Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[c5 2.8 Q] 97 Wahacze jakiej firmy?

Zawieszenie
SAWA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2007, 13:32
Lokalizacja: mazowsze

[c5 2.8 Q] 97 Wahacze jakiej firmy?

Post autor: SAWA » 12 sty 2008, 23:42

Byłem dziś u mechanika i powiedział, że do wymiany są; dwa górne wahacze z lewej strony, końcówki drą;żków i jeden łą;cznik stabilizatora. Czy mieliście złe doświadczenia z jaką;ś firmą; produkują;cą; te części? Czy ktoś po założeniu musiał coś reklamować? Pytam żeby nie kupić jakiegoś badziewia sugerują;c się ceną;. A rozpiętość cen jest wielka, między 550 a 1200 złotych za komplet. Jako, że jestem zwolennikiem robienia czegoś porzą;dnie to zastanawiam się nad wymianą; wszystkich wahaczy. Czy powinienem o czymś pamiętać remontują;c zawieszenie?? np dowiedziałem się na forum, że robią;c rozrzą;d trzeba też wymienić termostat ;)
Co myślicie o tej firmie ze zdjęcia? Za wszelkie sugestie z góry dzięki

SAWA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2007, 13:32
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: SAWA » 19 sty 2008, 17:18

Ale przecież po to jest to forum żeby dzielić się nabytym doświadczeniem. Więc jak? jaką; firmę produkują;cą; elementy zawieszenia polecacie?

ROBI170480
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2008, 14:18
Lokalizacja: GDAńSK

zawieszenie

Post autor: ROBI170480 » 11 lut 2008, 14:59

Kolego jak chcesz miec naprawde spokoj z zawieszeniem to tylko LEMFORDER i uwiez mi wiem to z własnego doświadczenia.Niestety zanim do tego doszedlem to zawieszenie wymienialem dwa razy co nic nie dawało.
robi

SAWA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2007, 13:32
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: SAWA » 11 lut 2008, 17:48

I o to mi właśnie chodziło. Ile już zrobiłeś km na tym zawieszeniu?

Awatar użytkownika
arturro_A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 342
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:16
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: B-stok

Post autor: arturro_A6 » 12 lut 2008, 17:20

SAWA pisze:I o to mi właśnie chodziło. Ile już zrobiłeś km na tym zawieszeniu?
ja na lemforderze zrobilem ok 50tys i naprawde polecam

Tomek-Szczecin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:00
Lokalizacja: Szczecin

Zawieszenie

Post autor: Tomek-Szczecin » 23 lut 2008, 21:51

W temacie drą;żków, wahaczy i łą;czników polecam Lomforder'a. Produkowane są; na pierwszy montaż. Jak kupisz i rozpakujesz to zobaczysz zeszlifowane znaki Vw/audi. Ja mam też passata i musiałem wymienić wszystkie górne wahacze i łą;czniki stabilizatora. Założyłem właśnie Lomfordera i po przejechaniu 70 tkm zaczą;ł postukiwać prawy łą;cznik.
Trzeba pamiętać aby szybko reagować i znależć natychmiast co zaczyna się psuć. Jak będziesz reagował natychmiast to utrzymasz zawieszenie w dobrym stanie. Jak nie - zapuścuisz je szybko i będziesz musiał wymieniać wszystko. Pamiętaj też że regulacja ustawienia zawieszenia konieczna jest tylko po wymianie końcówek drą;żków kierowniczych. Nie daj się nacią;gać na regulację w warsztacie i pamiętaj, że górny tylny wahacz nie stuka jak dostaje luzu. Trzeba sprawdzać go jaką;ś łyżką; lub dużym śrubokrętem. Pozdr.

mac147
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:04
Lokalizacja: Lublin/Heysham

Post autor: mac147 » 29 lut 2008, 13:05

censored pisze:... Mechanik powiedział mi kiedyś świete słowa: jak jeszcze raz przyjade do niego z przeczuciem i powiem mu , że czytałem o tym na internecie - to mnie skasuje podwójnie.
Co do wahaczy - kup markowe - nie NN - będzisz miał spokój.
Poz
hehehe ską;d to ja znam ;)

jakcek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 mar 2008, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jakcek » 21 mar 2008, 12:45

Wysłany: 2008-02-29, 13:05




censored napisał/a:
... Mechanik powiedział mi kiedyś świete słowa: jak jeszcze raz przyjade do niego z przeczuciem i powiem mu , że czytałem o tym na internecie - to mnie skasuje podwójnie.
Co do wahaczy - kup markowe - nie NN - będzisz miał spokój.
Poz

hehehe ską;d to ja znam ;)
MOJE ZDANIE JEST TAKIE, &#379E "MECHANIK" NIE MA RACJI !! jakby mi tak powiedział, to bym zmienił mechanika !
jakcek(100lica)

jerzy mazurek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Melmak

Post autor: jerzy mazurek » 08 kwie 2008, 21:29

jestem podobnego zdania. Mechanicy krytykują; forum bo boją; się weryfikacji tego co robią;. Wciskają; kity: to...., może tamto...., a jak się okazuje że po wymianie dalej coś nie tak, twierdzą;, że trzeba wymienić jeszcze coś. Tzw. metoda prób i błędów, ale naszym kosztem. Ja dzięki temu formu zaoszczędziłem wiele kasy i równiez wiele razy nie dałem się nacią;gnać. Niektóre naprawy wykonuję sam i sprawia mi to satysfakcję. Okazuje się ze to bardzo proste, trwa z reguły kilka minut i przede wszystkim nic nie kosztuje. Na tym forum jest wielu którzy widać ze znaja się na rzeczy. Wypowiedzi są; konkretne, czasami też przypuszczenia ale wolę to niz głupie miny mechaników. Śledzę czasami wypowiedzi "Tomka ze Szczecina", mam wrażenie że gość albo projektował, albo produkował samochody Audi.

[ Dodano: 2008-04-08, 21:29 ]
jestem podobnego zdania. Mechanicy krytykują; forum bo boją; się weryfikacji tego co robią;. Wciskają; kity: to...., może tamto...., a jak się okazuje że po wymianie dalej coś nie tak, twierdzą;, że trzeba wymienić jeszcze coś. Tzw. metoda prób i błędów, ale naszym kosztem. Ja dzięki temu formu zaoszczędziłem wiele kasy i równiez wiele razy nie dałem się nacią;gnać. Niektóre naprawy wykonuję sam i sprawia mi to satysfakcję. Okazuje się ze to bardzo proste, trwa z reguły kilka minut i przede wszystkim nic nie kosztuje. Na tym forum jest wielu którzy widać ze znaja się na rzeczy. Wypowiedzi są; konkretne, czasami też przypuszczenia ale wolę to niz głupie miny mechaników. Śledzę czasami wypowiedzi "Tomka ze Szczecina", mam wrażenie że gość albo projektował, albo produkował samochody Audi.

[ Dodano: 2008-04-08, 21:37 ]
jestem podobnego zdania. Mechanicy krytykują; forum bo boją; się weryfikacji tego co robią;. Wciskają; kity: to...., może tamto...., a jak się okazuje że po wymianie dalej coś nie tak, twierdzą;, że trzeba wymienić jeszcze coś. Tzw. metoda prób i błędów, ale naszym kosztem. Ja dzięki temu formu zaoszczędziłem wiele kasy i równiez wiele razy nie dałem się nacią;gnać. Niektóre naprawy wykonuję sam i sprawia mi to satysfakcję. Okazuje się ze to bardzo proste, trwa z reguły kilka minut i przede wszystkim nic nie kosztuje. Na tym forum jest wielu którzy widać ze znaja się na rzeczy. Wypowiedzi są; konkretne, czasami też przypuszczenia ale wolę to niz głupie miny mechaników. Śledzę czasami wypowiedzi "Tomka ze Szczecina", mam wrażenie że gość albo projektował, albo produkował samochody Audi.
jurek mazurek

macieja910

Post autor: macieja910 » 08 kwie 2008, 21:45

Polecam lemfordera, chyba najlepsza firma. Sam mam teraz lemfordera i spisuje sie doskonale. Wczesniej mialem wachacze febi-bilstein, tez niczego sobie ;-)

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 11 kwie 2008, 22:49

Lemforder, nie ma innego wyboru jeśli chce się pojeździć 50 000 - 80 000 km po Polsce. Inne niby niemieckie podróbki produkowane w chinach, którym nadaje się celowo marketingowe nazwy typu Tytan, Kraft to nieporozumienie.

Jeśli ktoś szuka wahaczy oryginalnych lemfordera w bardzo dobrej cenie, niech skontaktuje się z tym człowiekiem.
http://www.allegro.pl/item344515648_wah ... _wawa.html
Sam u niego kupiłem i potwierdzam, że są; to nowe oryginały.

Dlaczego tak tanio ? Nie interesuje mnie to w zasadzie czy kradnie, czy ma dojście legalne. Są; to nowe komplety LEM. W zeszłym tygodniu zamontowałem u siebie komplet.

ADRY
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: szczecin

Post autor: ADRY » 15 lip 2008, 00:02

witam jestem tu nowy i chcialbym zebyscie mi doradzili jakie wachacze kupic nie zadrogie a w miare dobre z gory dziekuje i pozdrawiam

[ Dodano: 2008-07-15, 01:58 ]
troche poczytalem o wahaczach master sport tylko ze znalazlem na alegro bez lacznikow stabilizatora czy to jest potrzebne przy wymianie caleko kompletu a jesli ktos wie gdzi mozna kupic te wlasnie wachacze z lacznikami to prosilbym o adres tej firmy lub numer kontaktowy
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 22:13 przez ADRY, łącznie zmieniany 2 razy.

marcinpoznan74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2008, 19:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: marcinpoznan74 » 24 kwie 2009, 22:02

LEMFORDER jest ok, właśnie wymieniłem i jak narazie, super

PS
Błagam zlikwodujcie te napisy "Piszę po Polsku"
bo robicie więcej błędów niż Ci bez podpisów

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 19 wrz 2009, 13:49

Troszkę odświeżę temat :oops:

Może ktoś posiada link, zna nicka jakiegoś UCZCIWEGO sprzedawcy z Allegro, który posiada w swej ofercie ORYGINALNE ( w sensie nie podróbki) wahacze na przód firmy LEMFORDER ??

Stuka mi już łącnzik stabilizatora z prawej strony, nie chce się bawić w wymianę pojedynczych elementów co miesiac czy nawet częściej więc odrazu chcę kupić całe ori zawieszenie. Obecnie mam chyba jeszcze ori z przodu bo na każdym wahaczu jest TRW wytłoczone no i mam jeszcze z przodu chyba ori amorki z tyłu jakiś tydzien temu pociekly i też były ori z wytłoczonym logo Audi i zielonym kwadracikiem <ok> Póki auto jeździło we Francji pewnie wszystko było ok, od roku jeździw PL i zaczyna się zawieszenie pitolić :/ :-?
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Jurek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 584
Rejestracja: 23 sie 2008, 11:44
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jurek85 » 19 wrz 2009, 14:22

Doc pisze:Jeśli ktoś szuka wahaczy oryginalnych lemfordera w bardzo dobrej cenie, niech skontaktuje się z tym człowiekiem.
http://www.allegro.pl/ite...b5_b6_wawa.html
Sam u niego kupiłem i potwierdzam, że są to nowe oryginały.
Docencie kochany a możesz napisać nick sprzedającego bo strona już w archiwum i niestety d..a. Nie da się podejrzeć.

Pozdro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga