Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] wentylator cieczy dziala na max po wlaczeniu zaplonu

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
semafor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:38
Lokalizacja: glasgow

[A6 C6] wentylator cieczy dziala na max po wlaczeniu zaplonu

Post autor: semafor » 15 lut 2013, 08:09

witam serdecznie i prosze o pomoc. Od tygodnia jestem wlascicielem a6 2.7 tdi i mam problem z wentylatorem cieczy ktory załąncza sie na 2 bieg zaraz po włączeniu zaplonu. Auto zostalo podlaczone pod komputer ktory zdiagnozowal zwarcie ukladu elektrycznego wentylatora. Caly uklad zostal sprawdzony i zadnych zwarc nie znalazlem styki kostek jak nowe zadnej wilgoci tdp. przewody wentylatora tez ok. Mechanik ktory podłączał komputer sprawia wrażenie ze elektryka to dla niego czarna magia i twierdzi ze problemem jest jakis uklad elektryczny ( tranzystor rezystor czy jakos tak), ktory zanjduje sie na obudowie wentylatora. Prosze pomóżcie bo odglos wentylatora doprowadza mnie do szalu dodam ze auto rozgrzewa sie ok a wentylator dziala jeszcze okolo min po wyjeciu kluczyka ze stacyjki.

KarpiuWR

Post autor: KarpiuWR » 15 lut 2013, 09:24

U mnie czasami tez jest taki problem ni z tego ni z owego zaczyna pracować wentylator na chłodnicy po wyciągnięciu kluczyka dalej chodzi około 30sek . Dzieje sie tak raz na miesiąc wiec daje sobie z tym spokój jak będzie cieplej zajmę sie problemem. Przyczyna jest czujnik temperatury taki błąd pokazuje VCDS . Trzeba wymienić czujnik i problem powinien zniknąć . Podaj numer błędu i będzie wszystko jasne !!

semafor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:38
Lokalizacja: glasgow

Post autor: semafor » 15 lut 2013, 11:39

A wiec nr błędu to P0692 co kolego myślisz o tym? Wiesz może jaki jest tam czujnik tzn ile pinów. Bo znalazłem 2 i 4,

[ Dodano: 2013-02-16, 16:02 ]
Ok czujnik temperatury wymieniony a problem pozostal <nerwus> . Co robić koledzy.

kolejna diagnoza mechanika to modul sterujacy wentylatorem padniety. Czy wie moze ktos jaki jest nr tego modulu bo próbuje gdzieś kupic a nie znam numeru
<uoee>

konio 14
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:05
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: konio 14 » 22 lut 2013, 18:20

Witam. Mam ten sam problem z wentylatorem. Włącza się nawet jak jest zimny silnik i działa po wyłączeniu jakieś 30sek. Właśnie wymieniłem czujnik temperatury z żółtą kropką(wcześniej komputer pokazywał błąd 0694) ale wentylator nadal się włącza. Zauważyłem jeszcze, nawiewy od strony kierowcy działają inaczej, tzn. z prawego leci ciepłe powietrze, a z lewego zimne. Dość duża różnica temperatur. Silnik normalnie nagrzewa się do 90st.C. Teraz nie wiem co dalej.

cichykk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 04 cze 2009, 08:34
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Grójec

Post autor: cichykk » 03 cze 2013, 05:02

"problemy z wentylatorami" , jest 'akcja serwisowa' na sterowanie i okablowanie wentylatorów, zadzwońcie do ASO Audi i zapytajcie konkretnie o swoje auta, za naprawę nic nie zapłacicie :-)

viewtopic.php?t=53347

konio 14,
co do nawiewów tu masz wyczerpujący temat a6-c6-czyszczenie-cylinderkow-klimy-vt27521.htm

wcześniej czy później każdy to przerabia

karmag5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2013, 23:18
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: karmag5 » 05 cze 2013, 02:43

cichykk - a od kiedy ta akcja ??
ja mam to samo :-)
odpalam i jak by samolot startowal za kazdym razem.
to nie klima jak juz mi sugerowano, przy zakupie auta wymianiono termostat i dupa :-)
auto wciaz na gwarancji wiec jade ..........
mozesz zapodac wiecej szczegolow o co w tym chodzi ??
thnx

timu-bull
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2014, 02:28
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: timu-bull » 02 mar 2014, 03:20

Witam. Odkopuję troszkę temat pracujących wentylatorów po włączeniu zapłonu.
U siebie mam ten sam objaw, niestety:-((((
Mam kilka pytań
Czy akcja serwisowa obejmuje modele poliftowe??????????
Czy do naprawy wystarczy sam moduł czy wymaga to wymiany całego wentylatora a tym samym rozbierania przodu.
Ktoś się uporał z tym tematem.

14.04.14 Byłem w serwisie akcja serwisowa nie obejmuje aut poliftowych. Cena tak jak piszą koledzy za sam wentylator ok 1500-1600zł bez wymiany. Wymiana kłopotliwa gdyż trzeba odsunąć przedni pas. Na tube jest niemiec który pokazuje całą wymanę 3 filmy po 30min.
znajdziecie :schlosstrager servicestellung demontage.
Jeszcze odwiedzę znajomego elektryka-elektronika może on coś wymyśli aby zlikwidować przebicie.(czasem proste rozwiązania działają latami.)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, 20:57 przez timu-bull, łącznie zmieniany 1 raz.

pablo.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 07 lut 2008, 19:19
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Belgia

Post autor: pablo.k » 02 mar 2014, 09:18

Miałem podobny problem i niestety musiałem zapłacić za wymianę wentylatora.
ASO stwierdzilo ze moje auto nie obejmuje akcja serwisowa. W Belgii koszt w serwisie &#8364;1100 a ze musiałem jechać do Polski to w serwisie w Płocku zapłaciłem około 2350zl

ysik87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2014, 13:12
Lokalizacja: opolskie

Post autor: ysik87 » 23 kwie 2014, 21:58

Witam,problem z wentylatorem dopadl i mnie:(bylem niedawno u znajomego mechanika ktory poswiecil 2 dni na ten temat i nic.Posprawdzal wszystkie przewody,przekazniki itd,wszystko w najlepszym pozadku.podlaczyl nawet inny wentylator z takim samym sterownikiem i problem rowniez sie obiawial :[ moze jakies sugestie gdzie dalej szukac? Prosze o pomoc,krecacy caly czas na MAXA wentylator doprowadza mnie do szalu <wnerw>

timu-bull
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2014, 02:28
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: timu-bull » 02 cze 2014, 01:38

Ja w tym tygodniu biorę się za ten temat - już dość śmigłowca pod maską. Długo szukałem w sieci o tej akcji serwisowej(mój nie podlega bo jest za nowy ;-((((niestety.
znalazłem na stronie z manuałami dla amerykanów opis jak tą akcję przeprowadzić.
oto stronka: wiem że silnik jest tutaj inny opisany ale dla każdego silnika opis tej akcji serwisowej jest tożsamy.
oto link do strony:

http://workshop-manuals.com/audi/a6_qua ... n_harness/

ew google workshop manual audi 19f8

ciekawe czy zrobienie tej akcji samemu przywróci sprawność naszym samochodom. pozdrawiam i szukam dalej ...wpierw sprawdzę wszystkie złączki i przewody w podszybiu...

krzyslester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2015, 20:01
Lokalizacja: Leicester UK

Post autor: krzyslester » 02 lip 2017, 20:29

Witam.
podobnie jak wy wentylator jak rakieta ale i wyswietla mi bzdury na temet temperatury zewnetrznej.
Oczywiscie wymienilem na nowy taki czujnik i nic, pomoglo dopiero- kiedy zdjalem przewody
od powietrza od strony filtra i oczyscilem to chyba jest taki maly i delikatnie wygladajacy przeplywomierz !!
nawet klima warjowala. jesli to komus sie przyda to spoko. pozdro
krzysztof

KamilVag
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2012, 23:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowe Miasteczko

Post autor: KamilVag » 08 sty 2018, 23:24

Witam wszystkich, mam identyczny problem z tym wentylatorem, pytanie moje jest takie czy siada modul wentylatora czy czujnik temperatury ?

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 09 sty 2018, 23:55

uszkodzenie czujnika temperatury, powoduje załączanie się obydwu wentylatorów jednocześnie. jeżeli dotyczy tylko jednego wiatraka - raczej uszkodz. moduł

KamilVag
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2012, 23:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowe Miasteczko

Post autor: KamilVag » 11 sty 2018, 17:19

A idzie to jakos sprytnie sprawdzic? U mnie ciagle chodzi wentylator od strony pasazera. Wyrzuca mi błas Fan 2 Control Circuit P0694 - 000 Short to Plus, a pod błedem w Freeze Frame mam 2 temperatury i jedna ma 17 stopni a druga 182 stopnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga