Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 1.9tdi] stłuczka i strach przed wyceną w PZU

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

[a6 c5 1.9tdi] stłuczka i strach przed wyceną w PZU

Post autor: szachu a6 » 17 kwie 2014, 00:26

Witam, w poniedziałek miałem stłuczkę - nie z mojej winy. Gość ubezpieczony w PZU - u mnie rozwalony lewy błotnik, przednie drzwi,tylne wgniecione i porysowane, tylny błotnik zarysowany, pęknięta osłona progu i zarysowana przednia felga oraz osłona słupka między drzwiami. Jeśli ma ktoś wiedzę na temat na ile wycenią szkodę i czy będzie to "całka" lub czego się bać przy oględzinach to prosiłbym o jakąś wypowiedź. Na razie jeszcze nie dzwonili w sprawie oględzin. Dzięki i pozdrawiam.
A tak to wygląda :D

Obrazek

Awatar użytkownika
PiwnoBrody
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 16 mar 2014, 12:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PiwnoBrody » 17 kwie 2014, 07:08

Po pierwsze AŁA!!!!

Po drugie miałem identyczne uszkodzenia w poprzednim aucie i też nie z mojej winy i też gość był w PZU. Przyjechał rzeczoznawca i popatrzył porobił zdjęcia i wziął się za miernik. Zaczął mówić tu malowany tu malowany itd. Dodam że auto było odkupione od firmy w której pracowałem i sam nim jeździłem. Nigdy nie było bite a na pewno nie malowane a na to gość że tak to każdy mówi. Poprosiłem żeby pokazał gdzie był malowany i pokazał wskazanie miernika... po czym przestał sprawdzać i powiedział że się czepaim :| Poprosiłem żeby zrobił też zdjęcia samych progów po otwarciu drzwi i od niechcenia zrobił.

Sam ubezpieczalnia wyceniła szkodę na 5tys. Tutaj warto dodać że wtedy to był 4 letnia Astra II 1.7 w kombi i to nieźle wyposażona.

Ostatecznie odwołałem się wskazali warsztat napraw z ramienia PZU. Tam co prawda nieźle musiałem się nagimnastykować bo albo coś było źle spasowane albo złożone. Ostatecznie wyciągnąłem info od tych mechaników że naprawa wyszła prawie 7 tys. ale i tak faktura idzie do PZU.

Tak oto się skończyła moja przygoda z stłuczką i PZU :)

quest87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2008, 16:59
Lokalizacja: siedlce

Post autor: quest87 » 17 kwie 2014, 16:12

kolego a ja mam pytanie do Ciebie... dlaczego bude masz od s6 z szerokimi nadkolami ? czy mi sie wydaje ?

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 17 kwie 2014, 17:07

Quest - wydaje ci się moim zdaniem. Po prostu kolega ma felgi 15 na moje oko i stąd wrażenie.

quest87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2008, 16:59
Lokalizacja: siedlce

Post autor: quest87 » 17 kwie 2014, 22:36

no nie wiem :D dziwnie ładnie to wygląda :D a może coś modzone :D

Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szachu a6 » 22 kwie 2014, 16:22

z tego co wiem to błotniki są normalne :) nie od Eski :P felgi 15cali na zimę, jeszcze nie zmieniałem na letnie...
Wracając do stłuczki to dzwonili z PZU i telefonicznie bez oględzin chcieli wypłacić odszkodowanie - ale tak mogą robić tylko do 5tyś zł a szkoda wyszła większa więc we wtorek przyjedzie rzeczoznawca. Też dziwnie się gość zachowywał przez telefon jakby łaskę mi robił, że przyjedzie na oględziny. Ja mówię mu, że najlepiej będzie spotkać się o 16tej bo do 15tej pracuję a On do mnie, że on też do 15tej pracuje i będzie u mnie między 9-10 rano:) prześmieszny gość - poszedłem mu na rękę bo mogę wyrwać się z pracy, ale gdybym nie mógł to jestem ciekaw co by zrobił :/

[ Dodano: 2014-04-22, 16:22 ]
no i mamy wstępną wycenę :) śmiech na sali 4000zł... drzwi policzyli po 605zł, błotnik 128zł, lakierowanie na 1000zł... czy jest ktoś z Sosnowca lub okolic kto mógłby zrobić jakiś kosztorys taki jaki powinien być???Zrewanżuję się dobrą flaszką :D

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 22 kwie 2014, 18:06

Tak szczerze, to w tych 4000 powinieneś się zamknąć, jak tylko drzwi do wymiany i błotnik do prostowania/malowania. Ale oczywiście walcz o jak najwięcej a później na spokojnie, np. z pisim się dogadasz z częściami ;)

Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szachu a6 » 22 kwie 2014, 19:17

jak się dowiedziałem dalej jest to minimum jakie musi mi wypłacić PZU :) resztę to już faktury od zaufanego serwisu naprawczego:) maksymalnie 7900zł bo na taką kwotę wyceniono moje autko...

slawko30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2011, 21:03
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: slawko30 » 26 kwie 2014, 18:57

Jak najbardziej zmieścisz się w tych. 4 tyś, jak kolega wyżej napisał, ale wiadomo walcz o więcej :) Swoją drogą, gipsu na drzwiach i błotniku to masz co nie miara :> , nawet nie baw się w gipsowanie, bo taniej graty używki kupisz, niż taką rzeźbę reanimować, powodzonka w walce o kaskę.

maxxx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maxxx1 » 06 maja 2014, 20:14

I tak się odwołaj od przesłanej wyceny :) Może uda się coś więcej wyciągnąć.

Awatar użytkownika
M_a_N_i_e_K
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 10 sty 2014, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M_a_N_i_e_K » 15 maja 2014, 20:45

Mogę Ci tylko dodać, że zaczynają brać się i za serwisy w których jest robione auto.
Proszę po prostu o zdjęcia auta w trakcie naprawy inaczej na koniec nie chcą wypłacać kasy. Ostatnio słyszałem już o tym przypadku.

Tak jak koledzy pisali, przezbrojenie tego wszystkiego na używki w kolorze i sporo kasy do portwela wraca mniam ;p

Awatar użytkownika
herbu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 18 paź 2011, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: herbu » 26 paź 2014, 21:29

4 tys. to stanowczo za mało - kumpel ostatnio uszkodził zderzak w 12 letnim Golfie 4. Nawet za bardzo nie było widać - jakieś delikatne rysy. Wycenili mu to na 800 zł, skończyło się po jednym piśmie, na 3000 zł. W Twoim przypadku powinno być dużo więcej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga