Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nivo Audi a6 c5

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
chrabel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2014, 08:19
Lokalizacja: Sieradz

Nivo Audi a6 c5

Post autor: chrabel » 28 gru 2014, 21:53

witam wszystkich
mam problem z pneumatyka....;/ chodzi o to ze jak jest cieplo to jest dobrze kompresor pompuje na dwa koła elegancko, przyszedl mróz i dupa prawa strona lezy na ziemi a z lewej ze 20 cm nad kołem.... wyjąłem kompresor i odpczepiłem przewody doprowadzajace powietrze do amorków jeden poszedl elegacko ( z prawej strony gdzie auto lezalo) a drugi - lewy mozna powiedziec ze wystrzelil przy koncówce odkrecania i teraz jak wkrecilem to troche puszcza przy kompresorze i nie pompuje ani na jedna ani na druga strone... co mam zrobic?

pajus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2012, 07:26
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: pajus » 27 sty 2015, 10:43

Witam
Po prostu masz wodę w wężyku po prawej stronie układu. Jak przyszedł mróz woda zamarzła w wężyku blokując dopływ powietrza i kompresor nie napompował miecha. Znowu jeśli z lewej strony miałeś ciśnienie i zacząłeś odkręcać to wiadomo ze powietrze pod ciśnieniem wystrzeliło. Problem w układzie NIVO jest taki, że gniazda w kompresorze i w miechach są wykonane z tworzywa sztucznego a dławiki z mosiądzu i łatwo zerwać gwint, który może spowodować nieszczelność układu. Dławiki powinno się wkręcać ręcznie i dopiero pod koniec "dociągnąć" lekko kluczem, żeby oring docisnął.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga