Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Lusterko zewnetrzne

Nadwozie
Club RS6

Post autor: Club RS6 » 14 sty 2012, 19:51

Widzę, że standardowo na tym forum nic sie nie dowiemy...

Ale do rzeczy, podaje kodowanie aby uruchomić opadanie lusterka prawego przy włączaniu biegu wstecznego (nie potrzebujemy pamięci foteli!!)

Oczywiście musimy się zapatrzeć w nowe moduły

1. Sterownik drzwi 4F0959793R (kierowca)
2. Sterownik drzwi 4F0959792R (pasażer)

Wchodzimy w moduł 52 - door passenger

W kodowaniu interesuje nas 4-ty bajt

Wartość 40, zmienić 4C (brak składanych lusterek)
Wartość 50, zmienić 5C (gdy mamy składane lusterka)

oczywiście na wszelki wypadek zanotować poprzednie kodowanie
Ot cała filozofia...

Nikt tego wcześniej nie pisał ale musimy wziąć pod uwagę również to, że po zmianie przednich modułów musimy również zmienić i tylne gdyż poliftowe nie komunikują się z przedliftowymi co daje nam w efekcie ciągły błąd którego nie da sie skasować

Dzisiaj jeszcze będę walczył ze składaniem lusterek po załączeniu alarmu

Awatar użytkownika
watronik7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2012, 12:52
Lokalizacja: UK

Post autor: watronik7 » 14 mar 2012, 16:50

Ale tutaj zamieszanie w sprawie tych lusterek. W instrukcji od Audi z 2006r (czyli przed liftem) jest napisane ze ta fukcja dziala tylko z opcja pamieci foteli co wyraznie wskazuje ze jest to dostepne w modelach przed liftingowych. W zwiazku z tym moje pytanie brzmi czy napewno trzeba zmienic sterowniki drzwi na poliftowe? Moze wystarczy tylko samo kodowanie - czy ktos juz probowal?

salwador
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2010, 23:37
Lokalizacja: Limerick

Post autor: salwador » 21 maja 2012, 23:09

Wystarczy mieć prawe lusterko z pamięcią do tego kodowanie i działa chyba ze moduły basic mogą nie obsługiwać pamięci wtedy trzeba wymienić moduł można na przed liftowy i wtedy odpada długie kodowanie

vicevit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2010, 15:36
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vicevit » 22 maja 2012, 15:58

No właśnie - instrukcja do przedlifta mówi o opuszczaniu lusterek podczas cofania (po prostu pokrętło musi być ustawione na lusterko, którym chcemy obserwować tylne koło).
Ale mam pytanie nieco innej natury. Przymierzam się do zainstalowania pamięci foteli/lusterek i o ile przy fotelach jest to względnie proste, to już przy lusterkach mam pewien dylemat. Otóż ELSA pokazuje, że przy wyposażeniu w lusterka elektrycznie regulowane, składane, podgrzewane, samościemniające się i z podświetleniem do sterownika drzwi (J386) powinno iść 14 kabelków. Tymczasem wiem, że przy takim wyposażeniu u mnie idzie ich 11.
Wiem też, że w lusterku z pamięcią wg. ETKI mechanizm regulacji ma połączonych 7 pinów, a w tych bez pamięci tylko 3.
I tu pojawia się pytanie: jak rozpoznać na allegro lusterko, które na pewno będzie obsługiwało pamięć? Czy do J386 biegnie wtedy więcej niż 11 kabelków? Samego lusterka wolałbym nie rozbierać, a wygląda to jak jedyny sposób przekonania się czy jest tam 7 czy 3 piny...
Jakieś pomysły?

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 21 wrz 2013, 15:43

Odgrzewajac temacik:-) W swoje a6 c7 tez chcialem miec "to cos"-czyt opuszczajace sie lusterko pasazera podczas wrzocania biegu wstecznego. Lusterko sie opuszcza jest gite malines , ale............. wyskkuje blad steronika i pasazra i kierowcy:-(

Awatar użytkownika
MICHALKAROLINA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 112
Rejestracja: 26 lut 2012, 01:40
Lokalizacja: FELTHAM/WROCLAW

Post autor: MICHALKAROLINA » 21 wrz 2013, 16:29

Czyli chcecie mi powiedzieć że mogę mieć ten bajer z cofaniem w polfcie bez pamięci foteli i bez zamiany przełącznika do ustawienia lusterek <mysli> czy ktoś to może potwierdzić Pozdro :p
W TRAKCIE MODOW Z PRZYZWOLENIEM ZONY

shaqal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:47
Imię: hmm?
Moje auto: Inne
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk - DES Auto
Kontakt:

Post autor: shaqal » 30 sie 2014, 17:10

Dziś wymieniłem przednie sterowniki drzwi na poliftowe z koncówką R, zmiana kodowania według opisu i prawe lusterko opuszcza się przy cofaniu :) Wszystko działa bez zarzutu.

trzysiek6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: trzysiek6 » 07 mar 2015, 19:18

Mam pytanie wymieniłem sterowniki z przodu w drzwiach na te z końcówką R a z jaką powinny być w tylnych drzwiach żeby się komunikowaly z tymi z przodu.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 09 mar 2015, 11:23

trzysiek6, Tylnych nie trzeba wymieniać.

trzysiek6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: trzysiek6 » 10 mar 2015, 19:18

Kolego KL4K50N raczej trzeba z tyłu wymienić bo gdy z przodu zamontowałem te
1. Sterownik drzwi 4F0959793R (kierowca)
2. Sterownik drzwi 4F0959792R (pasażer)
i zakodowałem tak

Wchodzimy w moduł 52 - door passenger

W kodowaniu interesuje nas 4-ty bajt

Wartość 40, zmienić 4C (brak składanych lusterek)

wszystko działa bez problemu lusterko się opuszcza ale wystepuje caly czas blad w przednich lewych i prawych drzwiach i niedarady uruchomić kodowania krótkiego tylko jest caly czas długie.Moze ja cos zle zrobiłem ale nie sadze bo przecież lusterko się opuszcza.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 10 mar 2015, 21:16

trzysiek6 pisze:czas blad w przednich lewych i prawych drzwiach
Ale chodzi Ci o błędy jak sprawdzasz kabelkiem? Wykasowałes je i one powracają za każdym razem? Z tego tematu koledzy tylko z przodu wymieniali i było ok :

viewtopic.php?t=21751&postdays=0&postorder=asc&start=15

trzysiek6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: trzysiek6 » 10 mar 2015, 23:02

Tak sprawdzałem kabelkiem, wyskakuje błąd komunikacji że sterownikiem tylnych drzwi, może Ci koledzy co też instalowałem mają mieli inne sterowniki z tyłu w drzwiach niż ja.Ja mam z końcówką E no i się nie komunikują

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 11 mar 2015, 05:26

trzysiek6, Z końcówką E ma większość przedliftów. Dziwna sprawa dlaczego się nie komunikują między sobą. A próbowałeś czy działa komfortowe zamykanie i otwieranie szyb z pilota? Powinny sie opuszczać razem

trzysiek6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: trzysiek6 » 11 mar 2015, 10:00

No kolego jeszcze niesprawdzalem zamekania i otwierania komfortowego szyb ale sprawdze po poludniu.Jak kolego cofniesz sie do poczatku postow na tej stronie to kolega wojoo pisze o tej calej calej zmianie sterownikow i kodowaniu a nakoncu napisal tak:

"Nikt tego wcześniej nie pisał ale musimy wziąć pod uwagę również to, że po zmianie przednich modułów musimy również zmienić i tylne gdyż poliftowe nie komunikują się z przedliftowymi co daje nam w efekcie ciągły błąd którego nie da sie skasować " moze we wszystkich nie jest tak samo ale u mnie wyskakuje blad on niczemu nie przeszkadza wszystko dziala.Jeszcze musze sprawdzic ile pinow jest w moich staruch modulach a ile w tych poliftowych bo patrzylem z tylu to w module moim w srodkowej kostce jest o dwa piny wiecej niz w poliftowych moze i z przodu tez tak jest i dlatego tak sie robi.Sprawdzilem z przodu moduly maja taka sama ilosc pinow jak te z koncowka R ale z tylu nie 4F0959795 M albo P maj gdzie indziej piny niz w module z koncowka E.Tak wiec niewiem co jest grane dziwna sprawa.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 11 mar 2015, 11:40

trzysiek6, A widzisz. No to już masz wyjaśnienie, będziesz musiał kupić moduły z polifta na tył. Albo zostawić tak jak jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga