Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwne szumy z przodu....

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Piotreka6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Dziwne szumy z przodu....

Post autor: Piotreka6 » 20 kwie 2014, 18:03

Witam. Otóż z 4 miesiące temu wymieniłem u siebie łożyska w przednich kołach. Objechałem do Holandii i wczoraj podczas drogi powrotnej do domu na początku słyszałem taki cichy szum jakby koło ocierało o nadkole, troszkę mnie to zdziwiło, ale postanowiłem po prostu zgłośnić radio i jechać dalej. Ku mojemu zdziwieniu po przejechaniu około 800-900km nawet grające głośno radio nic nie pomogło. Teraz zaczęło dopiero coś huczeć. Dźwięk przypomina start odrzutowca..... teraz nawet rozkręcenie radia na maxa nic nie pomoże. Czy to możliwe, żeby po zrobieniu około 2.5 ty km padło znowu łożysko??? Może ten szum związany jest z jakąś poważniejszą awarią????

Awatar użytkownika
marek_gnd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:37
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdańśki

Post autor: marek_gnd » 20 kwie 2014, 21:29

jak dla mnie to tak nie słysząc nic nikt Ci nie powie na sto procent. Ale jeśli łożyska były źle wymienione ( wbijane zamiast wciskane) to z powrotem mogą huczeć. Problem może też być z hamulcami- czytaj styk tarcza klocek.

Kaiser26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:41
Lokalizacja: Legnica/Portsmouth

Post autor: Kaiser26 » 23 kwie 2014, 20:04

Sprawdź jak kolega napisał hamulce do tego opony, geomerię, przeguby, łożysko co zmieniłeś i daj znać .

Piotreka6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: Piotreka6 » 28 kwie 2014, 13:45

No więc problem tkwił w łożysku. Jak na razie łożysko zostało wymienione i jest igła. Pytałem mechanika na miejscu co mogło być przyczyną tak szybkiego padnięcia tego łożyska, powiedział, że albo przy ostatniej wymianie było źle wsadzone tzn wbijane a nie wciskane na prasie bądź po prostu było jakieś trefne heh. Co do tych hamulców mówił że jeżeli byłby problem z hamulcami to koło by się grzało, a przegub jeżeli byłby walnięty to stukałby w trakcie skręcania. Jeszcze pozostało mi sprawdzenie zbieżności, i co lepsze okazuje się, że nie chodzi wentylator od klimy............

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 kwie 2014, 13:50

Piotreka6 pisze: co lepsze okazuje się, że nie chodzi wentylator od klimy............
viewtopic.php?t=66883

trzy ostatnie posty <okok>
Lektor.

Piotreka6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: Piotreka6 » 29 kwie 2014, 19:01

No więc dzisiaj wymieniłem wentylator od klimy, tamten stary podłączył na krótko i nic z tego ani nie drgnął. Koszt nowego wentylatora to 167 zł +40 za wymianę.



A odbiegając od tematu ktoś może wymieniał łożyska alternatora?? Jaki koszt i ile się czeka. Mi mechanik powiedział, że oprócz tego do wymiany mam sprzęgiełko alternatora. Jakby ktoś mógł mi tu napisać jak samemu mogę sprawdzić czy to sprzęgiełko faktycznie jest do wymiany to było by super.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga