Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Brak świateł postojowych prawej strony

Elektryka
ODPOWIEDZ
sojer8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:06
Lokalizacja: Koło - Wielkopolska

[A6 C5] Brak świateł postojowych prawej strony

Post autor: sojer8 » 18 lut 2013, 18:50

Witam. Tak jak w temacie - brak świateł postojowych z prawej strony - bezpieczniki ok, żarówki nowe. Jakieś sugestie? Styki przy lampach ok. Dodam że jak zostawi się auto na prawym kierunkowskazie to z przodu lekko żarówka świeci a z tyłu jakby ok. Po przekręceniu włącznika ciemność z prawej strony....

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [A6 C5] Brak świateł postojowych prawej strony

Post autor: kot919 » 18 lut 2013, 23:06

sojer8 pisze:Witam. Tak jak w temacie - brak świateł postojowych z prawej strony - bezpieczniki ok, żarówki nowe. Jakieś sugestie? Styki przy lampach ok. Dodam że jak zostawi się auto na prawym kierunkowskazie to z przodu lekko żarówka świeci a z tyłu jakby ok. Po przekręceniu włącznika ciemność z prawej strony....
Po włączeniu świateł postojowych sprawdź jakie jest napięcie na bezpieczniku nr 22 gdy:
  • - włączony prawy kierunkowskaz
    - włączone światła awaryjne:
W każdej sytuacji powinno być tam w okolicy 12V. Jeżeli Twój pomiar będzie od tego odbiegał, zamień żarówki miejscami (lewo-prawo)
Jeżeli nadal nie będzie działało, to można sprawdzić jeszcze działanie przełącznika świateł - osobno załącza obwody lewej i prawej strony oraz oświetlenia wewnątrz pojazdu (schowki itp).

sojer8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:06
Lokalizacja: Koło - Wielkopolska

audi

Post autor: sojer8 » 19 lut 2013, 15:42

Dziś sprawdzę te napięcia. Dodam jeszcze że nieraz podczas jazdy mruga klimatronik - oczywiście błędów brak a więc gdzieś styki pewnie. Jest błąd w grupie silnik: niskie napięcie na zacisku nr 30

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: audi

Post autor: kot919 » 19 lut 2013, 18:47

sojer8 pisze:Dziś sprawdzę te napięcia. Dodam jeszcze że nieraz podczas jazdy mruga klimatronik - oczywiście błędów brak a więc gdzieś styki pewnie. Jest błąd w grupie silnik: niskie napięcie na zacisku nr 30
'Postojówki' właśnie zasilane są z zacisku 30, zresztą nie tylko one. Czy ten błąd występuje sporadycznie, czy jest permanentny?

sojer8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:06
Lokalizacja: Koło - Wielkopolska

audi

Post autor: sojer8 » 19 lut 2013, 19:10

Obecnie praktycznie ciągły. Teraz znikło podświetlenie przycisków podnoszenia szyby, klimatronika. Ale sporadycznie zdarza się że zaświeci się wszystko i wtedy przedni prawy postój świeci słabiej. Gdy znika światło postojowe to razem z nim znika podświetlenie przełączników. Lewa strona 'postojówek' ok. A gdzie ten zacisk nr 30 się znajduje?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: audi

Post autor: kot919 » 19 lut 2013, 19:47

sojer8 pisze:Obecnie praktycznie ciągły. Teraz znikło podświetlenie przycisków podnoszenia szyby, klimatronika. Ale sporadycznie zdarza się że zaświeci się wszystko i wtedy przedni prawy postój świeci słabiej. Gdy znika światło postojowe to razem z nim znika podświetlenie przełączników. Lewa strona 'postojówek' ok. A gdzie ten zacisk nr 30 się znajduje?
Zacisk 30 oznacza przewód bezpośrednio podłączony do akumulatora, i podłączony jest do różnych urządzeń. Moim zdaniem powinieneś sprawdzić

1) zacisk '+' i '-' akumulatora czy nie jest zaśniedziały - łącznie z przewodem do niego przykręconym do zacisku '+'
2) połączenia śrubowe na listwie w nogach kierowcy - czy są dokręcone prawidłowo
3) możesz również wyciągnąć wszystkie bezpieczniki podłączone do zacisku '30' - w ten sposób zobaczysz czy któryś z odbiorników nie obciąża nadto akumulatora (nie generuje dużego spadku napięcia). Napisz mi w jakim samochodzie to Ci się stało - rocznik, typ silnika, a postaram Ci się przygotować listę bezpieczników.

sojer8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:06
Lokalizacja: Koło - Wielkopolska

audi

Post autor: sojer8 » 19 lut 2013, 20:19

To jest audi A6 C5, 1998r , 2.4 benzyna - napęd na oś przednią. Znalazłem podobny post viewtopic.php?t=38773 ale pozostawiony bez odpowiedzi.

[ Dodano: 2013-02-21, 18:30 ]
problem rozwiązany. Winowajcą okazał się włącznik świateł głównych. Kupiłem od golfa 4 (nowy 60zł), mała przeróbka i śmiga. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Pijawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2018, 00:28
Lokalizacja: Bielsko biala

Post autor: Pijawa » 12 maja 2018, 03:46

Panowie ja mam problem z swiatlami postojowymi mam audi a 6 c6 wersja amerykanska wszystko zmienione lampy przod zderzak wszystko swieci oproc postojowych przednich czy to wina modulu jeszcze czy komputer ma xablokowana funkcje jeszcze prosze o pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga