Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

szarpanie skrzyni tiptronic

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motostacja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja » 29 maja 2014, 13:01

posti pisze:do skrzyni wlał aż 4L oleju. Powiedział mi o tym i stwierdził ze to bardzo duzo bo przez chłodnice tyle nie mogło uciec przy demontazu silnika
Czegoś tu nie rozumiem <mysli> jak "wlał" i "aż 4 litry" ?? Poczytaj temat z poniższego linku, mechanikowi też daj poczytać i nie jeździj autem bo rozwalisz skrzynię <uoee>

viewtopic.php?t=10267
Części samochodowe online - Motostacja.pl

Awatar użytkownika
posti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 387
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:20
Imię: Robert
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHB 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: posti » 29 maja 2014, 13:14

kolego a mozesz w skrócie napisać w czym jest u mnie problem? jestem w pracy i nie bardzo moge tutaj spędzać czas na lekturze, a po pracy chce jechac do mechanika i z nim rozmawiać, co dalej

z góry bardzo dziękuję
MOC JEST NAŁOGIEM, TURBO PODSTAWA, NITRO ZABAWĄ...

Awatar użytkownika
Motostacja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja » 29 maja 2014, 13:21

Nie wiem co masz na myśli pisząc "nalał". Są ścisłe procedury dotyczące uzupełnienia czy wymiany oleju w skrzyniach Tiptronic, trzeba mieć pewność że mechanik te procedury zachował. Jeśli nalał tylko 4 litry oleju do pustej skrzyni to może to być dla niej morderstwem, jeśli dolał 4 do minimum dwóch co mogło być jeszcze w skrzyni to lepiej, ale jak piszę, olej uzupełnia się z zachowaniem procedur, a nie w taki sposób jak dolewka do silnika.

Twoje objawy mogą mieć związek właśnie z małą ilością oleju lub tym podobne.
Części samochodowe online - Motostacja.pl

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 19 lip 2014, 13:29

Pany, a jak długo da się jeździć na prawdopodobnie uwalonym konwerterze? Czy auto może kiedyś stanąć na drodze i już nie pojedzie? Bo w mojej Beti coś się ostatnio dziwnego stało... Wywaliło jakiś komunikat na idrive o skrzyni, ale ogólnie jeździć się z tym da. Jak auto wyłącze i go odpalę znów to błędu nie ma i za jakiś czas znów się zapali. Skrzynia na D jak wolno jadę to potrafi szarpać i falować obrotami, jak trzymam pedał gazu delikatnie. Jak dam na S to już troszkę lepiej jeździ i nie czuć tych szarpnięć. :|

marach8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 366
Rejestracja: 31 sty 2013, 22:40
Imię: Marek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Giżycko/Aachen

Post autor: marach8 » 19 lip 2014, 16:48

koleszka miał tak samo w kombiaku z 2004roku i jak pojechal do serwisu to mu 4,5ltra oleju dolali bo miał za mało dolał i smiga dalej <lol>
sprawdz poziom na początek <okok>

Awatar użytkownika
posti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 387
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:20
Imię: Robert
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHB 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: posti » 19 lip 2014, 19:28

w moim przypadku te 4 litry oleju zostały dolane zgodnie z zasadami na odpalonym silniku. Ostatecznie zdecydowałem sie na kompletną wymianę oleju i filtra i mechanik wyczyścił także płytę sterującą i wymienił jakąś sprężynkę. problemy ustąpiły
MOC JEST NAŁOGIEM, TURBO PODSTAWA, NITRO ZABAWĄ...

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 23 lip 2014, 13:03

W piątek jestem umówiony na wizytę u speców od ASB. Zobaczymy, mam nadzieje, że wymiana oleju rozwiąże problem. Na forum bmw pisali, że to może być padający konwerter <mysli>

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 23 lip 2014, 18:18

Wpierw porzadna diagnoza - odczyt bledow i warunkow w jakich wystapil...

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 25 lip 2014, 15:45

No i jestem po wizycie. Typ się przejechał normalnie po drogach na wszystkich trybach oraz pojechał na autostradę. Stwierdził,że skrzynia działa normalnie i to może być wina świec, że są takie poszarpywania. Bo jak konwerter siada to również obroty powinny falować na obrotomierzu a on tego nie zaobserwował. P podłączeniu pod kompa był jakiś mało znaczący błąd sporadyczny. Wymienie świece i dam znać

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 25 lip 2014, 19:37

KL4K50N pisze:No i jestem po wizycie. Typ się przejechał normalnie po drogach na wszystkich trybach oraz pojechał na autostradę. Stwierdził,że skrzynia działa normalnie i to może być wina świec, że są takie poszarpywania. Bo jak konwerter siada to również obroty powinny falować na obrotomierzu a on tego nie zaobserwował. P podłączeniu pod kompa był jakiś mało znaczący błąd sporadyczny. Wymienie świece i dam znać
Malo znaczacy blad sporadyczny moze powodowac sporadyczne podszarpywanie ;)

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 25 lip 2014, 22:47

No masz racje :). Zamówiłem świece Denso. Zobaczymy czy coś to da. Jeżeli nie to gó*** się znają holenderscy fachowcy od asb.


Miłego weekendu Załogo A6 <okok>

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 27 lip 2014, 10:13

KL4K50N pisze:gó*** się znają holenderscy fachowcy od asb.
nie tylko holenderscy
wszyscy od asb się znają na banknotach, to pewne

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 01 sie 2014, 19:07

No i niestety ale to nie wina świec (tak jak przypuszczałem). Nadal skrzynia jak się wolno gazu dodaje to na pierwszych biegach czuć szarpanie. Jak się wciśnie agresywniej tego nie ma... :[

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 03 sie 2014, 10:12

KL4K50N pisze:No i niestety ale to nie wina świec (tak jak przypuszczałem). Nadal skrzynia jak się wolno gazu dodaje to na pierwszych biegach czuć szarpanie. Jak się wciśnie agresywniej tego nie ma... :[
To teraz dodatkowe pytanie... jak jedziesz wolno z malym gazem... to zawsze przy danej sekwencji jest podszarpywanie, czy jedno - dwu razowo i kilka razy spokoj... tutaj tylko uwaga... sekwencja pod danymi warunkami... czyli zawsze jest zblizona temperatura skrzyni, zblizona predkosc, zblizone otwarcie przepustnicy, zblizone warunki drogowe... to ma znaczenie...

Generalnie raz na jakis czas (nie wiem 2 - 3 - 5 razy) to adaptacja... a ze ona ma prawie 50 roznych programow jazd do wyuczenia... wiec wiesz... troche to trwa jak odpala douczanie).

By the way... czekaj na ten malo nieznaczacy blad... w 6HP praktycznie nie ma takich bledow (w ogole jezeli chodzi o skrzynie ZF'a to z diagnozy AUDI/BMW cale gowno wynika, raportowanie bledow prawie jest wylaczone, dlatego jak juz cos sie pojawi to jest to bardzo istotne), jak ta sama skrzynie czytasz diagnoza ZF to otwierasz oczy ze zdziwienia (ile razy np. cos sie nie powioodlo i byly pobierane wartosci zastepcze, czy ile razy nastapil uslizg jakiegos sprzegla i w rezultacie jego szybkie podlaczenie / rozlaczenie)

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 06 sie 2014, 20:13

rafal_m, Falowanie obrotów występuje wyłącznie jak jadę 80km/h. Jak jade wolniej nic i jak jadę szybciej też nic. Częściej się to zdarza jak olej już się rozgrzeje. Błąd znów mi wyskoczył wczoraj ale zgasiłem auto odpaliłem ponownie i aż do dziś cisza. Biegi zmienia w sumie tak samo jak u mnie w A6 - bez stuków oraz szarpnięć. Może oleju za mało...


PS: Czasami jak jadę wolno i ruszam ze świateł dodając bardzo wolno gaz to chyba na 3 lub czwartym biegu coś tak jakby szarpało...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga