Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AWX 1.9 131 KM] problem z odpalaniem

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
patrickwisnia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: nowe miasteczko

[ AWX 1.9 131 KM] problem z odpalaniem

Post autor: patrickwisnia » 25 lip 2014, 12:22

witam. pisze tu po raz pierwszy. odkad posiadam swoja a6 problem ten zdarzyl mi sie po raz pierwszy. otoz.. kiedy jest zimna odpala na dotyk. kiedy ja rozgrzeje zaczyna sie problem. kiedy odpalona wszystko jest ok, kiedy zas ja zgasze i chce zapalic ponownie zaczyna sie problem. nie chce odpalic. musze ja krecic dobrych kilka sekund. dochodzi nawet do 10 ! w czym rzecz ?? gdzie moze byc problem ??
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 13:14 przez patrickwisnia, łącznie zmieniany 1 raz.

harnasm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 158
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: harnasm » 25 lip 2014, 13:08

zle ustawiony kat wtrysku na pompie wtryskowej vp44. zaopatrz sie w kable diagnostyczne i program vag-com. wykonaj na rozgrzanym silniku logi 004 basic settings, jak wyjdzie zly kat to CI powiemy jak sie go przestawia, jak wyjdzie dobry to bedziemy dalej myslec.

edit: no i to jest wlasnie zle nazywanie tematow! :[ przeczytalem i pomyslem ze 2.5 ... POPRAW TEMAT!

patrickwisnia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: nowe miasteczko

Post autor: patrickwisnia » 25 lip 2014, 13:12

na jutro jestem umowiony zeby podpiac ja pod komputer. po diagnostyce napisze co wykryli.

Awatar użytkownika
Motostacja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja » 25 lip 2014, 13:16

patrickwisnia pisze:na jutro jestem umowiony zeby podpiac ja pod komputer
To wspaniale, ale Temat mógłbyś poprawić, jak wspomniał kolega harnasm, uniknie to niedomówień.
Części samochodowe online - Motostacja.pl

daw2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:27
Lokalizacja: lubaczów

Post autor: daw2 » 27 lip 2014, 09:51

Jaki kat wtrysku w 1.9 tdi pd? W 4 grupie ostatnim polu jest synchronizacja wałka rozrządu względem wału. Jedynymi problemami występującymi w tym silniku z objawami powyżej to zapchany filtr paliwa, kończący się rozrusznik a nawet zużyty zespół pompowtrysku. Wrzuć loga z obrotami silnika podczas odpalania na gorącym silniku.
Pomogłem? Kliknij

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 27 lip 2014, 10:17

a czujnik temperatury działa Ci prawidłowo ?

patrickwisnia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: nowe miasteczko

Post autor: patrickwisnia » 02 sie 2014, 17:12

a wiec tak. podlaczyli pod komputer, zadnych bledow ! wszystkie parametry wrecz idealne, popmowtryski, rozrzad itp. zamowilem filter i czujnik temp zeby wymienili, jesli nie pomoze beda szukac dalej. zauwazyli jeszcze, ze jak zagrzeje sie do 90 to sama gasnie.

[ Dodano: 2014-07-31, 20:31 ]
patrickwisnia pisze:a wiec tak. podlaczyli pod komputer, zadnych bledow ! wszystkie parametry wrecz idealne, popmowtryski, rozrzad itp. zamowilem filter i czujnik temp zeby wymienili, jesli nie pomoze beda szukac dalej. zauwazyli jeszcze, ze jak zagrzeje sie do 90 to sama gasnie.
jeszcze jedno. jaka wartosc powinien miec kat wtrysku ? jutro sprawdze osobiscie ile pokazuje.

[ Dodano: 2014-08-02, 17:12 ]
patrickwisnia pisze:a wiec tak. podlaczyli pod komputer, zadnych bledow ! wszystkie parametry wrecz idealne, popmowtryski, rozrzad itp. zamowilem filter i czujnik temp zeby wymienili, jesli nie pomoze beda szukac dalej. zauwazyli jeszcze, ze jak zagrzeje sie do 90 to sama gasnie.

[ Dodano: 2014-07-31, 20:31 ]
patrickwisnia pisze:a wiec tak. podlaczyli pod komputer, zadnych bledow ! wszystkie parametry wrecz idealne, popmowtryski, rozrzad itp. zamowilem filter i czujnik temp zeby wymienili, jesli nie pomoze beda szukac dalej. zauwazyli jeszcze, ze jak zagrzeje sie do 90 to sama gasnie.
jeszcze jedno. jaka wartosc powinien miec kat wtrysku ? jutro sprawdze osobiscie ile pokazuje.
filter wymieniony, czujnik temp takze. wszystko bez zmian. mial ktos kiedys taki przypadek ??

daw2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:27
Lokalizacja: lubaczów

Post autor: daw2 » 06 sie 2014, 20:40

Jaki kąt wtrysku ? Jaka pompa vp44? W twoim silniku AWX nie ma pompy paliwowej. Ile razy można to pisać. Zadnego kąta wtryskyu się nie ustawia a jedynie kąt synchronizacji wałka rozrządu!!! Jeżeli wymieniłeś filtr i nadal słabo odpala to wymień rozrusznik. Jezeli wolno już kręci to nie zapali ponieważ mapa wtrysku jest tak napisana ,że dawka paliwa maleje wraz ze wzrostem temperatury silnika. Jeszcze jeden przypadek miałem w passacie AWX że zapalał lepiej na gorącym silniku jak się go odpaliło na światłach. Jak coś to na priv To mogę Ci mapę startową zmienić do lepszego odpalania.
Pomogłem? Kliknij

patrickwisnia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: nowe miasteczko

Post autor: patrickwisnia » 07 sie 2014, 12:51

bylem dzis u mechanika. wymienil filter, czujnik temp, uszczelniacze na pompowtryskach. zimna odpalila bez problemu, wsiadlem za kolko, pojezdzilem na wysokich obrotach, rozgrzana zgasla mi 2x podczas jazdy na luzie. gdy wrocilem zgasilem po czym nie chciala juz odpalic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga