Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C7] Jak odtworzyć wave z karty SD lub złącza USB

Car Audio
Undziak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2012, 22:41
Lokalizacja: Monachium

[A6 C7] Jak odtworzyć wave z karty SD lub złącza USB

Post autor: Undziak » 11 lut 2013, 20:27

Witam,

jako nowy posiadacz A6 C7 z MMI plus i systemem BOSE ze zmieniarkę na 6 płyt postanowiłem zacząć budować kolekcję audio do auta. W domu słucham głównie płyt CD ale mam też kopię części zasobów na laptopie więc zrzuciłem co nieco na kartę SD i pendriva. I niestety w aucie nie widzi plików ani z SD ani z pendrive (poprzez przejściówkę do złącza w podłokietniku). W instrukcji niemieckiej jaką posiadam jest mowa tylko o mp3, wma i asf. Nie ma wsparcie na kopii audio z płyt CD? Jeśli tak, to czuję się zawiedziony... mp3 to trochę za mało (słabo):(
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Undziak

makkrzys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2010, 22:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: makkrzys » 11 lut 2013, 23:44

Zgraj swoje pliki wav na mp3 z jakością 320 kb/s (w każdym konwerterze jest taka opcja). Będziesz zadowolony.

W czasie jazdy nie odczujesz słuchowo żadnej wyraźnej różnicy (dochodzi szum powietrza, odgłosy toczenia kół, praca silnika itp)
W czasie postoju, przy zgaszonym silniku, może trochę, jeżeli masz słuch muzyczny (w wyniku kompresji zmienia się trochę przestrzenność i głębia dźwięku, korygowane są niskie i wysokie tony)

Ale samochód nie jest idealnym pomieszczeniem do odsłuchu Hi-End, jest za małe i za bardzo wytłumione. Przypomina bardziej małą komorę bezechową, niż salę koncertową.
Pozdrawiam
Krzysiek

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 12 lut 2013, 08:39

makkrzys pisze:Zgraj swoje pliki wav na mp3 z jakością 320 kb/s (w każdym konwerterze jest taka opcja). Będziesz zadowolony.
Myślę, że do samochodu 192 KBPS będzie wystarczające (wydania 'scenowe'), ale oczywiście im więcej tym lepiej... tyle, że większa waga i czy usłyszysz różnicę? <mysli>

Undziak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2012, 22:41
Lokalizacja: Monachium

Post autor: Undziak » 12 lut 2013, 12:06

Dziekuje za odpowiedzi.

Oczywiscie skopiowana plyte CD odtworze ale nie moge odtworzyc tej plyty zapisanej na karcie SD czy pendrivie i oto mi chodzi. Myslalem, ze jesli zgram 200 plyt CD w formacie vawe an dysk twardy to bede sie cieszyl przyzwoita jakoscia.
Owszem, przezyje z mp3 320kbs ale ja akurat slysze roznice pomiedzy mp3 a plyta CD. W samochodzie ta roznica sie zmniejsza, tak jak wspominacie, bo odglosy zewnetrzne, bo auta nie jest idealnym pomieszczeniem itp. Pozostaje jeszcze problem przerw w formacie mp3... jesli mam jakis koncert, ktory tworzy calosc, to jak zgram poszczegolne utwory to bede mial przerwy. Jesli zgram calosc to musze sluchac calosci i nie moge przeskakiwac z utworu na utwor. takie sa ograniczenia w mp3, albo ja po prostu nie wiem jescze jak to zrobic.
Myslalem,ze w dobie takiej technologii odczyt vawe przez zlacze USB powinien byc bezproblemowy. Ehh.. szkoda.
Wszystko idzie w zlym kierunku. ja jestem z tych ktorzy cenia jakosc a nie bajery i ilosc.
Dzieki za odpowiedzi, przepraszam za brak olskich znakow.

Pozdrawiam
Undziak

Damyk

Post autor: Damyk » 12 lut 2013, 12:13

Przecież w MMI 3G i 3G plus jest możliwość bezpośredniego skopiowania płyt CD na dysk twardy jednostki bez zabawy w MP3.

Undziak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2012, 22:41
Lokalizacja: Monachium

Post autor: Undziak » 12 lut 2013, 18:46

Damyk,
czy próbowałeś już tego? Owszem jest funkcja kopiuj, ale jest nieaktywna przy płycie CD Audio... aktywuje się jeśli system widzi mp3 czy to na płycie CD-R czy karcie SD czy Pendrivie.


censored,
owszem, można tak. Ale jak pisałem w przypadku zgrania całości w mp3 nie będę mógł przeskakiwać po utworach tylko będę musiał słuchać od początku do koĂąca. A czasem mam ochotę posłuchać tylko wybranych utworów. Jest wyjście ale trochę czasochłonne - można sobie "pociąć" całość i ładnie wyciszać zakoĂączenia utworów i początki kolejnych żeby to dość ładnie się komponowało.

Od ponad 10 lat zgrywam płyty Audio CD, więc co nieco wiem. Natomiast Audi mam od paru dni i jeszcze walczę z tymi systemami aby sobie najlepiej dogodzić muzycznie:)

Pozdr.
Undziak

Damyk

Post autor: Damyk » 12 lut 2013, 21:21

Undziak pisze:Damyk,
czy próbowałeś już tego? Owszem jest funkcja kopiuj, ale jest nieaktywna przy płycie CD Audio... aktywuje się jeśli system widzi mp3 czy to na płycie CD-R czy karcie SD czy Pendrivie.
Tak, u mnie to działa. Może masz wyłączone kopiowanie w zielonym menu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I po skopiowaniu płyta jest w "szafie grającej":
Obrazek

Undziak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2012, 22:41
Lokalizacja: Monachium

Post autor: Undziak » 12 lut 2013, 21:58

Super! dzieki:) Muszę poszukać funkcji aby to aktywować. U mnie kopiowanie nie działało...
A czy orientujesz się czy można zrzucić np 100 płyt w formacie vawe na dysk zewnętrzny i poprzez to specjalne złącze w podłokietniku (mam przejściówkę) odtwarzać muzykę. Próbowałem i sprzęt nic nie widział:(

MrMK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MrMK » 31 maja 2013, 11:56

Undziak pisze:Super! dzieki:) Muszę poszukać funkcji aby to aktywować. U mnie kopiowanie nie działało...
A czy orientujesz się czy można zrzucić np 100 płyt w formacie vawe na dysk zewnętrzny i poprzez to specjalne złącze w podłokietniku (mam przejściówkę) odtwarzać muzykę. Próbowałem i sprzęt nic nie widział:(
witam,

i Jak Kolego udało się obejść problem kopiowania ?
u mnie jest ten sam problem. w instrukcji nie ma nic o vawach. Ja ripowałem płyty do AAC 320kb i jakość jest zblizona do vaw.
w poprzednim aucie BMW e60 2007 rok nie było problemów z vawami.
dodam że mam najwyższy model MMI w swoim aucie z dyskiem na 40 GB i kopiowanie z płyt CD jest nieaktywne i nie odtwarza zripowanych CD do VAW.

p.s. jest slyszalna roznica pomiedzy vaw a mp3. do sprawdzenia podczas przemiennego odsłuchiwania płyty CD z odtawarzacza i tego samego utworu z mp3 z karty albo pendrive


pozdro
MK

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 17 wrz 2013, 18:19

Koledzy jakie formaty mozna sluchac i jak zorbic by sie uruchomialy w moim a6c7. procz mp3 i jednego filmu na plycie dvd nic mi nie chce dzialac- wyskakuje nieobslugiwany format

MrMK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MrMK » 18 wrz 2013, 20:13

fenomenalny pisze:Koledzy jakie formaty mozna sluchac i jak zorbic by sie uruchomialy w moim a6c7. procz mp3 i jednego filmu na plycie dvd nic mi nie chce dzialac- wyskakuje nieobslugiwany format

ja ripuje płyty CD do formatu AAC, MP3 ównież odtwarza, ale nie rusza WAV.
jeśli chodzi o video to sprawdziłem tylko na próbę kilka DIVXów i odtawrzał, ale nie korzystam z tego. dzieciakom z tyłu wieszam tablety.
ublewam tylko że z WAV nic się nie da zrobić, poprzednie BMW rocznik 2007 nie miał z tym problemu.
czasami słucham koncrtów w dolby digital 5.1 z DVD i jest wypad. mam Bose, niestety nie B&O :(


a zwykłe płyty CD odtwarza , koncerty 5.1 na DVD ?

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 28 wrz 2013, 00:49

Damyk, orientujesz sie jak wlaczyc w zielonym menu kopiowanie plyt na dysk twardy?

Rentna
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 178
Rejestracja: 26 wrz 2013, 20:46
Lokalizacja: Germany

Post autor: Rentna » 11 lis 2014, 17:24

Muzyka z karty SD zrobiona converterem poukladana ponumerowana itd
polecam z chomika:::http://chomikuj.pl/rentna/AUDI++MMI/Mmi+Muzyka
Wystarczy rospakowac i wzucic wszystkie foldery na karte

masa140
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2015, 13:56
Lokalizacja: Polska północna

Post autor: masa140 » 07 cze 2015, 14:30

Odświeżam temat.
Czy jest możliwość podłączenia pendriva przez złącze UAX w podłokietniku? Oczywiście poprzez przejściówkę. Pytałem w firmie zajmującej się montażem sprzętu audio w samochodach i stwierdzili, że takich przejściówek nie ma, ale jak im pokazałem na allegro do stwierdzili, że to nie może działać bo nie zasili pena przez USB.
Może ktoś z was używa takiej przejściówki lub rozwiązał ten problem. Na razie łącze się z telefonem poprzez Bluetooth i tak słucham muzyki ale wolałbym przez USB.
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam. :)

małkol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:32
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: małkol » 28 maja 2016, 14:16

Witam
Jestem posiadaczem audi a6 z 2003 roku. Auto posiada oryginalne radio na kasety, w schowku pasażera jest port usb,niestety gdy podłączam usb z muzyka nic nie działa. Może wiecie co to może być?
dzięki i pozdrawiam ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga