Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[TIP+Q] A6 C5 2.7T wyjęcie skrzyni

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
olekorson
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:17
Lokalizacja: Szprotawa

[TIP+Q] A6 C5 2.7T wyjęcie skrzyni

Post autor: olekorson » 24 paź 2014, 20:35

Witam samochód jak z tematu i mojego profilu mam pytanie odnośnie wyjęcia tej skrzyni czy ma ktoś w tym doświadczenie i może mi dać jakieś wskazówki i mądre rady co do tej operacji?

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 26 paź 2014, 09:37

Witaj
Na poczatek odlanczasz aku.!
Odkrecasz polosie i wal,wyciagasz katalizatory, rozlanczasz kable biegnace do skrzyni i linke,spuszczasz olej i odkecasz przewody olejowe (najlepiej je calkiem wyciagnac) biegnace od skrzyni do chlodnicy ,odkrecasz wszystkie sruby na kolnierzu(bardzo zly dostep do gornych srub), podstawiasz skrzynie by nie opadla i odkrecasz poduszki skrzyni (dobrze jest tez odkrecic poduszke silnika z przodu) bierzesz kogos do pomocy i masz skrzynie wyjeta :)
To tak po krotce :)
By nie rozbierac zawieszenia odkrec oslony polosi (aluminiowe oslony przegubow wewnetrznych)- lewarkiem dzwignij zawias tak by polos byla w poziomie skrec kolo w lewo wyciagajac prawa polos - dzwignij przegub wewnetrzny do gory i polos wyjdzie z wieloklinu - tak samo z druga strona

Jak juz sie skrzynia rozejdzie z silnikem to patrzac od przodu samochodu nalezy ja przekrecic zgodnie z wskazowkami zegara , pociagnac do tylu i w dol

Nie jest latwo bo swoje wazy ale da sie zrobic
Powodzenia

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 26 paź 2014, 10:25

nie wspomniałeś o 3 śrubach ( duże torxy ) trzymających konwerter do koła zamachowego ( nie jest to typowe koło ale nie wiem jak to nazwac ) i dodatkowo trzeba na pewno sanki z tyłu opuścić bo skrzynia jest dosyć duża

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 26 paź 2014, 11:10

Sanek nie trzeba opuszczac( skonczylem zabawe z taka skrzynia wlasnie wczoraj)
Sruby trzymajace konwerter odkrecamy gdy skrzynia jest juz wyjeta - dostep do nich jest od strony rozrusznika - ale o to olekorson nie pytal :)

Twoj multitronic jest o wiele wiekszy a tez sanek nie trzeba odkrecac by go wyjac :)

olekorson
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:17
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: olekorson » 26 paź 2014, 20:02

To z tego co rozumiem to śruby od kola zamachowego na konwerterze odkręcam jak skrzynia jest już wyjęta i czy rozrusznik muszę też wykręcić? Będzie pracy co niemiara :)

[ Dodano: 2014-10-26, 20:02 ]
Jeszcze pytanie odnośnie dostępu do turbin czy po wyjęciu skrzyni będzie do nich dostęp, żeby je wyjąć?

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 26 paź 2014, 20:07

miałem okazję widzieć na żywo demontaż i tak robił mechanik - ale po chwili namysłu to było w A4 B5 i A4 B6 , jednak może być mniej miejsca

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 28 paź 2014, 11:56

olekorson pisze:To z tego co rozumiem to śruby od kola zamachowego na konwerterze odkręcam jak skrzynia jest już wyjęta i czy rozrusznik muszę też wykręcić? Będzie pracy co niemiara :)

[ Dodano: 2014-10-26, 20:02 ]
Jeszcze pytanie odnośnie dostępu do turbin czy po wyjęciu skrzyni będzie do nich dostęp, żeby je wyjąć?

rozrusznik jest mocowany srubami ktorymi jest przykrecona skrzynia do silnika(2)- po wyjeciu skrzyni wyjmniesz go bez zadnego problemu
Do srob mocujacych konwerter dostaniesz sie tylko przez miejsce po rozruszniku- niekiedy sa to torx t55 niekiedy na klucz 16 lub 18
Niewiem co chcesz robic przy skrzyni ale samo wyjecie i wlozenie to okolo10 godzin pracujac w dwoch
Dostep do turbin jest tragiczny ale da sie je wyciagnac bez wyciagania silnika

bendzji i tu masz racje

w a4b6 nalezy odkrecic lape poduszki - jest ona mocowana tymi samymi srubami co sanki wiec sila rzeczy sanki musimy popuscic

olekorson
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:17
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: olekorson » 28 paź 2014, 22:10

Mam zamiar oddać konwerter do regeneracji, wymienić pompę i panewkę oraz przy okazji zobaczyć stan tarczek i ewentualnie je wymienić. to jak jest z tym kołem na konwerterze po odkręceniu skrzyni od silnika mogę ją ściągać czy muszę przez rozrusznik dobierać się do tych śrub na konwerterze? Wiem, że to bardzo dużo pracy, ale chcę wszystko w samochodzie doprowadzić do porządku.

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 29 paź 2014, 07:07

Najpierw sciagasz skrzynie potem odkrecasz konwerter
Jak skrzynia bedzie zakladana to dobrze jest zalorzyc konwerter na skrzynie i calosc zalorzyc do auta a potem przykrecic konwerter do wienca - rzadko ale sie zdazalo ze wkladajac skrzynie uszkadzali siemering na pompie - wkladajac calosc unikniesz tego :)

Wymieniajac pompe wymieniasz panewke(jest ona w pompie) :)
Jezeli chcesz robic to sam(wymiana pompy ,sprawdzanie stanu tarcz, ewentualna ich wymiana, to sluze pomoca :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga