Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Bicie Wału

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Słowiu

Bicie Wału

Post autor: Słowiu » 03 maja 2014, 11:30

Witajcie!Chciałbym zapytać Was o taką rzecz: wymieniłem 3 tulejki na dyfrze i podpore i teraz pojawiło się dziwne bicie,wydaje mi się że na wale napędowym właśnie.Co to może być? Trzeba wyważyć wał? Czy możliwe jest żeby był skrzywiony i dlatego rozwalił podporę a teraz jak jest na sztywno spięty to dlatego bije? Kolega który mi to wymieniał mówił że na podporze jest niby jakaś regulacja,prawda to? Mogę tak jeździć czy do czasu diagnozy nie powinienem? Z góry serdeczne dzięki za każdą odpowiedź :)

paulo79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 25 cze 2013, 09:24
Lokalizacja: Lubin

Post autor: paulo79 » 03 maja 2014, 17:26

podpora ma regulacje tylko na tych srubach przy uszach, jesli kolega rozkrecal wal a robil to napewno i nie skrecil go jak byl poprzednio to bedzie bil (wszystko trzeba zaznaczac przy takim zabiegu), wszystko zalezy od tego jak duze jest to bicie, takie bicie moze wywolac inne kosztowne usterki. Jak masz gdzie to wyslij wal do wywazenia, lecz wydaje mi sie ze moze byc to kwestia ustawienia podpory. A w ogole skad wiesz ze wal ci bil a nie cos innego? Podpory z reguły nie siadaja.

Słowiu

Post autor: Słowiu » 04 maja 2014, 21:59

paulo79 pisze:podpora ma regulacje tylko na tych srubach przy uszach, jesli kolega rozkrecal wal a robil to napewno i nie skrecil go jak byl poprzednio to bedzie bil (wszystko trzeba zaznaczac przy takim zabiegu), wszystko zalezy od tego jak duze jest to bicie, takie bicie moze wywolac inne kosztowne usterki. Jak masz gdzie to wyslij wal do wywazenia, lecz wydaje mi sie ze moze byc to kwestia ustawienia podpory. A w ogole skad wiesz ze wal ci bil a nie cos innego? Podpory z reguły nie siadaja.
Kolego bicia to ja nie miałem wcale tzn odczuwalnego,może dlatego że podpora i tulejki były tak wywalone? Pojawiło się ono dopiero po tym jak wymieniłem te rzeczy i wał jest spięty na sztywno.Co to będzie? Nie wiem co to może być,strzelam że wał ale pieron wie tak naprawdę...

paulo79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 25 cze 2013, 09:24
Lokalizacja: Lubin

Post autor: paulo79 » 05 maja 2014, 07:45

Jezeli wal zostal skrecony jak byl i jezeli nie spadl z niego przegub jeden czy drugi to nie powinien bic a regulacja na podporze powinna pomoc

Słowiu

Post autor: Słowiu » 22 maja 2014, 22:48

Kurde dopiero teraz się dowiedziałem jak już założyłem podporę że pasuje od W124 i kosztuję 20zł a ja dałem 150 ;/// Masakra

Aktualnie wyważyłem wał i okazało się że dalej jest lekkie bicie przy 70km/h które później ustaje.Kolega mechanik który ma idento Audi po przejechaniu się ze mną mówi że ma to samo i że jest to wina przegubu tylnego na wale.Kosztuję on 110zł i mam nadzieję że będzie to już wszystko w tym temacie :[

[ Dodano: 2014-05-17, 23:39 ]
Aktual: przegub tylny wału jest ok więc go nie wymieniam ale okazało się że półośka przednia lewa jest lekko krzywa,jest więc wymieniona już na inną prostą.A teraz inna opcja: zauważyliśmy z kumplem że w miejscu przed przednim przegubem jest delikatny luz,tzn jak drążek wychodzi ze skrzyni.Nie na przegubie ale na tym drążku.Co to może być i czy będzie to miało wpływ na lekkie wibracje i bicie przy prędkości 70km/h? Później przy wyższej prędkości te wibracje już znikają

Aha jeszcze jedno.Zauważyliśmy że cały wał nie idzie idealnie prosto,jest lekko krzywy właśnie na podporze.Niestety nie da się jej już wyregulować,jest maksa przesunięta w kierunku w który powinien niwelować kształt wału

[ Dodano: 2014-05-22, 22:48 ]
Sprawa rozwiązana.Pomogło wyważenie wału na aucie.Nikt mi nie podpowiedział tego,straciłem niepotrzebnie 350zł ;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga