to żarówka :@ no co za dzień :'(

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 29 mar 2015, 20:58

Zobacz czy nie masz wody pod wykładziną pod nogami kierowcy i pasażera.
Lektor.

Szczebiot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2014, 14:31
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Szczebiot » 30 mar 2015, 11:35

Mały update, powodem komunikatu o otwartych drzwiach była... lampka na tylną kanapą... robiła zwarcie, paliła bezpiecznik 14 (10A) przez to padł alarm, oświetlenie wewnętrzne i własnie informacja o otwartych drzwiach.

Teraz idę rozkminać co z resztą objawów ;)

Pzdr. Adam

Auto przevagowane kabelkiem i zero błędów, myślałem że coś mi powie dlaczego na pierwszym biegu i gazie w podłogę odcina mi przy 3900obr/min...

Update 2

Światło mijania padło bo spalił się Bezpiecznik 20 (15a) dwa Bezpieczniki w ciągu jednego dnia <mysli>
Powodem odcinania przy gwałtownym przyspieszaniu była Nieszczelności przy " suwaku obrotowym " w kolektorze dolotowym zasysało tamtędy powietrze i dusiło silnik...

Pozostał problem z żarzacymi się kontrolkami przy włączeniu zapłonu i komunikacie o niskim stanie płynu hamulcowego (auto wtedy nie odpala) zdarza się tak raz na jakiś czas, wystarczy wtedy wyjąć kluczyk i włożyć jeszcze raz "odwrotnie" i auto zaskakuje <mysli>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga