Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Co sądzicie o dieslu z Auchana?

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
marek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 11 sie 2012, 21:22
Lokalizacja: Gliwice

Co sądzicie o dieslu z Auchana?

Post autor: marek85 » 25 gru 2014, 16:23

Witam, tak z ciekawości co myślicie o paliwie z Auchana? Oprócz audi mam jeszcze firmowego opla Combo 1.7 cdti i bardzo często tam tankuję, nie zauważyłem żadnych zlych objawów, jednak audi boje się tam tankować... Różnica w cenie dosyc duza bo okolo 60 groszy na litrze (aktualnie na auchanie po 4.15 jest ON)

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 25 gru 2014, 18:52

Na pewno dostają paliwo od tego co i inni czyli orlen, lotos... Mogą mieć minimalne marże bo nikt specjalnie nie jedzie po paliwo no może mały odsetek %. Większość przy okazji zakupów tankuje, albo jak jedzie po paliwo to przy okazji wstąpi po zakupy... To tak jak hotdogi w ikei. Stacje benzynowe też żyją z paliwa, ale najwięcej zarabiają na sprzedaży produktów na stacji np. hotdogi i inne duperele.
Paliwa muszą spełniać normy i są to duże stacje na pewno kontrolowane. Bardziej obawiałbym się stacji małych w małych miejscowościach tam mogą kombinować.
Sam czasem tankuję i moja rodzina i nigdy nic się nie wydarzało.

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 26 gru 2014, 08:45

Na tesco czy auchan tankuję swoja starą poczciwą 80 1.9tdi i jeździ normalnie. Jeśli mają dobre ceny to paliwo cały czas dowożą świeże, paliwo nie zalega tak jak na jakiś małych, zapomnianych stacjach ;) Tak jak pisze kamil666 -paliwo powinno spełniać normy i pewnie je spełnia a markety sprzedają na mniejszej marży, ale za to więcej ;)
Ostatnio zmieniony 26 gru 2014, 17:16 przez mar-for-a6, łącznie zmieniany 1 raz.

mario2560
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 05 lip 2014, 06:56
Lokalizacja: Suwałki / Białystok

Post autor: mario2560 » 26 gru 2014, 09:42

Ja swoją tankuję na Auchan, wcześniej 80 też jeździła głównie na paliwie stamtąd (różnica kilkudziesięciu groszy na litrze przy tankowaniu pełnego zbiornika jest zauważalna), jeździ bez żadnych problemów - oczywiście mówię o benzynie. O jakości paliw z Auchan krążą legendy ale najczęściej przekazują je ci co nigdy tam nie tankowali.
Często widzę że przyjeżdżają nowe auta i ludzie też tankują bez oporów, paliwo tak jak kolega wyżej napisał dostarcza orlen lub lotos więc czego się bać. Wymieniać regularnie filtr paliwa i jazda. :]

H_C_K
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 17 sie 2013, 15:35
Imię: Przemek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co sądzicie o dieslu z Auchana?

Post autor: H_C_K » 26 gru 2014, 09:59

marek85 pisze:Witam, tak z ciekawości co myślicie o paliwie z Auchana? Oprócz audi mam jeszcze firmowego opla Combo 1.7 cdti i bardzo często tam tankuję, nie zauważyłem żadnych zlych objawów, jednak audi boje się tam tankować... Różnica w cenie dosyc duza bo okolo 60 groszy na litrze (aktualnie na auchanie po 4.15 jest ON)
Kolego ja zatankowałem na auchan do pełna (na tym na rybnickiej) i nie ma żadnych problemów, przesiadłem się z BP Ultimate Diesel na Auchan i nic nie zauważyłem złego.

Zaraz po zakupie A6 C5 była ze 4ry razy za tym auchan tankowana ... nic się nie dzieje
Focus w benzynie jeździ na tym paliwie od kiedy to wybudowali i zawsze OKej

Awatar użytkownika
Weso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 83
Rejestracja: 08 gru 2009, 00:23
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Weso » 05 sty 2015, 15:14

Ja już 4 auto tankuje na Auchan:) obecnie Passat B6 2.0 tdi od 3 lat. Czasami na Orlenie zaleje i statoil. Auto pali tyle samo, przejeżdża te same dystanse, więc jak dla mnie nie ma co przepłacać. Korekcje na wtryskach też w normie
Najlepsze części, oleje Premium w najlepszych cenach. www.expressparts.pl 888-530-456 gg: 3543322

Awatar użytkownika
cosinus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2014, 14:38
Lokalizacja: okolice Wawy

Post autor: cosinus » 16 mar 2015, 11:47

Mnie się również zdarzyło tankować na tych marketowych stacjach i powiem szczerze, że nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy... Aczkolwiek miałem na początku pewne obawy, które okazały się jednak nieuzasadnione.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 20 lis 2015, 22:33

Z racji tego, że siedzę w tym temacie, bo się tym zajmuję, muszę Wam coś powiedzieć, niestety ale w normach paliwowych są widełki. Tanie stacje spełniają dolne granice norm, "na styk". Często takie paliwa nie spełniają jakieś konkretnej normy, np. temperatury samozapłonu, wtedy dolewane są specjalne specyfiki w konkretnej dawce i już jest ok. Bazy są te same, ale co się z nich uzyska to już inna kwestia. Nawet wielkie rafinerie same poprawiają paliwo w ten sposób, ale tak się robi. Według klienta paliwo jest idealnie klarowne i ma odpowiedni kolor, a ja Wam powiem, że takie paliwo ma w sobie bardzo drobne, ale dopuszczalne zanieczyszczenia. Często jestem na cysternie i świecąc w nocy w komorę widać dno (2 metry głębokości), ale czasami jest tak, że paliwo spełnia normy, a dna nie widać, jest tzw. 'mleko'. W małej ilości jest klarowne, a jednak są zanieczyszczenia. Stacja takie paliwo kupuje w o wiele niższej cenie, do tego narzut i tak jest taniej niż na innych stacjach. Stacje zarabiają właśnie głównie na paliwie, a nie na sklepie. Sklep ma tylko przyciągać klienta. Kupowane paliwo na stacji przy Auchan jest minimalnie gorszej jakości, nie ukrywajmy tego, nikt nie sprzedaje takiego samego towaru w cenie dużo niższej. Druga kwestia jest taka, że jeśli chociaż co 20 klient stacji kupi coś w markecie to tam i tak wyda zaoszczędzone pieniądze na paliwie. Właściciel i tak wyjdzie na swoje. Proszę nie uważać, że bronię drogie stacje, ale im lepsza jakość, tym wyższa cena. Często paliwa 'Ultimate'/'Verva' to zwykłe paliwo tylko trochę bardziej uszlachetnione chemią, ale klient i tak kupi. Duże stacje muszę też zarobić na większe zapotrzebowanie na fundusze przeznaczone na promocje, nowe stacje, premie dla prezesów itp. Co do małych stacji, to nie zawsze jest tak, że jest tam gorsze paliwo (choć czasami tak jest). Często taka mała stacja sprzedaje więcej paliwa niż taki Orlen, zwłaszcza diesla. Rzadko się spotyka tankującą ciężarówkę na Orlenie. Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie :).

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 20 lis 2015, 22:50

mat1324 pisze: Rzadko się spotyka tankującą ciężarówkę na Orlenie. Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie :).
no tu się z tobą zupełnie nie zgodzę, bo po to został stworzony program dla obsługi biznesu pod nazwą handlową FLOTA, żeby właśnie ściągnąć np ciężarówki na ORLEN <lol> i np w "mojej" firmie nie ma innej opcji ,a mamy rabat 25gr z tego tytułu wiec żaden okoliczny market tego nie przebija i tak samo ma każda inna sieć stacji, także w mojej ocenie jest zupełnie odwrotnie niż Ty uważasz - rzadko można spotkać tankującą ciężarówkę przy markecie <luzik>

co do jakości paliwa ?? na początku tego roku wiele stacji Orlen było na czarnej liście jeżeli chodzi o jakość <uoee> i nie jest to wina paliwa a stanu samej instalacji często <uoee>
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 20 lis 2015, 23:04

Spory ten rabat i nie wiem czy realny, mieliśmy karty orlenu i rabat był albo 2 albo 4 grosze. Nie było gatki o innym rabacie. Poszukam w wolnym czasie jakie widełki dawali.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 20 lis 2015, 23:07

Na zwykłym podstawowym Biznestanku rabat był 4gr, ale kiedyś nawet na biznestanku dawali rabat w zależności od ilości tankowanych litrów w miesiącu i można było mieć kilkadziesiąt groszy na litrze (ale to kiedyś). Na flocie jest na pewno większy.
motostacja - części samochodowe.

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 20 lis 2015, 23:17

Mazdomania pisze:Na zwykłym podstawowym Biznestanku rabat był 4gr, ale kiedyś nawet na biznestanku dawali rabat w zależności od ilości tankowanych litrów w miesiącu i można było mieć kilkadziesiąt groszy na litrze (ale to kiedyś). Na flocie jest na pewno większy.
dokładnie nie porównujmy programu biznestank do FLOTY bo to dwa światy (znam firmy co mają wiecej niż 25gr ale to już tzw molochy ) ,a tą wysokość we Flocie wynegocjowano z powodu uczestnictwa od początku funkcjonowania programu i zakupów na znaczącą kwotę w skali miesiąca
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 20 lis 2015, 23:25

Znajomy co ma firmę transportową miał jeszcze do niedawna (jakaś cena podstawowa + marża) i ceny ze stacji go nie interesowały, teraz ma drobny rabat. Opłaca mu się bardziej jeździć po tanich stacjach i tak też robi. Ma sporo aut na C kategorie. My w firmie na paliwo wydajemy ok. 30-40 tysięcy miesięcznie i orlen nie był w stanie dać nic lepszego wtedy, a było to ze 2 lata temu. Przeszliśmy do BP. Tu rabaty są większe, ale za BP przemawiała większa ilość stacji, rutex i tankowanie za granicą.
Tu i tu te paliwa muszą spełniać określony normy, na pewno te widełki są i nikt im nic nie zrobi nawet jeśli zjadą na tą dolną granice. Kiedyś pisali o shellu, że ich te nitro są z niemiec... ostatnio na swoim profilu na fb pisali że bazują jednak na paliwie krajowym orlen i lotos i dodają do nich uszlachetniacze. Ciekaw kto im ten profil na fb prowadzi <rotfl>

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 20 lis 2015, 23:33

tyle co wiem (kolega dowodzi jedną z baz ) to wszystkie znaczące sieci zaopatrują się w Orlen a różnica jest taka, że mają własne specyfikacje dotyczące parametrów :]
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 21 lis 2015, 09:05

krzysiekjx1 pisze:tyle co wiem (kolega dowodzi jedną z baz ) to wszystkie znaczące sieci zaopatrują się w Orlen a różnica jest taka, że mają własne specyfikacje dotyczące parametrów :]
I to by się zgadzało z tego co każdy mówi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga