Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[S6 ANK] wymienione prawie wszystko a stuka dalej...

Zawieszenie
smolaa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

[S6 ANK] wymienione prawie wszystko a stuka dalej...

Post autor: smolaa » 29 maja 2014, 12:06

Witajcie.
Temat niby błahy ale ręce już mi opadają. Coś cały czas mi stuka w lewym kole, normalnie na dziurach czy kostce, nie przy skręcaniu czy jakichś innych specjalnych okolicznościach. Dźwięk jakby końcówka drążka lub wahacz, ale to już wymienione (cały komplet ori Lemforder) i stukanie się tylko nasiliło. Sam drążek również wymieniony, magiel też (inna usterka). Nie mam już pomysłu za co się zabrać....Ma ktoś może jakieś pomysły? Jakaś poduszka? Mocowanie amortyzatora? Już chyba nic innego stukać tam nie może...
Dodam jeszcze że wyczuwalne są wibracje, jakby właśnie z tego koła, które apogeum osiągają w okolicach 100-110 km/h i są również mocno wyczuwalne przy dohamowaniu.
TDI < V8 PB

user

Post autor: user » 29 maja 2014, 12:25

Hmm, oprócz poduszki amortyzatora może sprawdź jeszcze stan przegubów i łożysko piasty koła pod kątem luzów.

smolaa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: smolaa » 29 maja 2014, 13:31

Przegub zewnętrzny jest nowy bo guma pękła i prawie cały smar wypluło...
TDI < V8 PB

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 29 maja 2014, 16:42

sprawdź zacisk, może klocki stukają

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 29 maja 2014, 18:05

Gdzie wali - jakby za zegarami??
Magiel - nowy, używka, regenerowany??

smolaa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: smolaa » 29 maja 2014, 19:36

Ciężko powiedzieć czy za zegarami, ale raczej gdzieś głębiej, dźwięk jest mocno stłumiony.
Maglownica używana ale stuka dokładnie tak samo jak przed jej wymianą, więc chyba nie stukałoby identycznie. Z tego co pamiętam jak mi się w A4 magiel sypnął to waliło wyraźniej, a tu stuk podobny ale wygłuszony.

Jeśli idzie o zacisk - ostatnio diagnosta szukając usterki stwierdził, że zacisk po stronie kierowcy jak się poruszy to jest luźny, po stronie pasażera siedzi sztywno.
Może rzeczywiście tu siedzi problem zarówno stuków jak i wibracji...chciałbym żeby tak było, bo cholernie nie lubię niechcianych dźwięków, a i jazda 240 km/h z wibracjami powoduje pewien dyskomfort psychiczny, a powstrzymać na autostradach się ciężko...
TDI < V8 PB

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 01 cze 2014, 16:16

Stłumione walenie, to mogą być gumy stabilizatora, spójrz a najlepiej zmień, koszta znikome.

smolaa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: smolaa » 03 cze 2014, 07:49

Zacisk wymienię bo i tak jest luźny. Przy okazji machnę też te gumy. Jak nic się nie zmieni to Was znajdę! <dokuczacz>
TDI < V8 PB

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 03 cze 2014, 11:28

smolaa, jak będziesz miałzrzucone koło to przy okazji zerknij na sprężynę czy nie jest pęknięta, potem czy nie ma luzu amortyzator i ktoś niech pokęci kierownicą a Ty posłuchaj czy nie stuka łożysko przy amorku <okok>
Lektor.

user

Post autor: user » 11 lip 2014, 15:21

smolaa pisze:Przegub zewnętrzny jest nowy bo guma pękła i prawie cały smar wypluło...
Podłączę się, bo też czeka mnie wymiana lewego przedniego przegubu zewnętrznego.
Czy ktoś wie jaki jest nr tej części? Chodzi o S6 tiptronic.
Nie chcę kupować całej półośki w ASO ;)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 11 lip 2014, 15:58

Immo, poszukaj tu http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1 klikasz na CarProg2 i jedziesz - język polski w pierwszym okienku do wyboru <okok>
Lektor.

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 13 lip 2014, 03:32

Jeśli to zewnętrzny to nie kombinuj za długo i kup po prostu LÖBRO w dobrym sklepie. W ASO zapłacisz więcej za LÖBRO w pudełku VW, albo, co gorsza, jakąś chińszczyznę w pudełku VW.

Jeśli to wewnętrzny to masz pecha. Robi je również LOBRO, ale wredny VAG uparł się żeby sprzedawać je wyłącznie razem z półosią i zewnętrznym przegubem (całość robi LOBRO) za gruby hajs (coś ok. 3500PLN wg cennika)
Kompletna półoś występuje równiez pod innymiarkami, choć wszystkie prócz najtańszych pochodzą pewno z zakładów które produkują LOBRO. <rotfl>

Można w sieci kupić same wewnętrzne przeguby, ale ich pochodzenie jest zagadkowe i nie budzi zaufania.

Co ciekawe: nie kupisz samego przegubu wew. LÖBRO, ale można kupić za to zestaw montażowy przegbu marki Spidan (czyli LÖBRO), składający się z blaszki którą trzeba zniszczyć przy zdeimowaniu przegubu z półosi i kilku innych pierdołek. Taki żarcik <lol>

smolaa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: smolaa » 10 cze 2015, 14:20

Panowie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego stukania. Jak na dziurawej drodze wchodzę w prawy zakręt to zaczyna walić jakby miało coś odpaść. Maglownica odpada bo już dwie były podmieniane, a obecna jest po regeneracji. Drążki i końcówki lemforder, do tego końcówki też podkładane na próbę - bez zmian. Obecnie przełożyłem całego mcphersona od brata i też bez zmian..Macie jakieś pomysły jeszcze? Bo już na prawdę nie ma w tym zawiasie nic co można by jeszcze wymienić...aha, zwrotnica też wymieniona i cała półoś z przegubami...
TDI < V8 PB

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 11 cze 2015, 09:18

Jedź na stację kontroli pojazdów, ustaw się na trzepakach ze skręconymi kołami w prawo i słuchaj.

Najpierw jeszcze wejdź do tunelu, chwyć za listwę maglownicy przy lewym kole przez manszetę i szarpnij góra-dół - obstawiam że to będzie to.

wlmi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 31 lip 2012, 21:30
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: wlmi » 14 cze 2015, 19:57

Może pukaja ci tzw. sanki -tuleja , która się w nich znajduje .Piszę o tym , gdyż ja wymieniałem ostatnio całe zawieszenie i przekładnie i żeby było smieszniej 2,5 roku temu wymieniałem taki sam zestaw i pukało i teraz też . Dopiero ze znajomym diagnostą zaczeliśmy szukać stuków nie w zawieszeniu i przekładni tylko gdzie indziej i zaleźliśmy poluzowaną śrubę na tulei sanek , pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga