Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

zmiana foteli

Wnętrze
nokti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 265
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:26
Lokalizacja: gorzów

Post autor: nokti » 23 lis 2014, 17:02

Słabe foty ale coś widać. Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
pudzians47
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2012, 17:45
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Post autor: pudzians47 » 23 lis 2014, 18:04

jest spoko dzieki widzę że :> masz takie jak ja szukam

nokti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 265
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:26
Lokalizacja: gorzów

Post autor: nokti » 23 lis 2014, 19:07

Alcantara fajna sprawa.Kolega rozbieracz z forum jeszcze nie tak dawno miał takie na sprzedaż.

dawka7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 12 lis 2014, 15:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dawka7 » 23 lis 2014, 23:30

kot919 pisze:
The_Gie pisze:... mam pytanko, czy lepiej jest poszukać fotelki skórzanych wraz z pamięcią (są takie aukcje), czy dołożyć pamięć foteli i kupić tylko fotele?
Wydaje mi się, że jedynym sensownym pomysłem jest kupić fotele z pełną elektryką z zainstalowanym modułem pamięci. Dlaczego tak uważam? Fotele z pamięciami i bez różnią się:
- silniczkami - te z pamięcią posiadają dodatkowo potencjometry dzięki którym moduł wie w jakim położeniu aktualnie znajduje się siedzenie
- wiązką elektryczną
- modułem sterowania
- modułem pamięci.
Jak widzisz elementów jest sporo, i myślę, że ich koszt jednostkowy przewyższy cenę kpl tapicerki.

Odnośnie montażu. Jak już sprawisz sobie fotele to możesz śmiało zamontować je w samochodzie - pasują P&P. Po podłączeniu wtyczek możesz się już cieszyć z fotela w pełni elektrycznego.
*Dodatkowo jeżeli sobie zapragniesz możesz dołożyć wiązkę, panel pamięci oraz oryginalny boczek drzwi i od tego momentu będziesz mieć możliwość programowania pozycji fotela.
**Całość możesz jeszcze wzbogacić o instalację lusterek z pamięciami - do tego potrzebujesz lusterek z pamięciami (bądź samych wkładów), sterownika pamięci lusterek, regulatora pozycji lusterek (jest inny do wersji z pamięciami) oraz oczywiście wiązki.
***Na koniec jeżeli to jeszcze za mało <dokuczacz> możesz dołożyć regulowaną kolumnę kierownicy - do tego potrzebujesz elektrycznej kolumny kierownicy, panelu regulacji kierownicy, modułu regulacji kierownicy i rzecz jasna wiązki.
****Możesz również dołożyć również pamięć fotela pasażera - tylko po co <okok>

P.S. Mnie się udało kupić na allegro komplet tapicerki (2xfotel z pełną elektryką i pamięcią ustawień fotela kierowcy oraz tylną dzieloną kanapą) za 400zł. Jako, że skóra nie była w najlepszej kondycji, przełożyłem ją ze swoich ori foteli :-)
Panel boczny drzwi (boczek) znalazłem za ok 100zł, a panel pamięci za 150zł. Wiązka kompletna) przyleciała z USA, za 50zł z przesyłką :]

witam, podpinając się pod temat, pytanie: posiadam fotele z el regulacją tylko siedziska i podgrzewaniem, chce włożyć pełną elektrykę z pamięcią, co za wiązkę potrzebuje, kolega Kot919 pisał że zamawiał USA, można wiedzieć co dokładnie i gidze?
Czy potrzebny jest jeszcze jakiś sterownik? poza tym w boczku kierowncy?

nokti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 265
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:26
Lokalizacja: gorzów

Post autor: nokti » 24 lis 2014, 11:06

Planowałem kiedyś ten zabieg ale odpuściłem.Z zebranych informacji wiem że:
Moduł masz w fotelu pod spodem.
Wiązka jaką prowadzisz to ze sterownika w drzwiach do modułu pod kanapą.
sterownik z przyciskami----moduł
pin8-czerwono-niebieski---zasilanie bezp.10a
pin1-biało-zielony---pin11 moduł
pin7-czarny---pin27 moduł
pin2-biało czarny---pin25 moduł
pin4-fiolet-czarny---pin13 moduł
pin9-czerwono biały---pin8 moduł oraz pin 10 moduł lusterek.
Taka moja litania,jak coś pisz do kot919,ale coś dawno nie widziałem go na forum.

Awatar użytkownika
pudzians47
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2012, 17:45
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Post autor: pudzians47 » 24 lis 2014, 12:59

nokti pisze:Alcantara fajna sprawa.Kolega rozbieracz z forum jeszcze nie tak dawno miał takie na sprzedaż.
szkoda że się spóżniłem i jeszce jedno pytanko mówisz że nie będzie problemu z montażem będzie działac cała elektryka itp

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 24 lis 2014, 16:41

Ja sobie Recaro odpuściłem, szkoda mi było wydawać 3000 zł na takie z Alcantarą w dobrym stanie...
Kupiłem kubły s-line z alcantarą za 800 zł od kolegi z forum i jestem zadowolony jak cholera - szczególnie że z Anglika były, więc fotel który teraz jest fotelem kierowcy był idealnie jak nowy, tylna kanapa cała jak nowa ;)

Alcantara ze skórą to mistrzostwo świata.

dawka7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 12 lis 2014, 15:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dawka7 » 25 lis 2014, 08:01

Dzięki bardzo za odpowiedź, a wiadomo może jeszcze komuś, czy posiadanie webasto sterowanego w drzwiach wyklucza sterownik pamięci foteli? Wydaje mi się że nie, ale wolę się upewnić.

nokti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 265
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:26
Lokalizacja: gorzów

Post autor: nokti » 25 lis 2014, 15:35

dawka7, nie wyklucza <okok> Obrazek

dawka7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 12 lis 2014, 15:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dawka7 » 25 lis 2014, 17:14

Ekstra! dzięki!!!

Awatar użytkownika
pudzians47
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2012, 17:45
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Post autor: pudzians47 » 06 mar 2015, 12:20

taka mała ciekawostka.Zmieniłem siedzenia kubełkowe na recaro i wszystko pasuje plug&play elktrtyka działa a efekt? bosko!!!!!!

[ Dodano: 2015-03-06, 12:20 ]
Witam nie chce mi się zaczynać nowego tematu.Chodzi o to że moje recaro od strony pasażera nie chce jeżdzić przód tył reszta elektryki działa (góra dół ) jak poruszam kablami to czasami idzie.Czy to wina kabli czy może silniczek pada?

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 06 mar 2015, 12:35

Jak czasem poruszasz kablami i idzie, to znaczy że coś nie styka. Możesz mieć uszkodzone kable, przykładowo połamane, wypięty jakiś pin w kostce itd.

Pierwsze co, to miernik w rękę i pomierz czy masz na wiązce do fotela napięcie. Jeśli tak i nie zmienia się to mimo "ruszania" wiązką, to musisz szukać problemu na stykach w kostce fotela albo w wiązce fotela.

Silnik albo działa albo nie... albo uzwojenie jest ok albo nie. Skoro czasem działa, znaczy jest sprawny. Oczywiście pod warunkiem, że nie pali ci notorycznie bezpiecznika.

Konrado93
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2017, 17:06
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Konrado93 » 20 wrz 2017, 16:54

Odgrzeje kotleta.
Potrzebuje odpowiedzi czy fotele z wersji AVANT badz ALLROAD podejda do poliftowej wersji z 2003roku?
Co jeszcze nie do konca pojmuje informacje na temat przekladki foteli z S6, jak mam u siebie elektryke tylko góra/dół to jak założył bym pełną elektryke góra/dół, przód/tył i lędźwie to bedzie działać? Czy to jest zależne od tego jaka instalacja została puszczona fabrycznie w aucie?
Liczę na pomoc, pozdro ;)
Żebyś zawsze miał gdzie, z kim i za co !

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 20 wrz 2017, 18:01

Wszystko działa P&P szyny są te same jeśli masz elektryke góra dół to wystarczy bo do takiego sterowania jak i pełnego potrzeba tylko zasilanie nic więcej i przed lift a polift nie ma znaczenia
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

Konrado93
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2017, 17:06
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Konrado93 » 20 wrz 2017, 18:58

Dzieki bardzo <okok>

Ale teraz zauwazylem, ze niedokladnie sprecyzowalem pytanie odnośnie foteli z wersji AVANT i ALLROAD, czy takowe pasuja do Sedana 2003rok? Czy jet tak samo jak od kombi ze cos trzeba przerabiac?
Żebyś zawsze miał gdzie, z kim i za co !

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga