Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jak zresetować TPMS in MMI

Elektryka
ODPOWIEDZ
sebastiangda
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2013, 22:49
Lokalizacja: Gdańsk

Jak zresetować TPMS in MMI

Post autor: sebastiangda » 26 cze 2013, 23:31

Witam, mój problem jest następujący, podczas jazdy pojawiła się w aucie kontrolka z nieprawidłowym ciśnieniem w oponach. Pojechałem na wulkanizacje dopompowali mi, ale kontrolka nie znikła. Przeczytałem, że powinienem zresetować TPMS in MMI. Dzwoniłem do serwisu Audi, oglądałem filmiki na youtube jak to zrobić. Wszędzie mówią i pokazują, że powinienem kliknąć CAR potem SETUP i z listy wybrać ikonkę Tire Pressure Setup, ale w moim wozie są wszystkie inne opcje co na filmach ale tej akurat nie ma. Znajomy podpinał komputer do samochodu i mówił, że nie ma błędów w działaniu tego systemu monitorującego ciśnienie, wystarczy go zresetować, ale nikt nie wie gdzie. Moje pytanie brzmi czy ustawienia o które mi chodzi mogą być w innym miejscu jak car i setup ? Czy może ich brak jest związany z jakąś inną awaria lub brakiem w komputerze samochodu. Proszę o podpowiedzi z góry uprzejmie dziękuję i pozdrawiam.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 26 cze 2013, 23:33

sebastiangda, rad z tego linku próbowałeś (z zapłonem): http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=2768143 ?


P.S. Przeniosłem Ci temat do odpowiedniego działu <okok>

sebastiangda
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2013, 22:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sebastiangda » 26 cze 2013, 23:39

Dziękuję za przeniesienie, zanim pojawiła się odpowiedź odnośnie działu napisałem w dziale który wydał mi się słuszny, przepraszam. Czytałem treść strony którą pan wysłał, ale niestety w tamtym przypadku opcje związane z ciśnieniem znajdowały się gdzie wszyscy mi podpowiadają, u mnie niestety ich nie ma. Dziękuję za szczere chęci. Pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 27 cze 2013, 07:30

sebastiangda, w takim razie czekamy na inne podpowiedzi...


P.S. Tu wszyscy jesteśmy na 'Ty'... nieważne czy masz 18 czy 60 lat <okok>

Awatar użytkownika
stinger
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 784
Rejestracja: 20 mar 2011, 07:42
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Landsberg/Lubuskie

Post autor: stinger » 27 cze 2013, 07:56

Ja w A6 miałem system monitorowania ciśnienia w oponach ale bez kontroli w MMI (miałem MMI basic plaus). Gdy założyłem koła bez czujników system kontrolką informował ,że jest nie aktywny (kontrolka przebitej opony - przekreslona). Po dokupieniu czujników i zamontowaniu, po przejechaniu 100 metrów system sam skalibrował czujniki i kontrolka znikła.
U Ciebie obstawialbym awarie któregoś z czujników w kołach lub np. awarie anteny ( w sedanie za szyba tylną). Takie są moje na szybko przypuszczenia <mysli>

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 27 cze 2013, 08:12

sebastiangda, aby odszukać wspomniane przez stinger anteny nadawcze i jednostkę sterującą, zapoznaj się z poniższymi schematami:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ptaku999
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2015, 11:07
Lokalizacja: War-Maz

Post autor: ptaku999 » 05 mar 2017, 10:35

mam ten sam problem. Komputer mowi mi zebym zresetowal tpms w mmi ale u mnie nie ma tej opcji nigdzie. Mam MMI 3 wersja high. Czy ktos juz rozwiazal ten problem ?

[ Dodano: 2017-03-05, 10:35 ]
dobra poradzilem sobie sam. W zielonym menu trzeba bylo zmienic wartosc TPMS z 0 na 5 i zrestartowac MMI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga