Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 C4 2.0 16V ACE] hmulce po raz kolejny

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hubos21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:09
Imię: Hubert
Moje auto: A8 D2
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: V8 3.7 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: Mogilno

[100 C4 2.0 16V ACE] hmulce po raz kolejny

Post autor: hubos21 » 15 wrz 2014, 00:03

Hej
Od pewnego czasu zacząłem ulepszać układ hamulcowy w moim C4 ale cały czas nie jestem zadowolony bo wydaje mi się, jakby pedał łapał za nisko i był trochę gumowaty. Zakłdałęm już tematy na różnych forach. Na początek zmieniłem lite tarcze na wentylowane, zaciski z A4/B6 jarzma z C5, tarcze i klocki mam ori, z tyłu założyłem alu zacisk iż C5, serwo z A4/B6 pompa 25,4mm ale dalej nie jestem zadowolony. Co prawda gwałtowne hamowanie powoduje, że koła piszczą na asfalcie ale pedał powinien łapać chyba wyżej tym bardziej, że zwiększyłem średnicę pompy. Jedno o mnie zastanawia to, że zaciśnięcie któregoś z przewodów powoduje, ze hamulec robi się wyższy i twardszy, taki jak powinien być. Jeśli zaciskam któryś tylny jest taki jaki bym chciał a po zaciśnięciu przedniego jest aż za twardy, zmniejsza się skok i łapie na mm. Pierwsze wciśnięcie jest średnie, za drugim jest dopiero pewny hamulec. Zamówiłem nowe przewody ATE na przód ale jeszcze nie dotarły. Ktoś coś podpowie, doradzi? Dodam tylko, że w A4/B6 na identycznych gratach oczy wyskakują. Jedyna zmienna to pompa ABS którą też podejrzewam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga