Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Strzelanie zawieszenia

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
yotek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:12
Lokalizacja: Mazury

Strzelanie zawieszenia

Post autor: yotek » 24 maja 2014, 16:28

Witam :)

Mam problem z zawieszeniem. Chodzi o przód-strona kierowcy. Podczas gwałtownego hamowania przy niskiej prędkości słychać strzał jakby pękniętej sprężyny. Podobnie jest podczas skręcania np przy parkowaniu. Kiedy skręcam w miejscu też słychać owy strzał. Stawiałem na sprężyny, więc wymieniłem na nowe KYB i dalej strzela.
Dziś pojechałem do diagnosty i stwierdziliśmy że coś prawdopodobnie strzela przy sworzniu dolnego przedniego wahacza.
Stojąc obok auta i skręcając kłami słychać ten dźwięk jakby wyżej (sprężyna), a może dźwięk odbija się od nadkola...sam nie wiem.
Może miał ktoś podobny przypadek i mnie naprowadzi na przyczyne tego stanu zanim wymienie niepotrzebne elementy zawieszenia?



Pozdrawiam.



Mam uszkodzoną tuleje na dolnym tylym wahaczu na tak zwanym bnanie czy rogalu.
Oczywiście wymienie wahacz, ale czy przez nią może tak strzelać? Diagnosta sluchał stetoskopem i mówił że z tego miejsca słychać najbradziej. W sobote inny powiedział że to może być sworzeń na dolnym przednim :D a może padły dwa. Pytanie tylko czy one mogą powodować strzelanie podobne jak przy pękniętej sprężynie?

zielak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2010, 10:56
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: zielak » 02 cze 2014, 22:51

Witam. Mam podobnie ale nazwałbym to bardziej stukami metalicznymi pochodzącymi od przegubu ( szczególnie w trakcie manewrowania, ruszania) spowodowane najprawdopodobniej zużytymi elementami zawieszenia, przez co nie jest utrzymywana właściwa geometria. Myślę że przegub nie ma właściwej swojej pozycji pracy poprzez to zużyte zawieszenie i dochodzi do jego skrajnych położeń. Może się mylę i ktoś mnie poprawi.

yotek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post autor: yotek » 27 lip 2014, 19:01

Strzelanie występuje nadal ale mam pewne domysły. Czy jest możliwość żeby przetarła się ta guma na spreżynie na górze? Wtedy sprężyna by mogła stykać sie z metalem i strrzelać bo pewnie jakieś naprężenia tam występują pomimo tego że sprężyna teoretycznie pozstaje nieruchoma. Górne mocowania wymieniłem, ale nie sprawdziliśmy tych drugich gum. Co tym myślicie?

zielak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2010, 10:56
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: zielak » 03 sie 2014, 20:43

Hej. I jak rozwikłałeś zagadkę. U mnie coś jakby się nasilają się te stuki. przenoszą się po konstrukcji i są odczuwane w chwili manewrowania. Szczególnie. Wymieniłem dwa zewnętrzne przednie przeguby ale to nie to. Może przegub wewnętrzny z lewej strony? Bo stuki szczególnie odczuwalny jest os strony kierowcy.

yotek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post autor: yotek » 03 sie 2014, 22:37

Narazie zbieram kaske bo chce wymienic całe przednie zawieszenie i te gumy o których pisałem. Przeguby wewnętrzne bym wykluczył bo miałem uszkodzony i objawy sa inne. Czuć wibracje przy 120 km/h, przy przyspieszaniu chodzi lewarek zmiany biegów. U mnie zawieszenie jest juz do wymiany a osobiscie obstawiam te gumy nad sprężynami.

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 03 sie 2014, 22:44

Jeśli szarpie lewarkiem przy przyśpieszaniu to obstawiam zawieszenie silnika-skrzyni biegów. Uszkodzona poduszka jest trudna do zdiagnozowania ,,na oko" bo dociska ja silnik. Sprawdź poduszki silnika i skrzyni ;)

yotek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post autor: yotek » 27 sie 2014, 22:31

Wymeniłem kompletne zawieszenie z przodu i po problemie. Nie wiem który wahacz tak strzelal ale w koncu sie udało :) pozostaje tylko skrzypienie tych łożysk czy jak to się nazywa. Kupiłem nowe Febi i skrzypia jak nie wiem. Na starych tego nie bylo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga