Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

lampy led i problem niby przepalających się diod

Elektryka
ODPOWIEDZ
krzysiekd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2014, 22:16
Lokalizacja: kłodzko

lampy led i problem niby przepalających się diod

Post autor: krzysiekd » 13 kwie 2014, 21:41

witam,na wstępie chcę poinformować iż nie chcę nikomu zaszkodzić,kto naprawia takie ledy.
otóż koledzy wyjaśniam wam dbając o wasze kieszenie,iż problemem tych lamp nie są przepalające się diody,ledy jak zwał tak zwał.Ledy w tych lampach gasną z innego powodu a nie z powodu przepalenia się.Diody cały czas są sprawne.Gdyby wam przydarzyła się taka sytuacja,że z gasną wam ledy absolutnie nie dajcie się nabrać na to,iż jest to wina przepalających się diod!!!!.Znam ten temat od podszewki.
kolejna sprawa lampy te wychodziły z tą wadą fabryczną do 2010 roku.Po 2010 ta wada została wychwycona i zlikwidowana.
Ale,że Polak Polaka to jeżeli znajdziecie taką lampę sprawną po 2010 roku produkcji to nigdy nie będziecie mieli pewności,że jest z 2010 i wyżej.Handlarze wpadli na sposób taki,że kupują nalepki z datą produkcji lamp 2010-2012 a lampy są np. z 2008.
Także nie dajcie się broń boże naciągnąć u specjalistów z allegro,którzy będą wam wciskać iż palą się diody.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2014, 22:00 przez krzysiekd, łącznie zmieniany 1 raz.

Anielski

Post autor: Anielski » 13 kwie 2014, 21:55

Zamiast pisać " ledy nie przepalają się,ledy nie przepalają się,to nie wina ledów" To może napisz,co jest winą,a nie biadolisz o tych ledach powołując się na kolegę,że naprawia...Brzmi to jak reklama <mysli>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 13 kwie 2014, 22:10

Anielski pisze:Zamiast pisać " ledy nie przepalają się,ledy nie przepalają się,to nie wina ledów" To może napisz,co jest winą,a nie biadolisz o tych ledach powołując się na kolegę,że naprawia...Brzmi to jak reklama <mysli>
Też tak myślę i dlatego szczególnie będę obserwował temat. Jeśli pojawi się coś nieregulaminowego, natychmiast poleci w "kosmos".

Dodatkowo kolego krzysiekd, napisałeś jeszcze dwa identyczne posty w innych tematach. Te posty usuwam, bo na tym Forum nie dublujemy tematów ani postów, co zresztą wyjaśnione jest w Regulaminie. <okok>

Pozdrawiam.
Lektor.

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Re: lampy led i problem niby przepalających się diod

Post autor: boluss » 13 kwie 2014, 22:48

krzysiekd pisze:witam,na wstępie chcę poinformować iż nie chcę nikomu zaszkodzić,kto naprawia takie ledy.
otóż koledzy wyjaśniam wam dbając o wasze kieszenie,iż problemem tych lamp nie są przepalające się diody,ledy jak zwał tak zwał.Ledy w tych lampach gasną z innego powodu a nie z powodu przepalenia się.Diody cały czas są sprawne.Gdyby wam przydarzyła się taka sytuacja,że z gasną wam ledy absolutnie nie dajcie się nabrać na to,iż jest to wina przepalających się diod!!!!.Znam ten temat od podszewki.
kolejna sprawa lampy te wychodziły z tą wadą fabryczną do 2010 roku.Po 2010 ta wada została wychwycona i zlikwidowana.
Ale,że Polak Polaka to jeżeli znajdziecie taką lampę sprawną po 2010 roku produkcji to nigdy nie będziecie mieli pewności,że jest z 2010 i wyżej.Handlarze wpadli na sposób taki,że kupują nalepki z datą produkcji lamp 2010-2012 a lampy są np. z 2008.
Także nie dajcie się broń boże naciągnąć u specjalistów z allegro,którzy będą wam wciskać iż palą się diody.
Kolego diody w tym układzie są połączone szeregwo i wystarczy że jedna z nich będzie uszkodzona, lub się właśnie przepali i cały układ fiksuje... w jednej mrugają wszystkie, w drugiej wszystkie się świecą tylko że z inną jasnością , lub w ogóle się nie śwecą... powiem tak w każdej z usterek są rożne objawy , ale uwierz lub nie właśnie wszystkie są spowodowane właśnie przepalonego leda. Czasami jest tak że jedna z diod będzie pobierała mniejszy prąd bo będzie przepalona i cały układ nie będzie świecił jak należy... Jeszcze nigdy nie napotkałem się na inną usterkę...
Podsumowując , podczas wymiany diód proponuje wstawić w układ rezystor , którego zadaniem będzie zmniejszenie prądu idącego na diody, a nie będzie zauważalna różnica w jasności ledów...

ps. ciekawy jestem z jakiego innego powodu gasną te diody?

Anielski

Post autor: Anielski » 13 kwie 2014, 22:55

szalony, Nie ma na co czekać..."kosmos" Autor tematu był na forum i jakoś się nie ustosunkował do postów w jego temacie...

krzysiekd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2014, 22:16
Lokalizacja: kłodzko

Post autor: krzysiekd » 14 kwie 2014, 00:19

Przepraszam za swoje "fopa" natomiast boluss nie zgadzam się z tobą.ledy się nie przepalają i taka jest prawda.takich lamp nie świecących nawiozłem swego czasu z 200 z niemiec.albo nie świeciły wcale albo mrugały ledwo ledwo 3 razy. I uwierz mi wiem co piszę to nie jest problem diod.naprawiałem te lampy i nie wymieniałem żadnej diody.wszystkie po naprawie świeciły tak samo tą samą jasnością.niestety ze względów finansowych nie mogę udzielić ci odpowiedzi co jest przyczyną.pozdrawiam

[ Dodano: 2014-04-14, 00:19 ]
W sumie to wpadł mi do głowy pomysł kolego boluss.nie masz do mnie daleko przywieź mi ze dwie takie nieświecące lampy,oznacz sobie je żebyś wiedział że ci nie podmienię i ci udowodnię,ż nie masz racji.

Deniro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 954
Rejestracja: 10 lut 2013, 17:30
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Deniro » 14 kwie 2014, 18:37

Coraz wiecej nowo zarejestrowanych cwaniaczkow czyhajacych na "latwy" zarobek ...

krzysiekd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2014, 22:16
Lokalizacja: kłodzko

Post autor: krzysiekd » 18 kwie 2014, 00:16

Deniro pisze:Coraz wiecej nowo zarejestrowanych cwaniaczkow czyhajacych na "latwy" zarobek ...

Wypraszam sobie kolego taki tekst!!! Tu nie chodzi o jakikolwiek zarobek,jest mi to kompletnie obojętne,tylko z ręką na sercu tłumaczę Wam,że nie jest to problem diod!Po to jest forum aby dzielić się swoją wiedzą!!Właśnie cwaniaki,którzy naprawiają wam te niby przepalone ledy,tną wam lampy,zarabiają przez waszą niewiedzę kupę kasy.Śmiech mnie ogarnia jak czytam,czy też oglądam filmiki na youtube pokazujące wymianę "przepalonych diod".Jest taki jeden z wielu filmik w formie slajdów jak koleś pokazuje i twierdzi że jest to wina diod.Wkłada jakieś gie made by malaysia,a tak naprawdę wymienia pewną rzecz,do której doszedł po 20 rozklejonej lampie,a później się dziwicie iż te wasze lampy świecą wam innymi odcieniami ledów.Szkoda,że nie pokazuje jaką barwą świecą później takie diody porównując je z oryginałami itp.No tak jak macie zamienione niepotrzebnie diody na malaysia to się nie dziwcie,że tak jest.Jeden kolega uparcie twierdzi w tym poście iż jest to problem diod dlatego zaproponowałem mu to i owo.Gwarantuję Wam, że szybko wyprowadziłbym go z tej świadomości.Pozdrawiam.Post umieściłem kolego deniro,tylko czysto informacyjnie do waszej wiadomości,co jest przyczyną gasnących a nie przepalających się diod!Jeszcze raz powtarzam nie jest to wina przepalających się diod!!!A jeszcze udzielę wam jednej informacji,że pewnie żaden cwaniak kolego deniro nie doszedł do tego,że nie ma potrzeby nawet cięcia lampy,zdejmowania szkła itp.żeby usunąć usterkę.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2014, 01:05 przez krzysiekd, łącznie zmieniany 2 razy.

dukosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 273
Rejestracja: 15 maja 2011, 19:13
Lokalizacja: MALAGA/silesia/CdSol

Post autor: dukosz » 18 kwie 2014, 00:26

krzysiekd pisze:
...Po to jest forum aby dzielić się swoją wiedzą!!Właśnie cwaniaki,którzy naprawiają wam te niby przepalone ledy,tną wam lampy,zarabiają przez waszą niewiedzę kupę kasy.Śmiech mnie ogarnia jak czytam,czy też oglądam filmiki na youtube pokazujące wymianę "przepalonych diod"....
DZIWNIE piszesz, skoro uważasz że forum jest do dzielenia się wiedzą to daj tę wiedzę na forum. Nie rób tajemnicy z tego bo chyba nie o to chodzi.
Hiszpania jest piękna....szkoda że tak daleko

krzysiekd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2014, 22:16
Lokalizacja: kłodzko

Post autor: krzysiekd » 18 kwie 2014, 00:42

Z całym szacunkiem kolego podzieliłem się wiedzą na tyle ile mogłem nie szkodząc sobie(mam nadzieję,że mnie rozumiesz i nie wyciągniesz złych wniosków).Mogę dodać jeszcze tyle,że lampy rs faktycznie wymagają rozklejenia,ponieważ są zbyt zabudowane bebechami i nie ma dojścia do problemu od strony zaślepki.Inne lampy da się przywrócić do życia dochodząc do problemu od strony zaślepki.I oczywiście teraz pojawia się szok u kolegów,którzy zawodowo naprawiają te lampy i zastanawiają się co ten koleś tu wypisuje.Więc niech zastanawiają się jak to się robi.(z całym szacunkiem i bez urazy w ich stronę)Pozdrawiam.Poprostu znalazł się taki jeden "cwaniak",kolego deniro z szacunkiem,który wam napisał jak jest naprawdę z tymi ledami.Nawiozłem tego dziadostwa z niemecka na kilogramy,te lampy mają wadę fabryczną nie wynikającą z "przepalania" się diod i tyle w temacie.Pozdrawiam
Prośba do moderatora jeżeli uzna powyższy mój post za nieregulaminowy,proszę usunąć abym nie czytał później,np.posty od kolegi deniro z podejrzeniami różnego typu.Nie naprawiam zawodowo takich lamp,nie prowadzę takiej działalności,podzieliłem się swoją wiedzą,na tyle ile uznałem za stosowne.Pozdrawiam.Post napisałem,przeglądając ogólnie dostępne oferty napraw w internecie,mam nadzieję,że wam pomogłem miejcie tylko na uwadze to,że jak będziecie naprawiać swoje lampy to uważajcie na oszustów w myśl zasady Polak Polaka...

Aha jeszcze jedna rzecz,nie wkładam listw ledowych do lamp 04-08,nie montuję do tych aut takich lamp,nic nie przerabiam itp.- nie mam o tym zielonego pojęcia.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 18 kwie 2014, 10:52

krzysiekd pisze:Aha jeszcze jedna rzecz,nie wkładam listw ledowych do lamp 04-08,nie montuję do tych aut takich lamp,nic nie przerabiam itp.- nie mam o tym zielonego pojęcia
To jest dobre <rotfl>

Ok kolego krzysiekd, zalatuje mi to na autoreklamę bo piszesz że wiesz co jest ale nie możesz powiedzieć ze względów finansowych <luzik> Po prostu straciłbyś pracę <milczek> Zauważ że na Forum jest wielu specjalistów którzy żyją z tego, czym się Tutaj dzielą. Nie będę podawał nicków ale jest to bardzo duża liczba szanowanych klubowiczów którzy nie boją się że stracą klientów, bo wszyscy dzięki Forum w garażu naprawią sobie usterkę.

W pierwszym poście napisałeś że kolega wykrył problem, i kolega naprawia lampy, potem edytowałeś post i wpis o koledze znikł, dalej piszesz że Ty naprawiasz lampy. Pytam, dlaczego kombinujesz i zmieniasz posty?

Aha, na tą chwilę prewencyjnie blokuję Ci wysyłanie PW.

Pozdrawiam.
Lektor.

krzysiekd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2014, 22:16
Lokalizacja: kłodzko

Post autor: krzysiekd » 18 kwie 2014, 11:20

Nie ma problemu kolego szalony,możesz blokować,jeżeli koledzy naprawiają te lampy i uważają że jest to wina spalonych diod to niech tak uważają,w końcu jest to ich sposób na zarabianie pieniędzy,(waszych pieniędzy),nie miałem zamiaru ani się reklamować,ani nikogo obrażać,edytowałem pierwszy wpis poniważ nagonka lobby lampiarskiego by mnie zjadła.czy naprawia kolega,czy ja to naprawiam,czy razem naprawiamy nie ma to już teraz najmniejszego znaczenia.to że napisałem,iż nie wkładam listw ledowych do lamp itd.jest prawdą,nie mam o tym pojęcia,więc nie wiem co tu jest do śmiechu.natomiast to,że wiem,iż nie ma potrzeby zmian diod,cięcia lamp,wystarczy dojść do problemu od strony zaślepki,to już jest moją tajemnicą jak to się robi.być może otworzę taką usługę w niemczech i będę z tego żył.więc zrozumcie,że nie napiszę jak to się robi.jedziecie po mnie,i to rozumiem.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 18 kwie 2014, 19:44

krzysiekd pisze:być może otworzę taką usługę w niemczech i będę z tego żył.
Wtedy zapraszamy do Działu viewforum.php?f=82 <luzik>
Lektor.

js
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 cze 2012, 21:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: js » 19 kwie 2014, 09:34

Jeśli diody są połączone szeregowo i jedna się przepali to oczywistym jest, że cały układ nie będzie działał.
Ameryki waść nie odkryłeś.

To, że podłączysz szeregowo rezystor w takim układzie niczego nie zmieni, chyba, że zastąpisz nim diodę... co jest oczywiście szalonym pomysłem.



Moim zdaniem to reklama jak nic, albo ktoś coś wie i się dzieli albo nie wiem po co takie tematy otwierać :)
_________________________
Pozdrawiam, JS

Anielski

Post autor: Anielski » 25 kwie 2014, 07:43

krzysiekd pisze:,mam nadzieję,że wam pomogłem .
Raczej uświadomiłeś ,że coś wiesz,ale pomocy to ja tu żadnej nie widzę.
Cały ten temat to beznadzieja...
Skoro nie chcesz pomoc kolegom,to nie zakładaj takich kolejnych tematów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga