Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Panel - przełącznik szyb kierowcy

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
poldektm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:42
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

[Audi A6 C5] Panel - przełącznik szyb kierowcy

Post autor: poldektm » 27 lis 2012, 15:36

W moim aucie uszkodził się przycisk w panelu sterowania szybami blokujący otwieranie tylnych szyb (nie da się go wcisnąć, brak blokady). Niedługo po tym zauważyłem, że lewa tylna szyba nie otwiera się (ani z przycisku drzwi kierowcy, ani z przycisku drzwi tylnych), podczas gdy prawa tylna działa. Po jakimś czasie przypadkiem chciałem otworzyć tylną lewą i zadziałało, tzn. otworzyła się i zamknęła, ale później zamarła na amen. Czy ten przycisk blokujący otwieranie tylnych szyb może być przyczyną awarii tylko jednej szyby? Czy może padło coś innego?

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 885
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 28 lis 2012, 02:30

jak bym widział swój problem mam to samo trzeba wyciagnac ten panel rozebrac i odgiac blaszki od blokady szyb i włala. nie bedzie blokady ale szyby beda chodziy. Lewa tylna pewnie wypieła się wtyczka świeci Ci się guzik w drzwiach z tyłu? czy nie?
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Panel - przełącznik szyb kierowcy

Post autor: kot919 » 28 lis 2012, 08:25

poldektm pisze:W moim aucie uszkodził się przycisk w panelu sterowania szybami blokujący otwieranie tylnych szyb (nie da się go wcisnąć, brak blokady) ...
Kolego albo spróbujesz usunąć blokadę - tutaj znajdziesz turorial jak to zrobić, albo zainstalujesz sobie przełączik bistabilny - np taki - jednakże ta metoda wymaga sporo rezania. Konwersja jest możliwa i niestety nieodwracalna, ale sprawdza się - działa u mnie od roku.
poldektm pisze:... Niedługo po tym zauważyłem, że lewa tylna szyba nie otwiera się (ani z przycisku drzwi kierowcy, ani z przycisku drzwi tylnych), podczas gdy prawa tylna działa. Po jakimś czasie przypadkiem chciałem otworzyć tylną lewą i zadziałało, tzn. otworzyła się i zamknęła, ale później zamarła na amen. ...
U mnie miałem podobny problem, okazały się przetarte przewody w harmonice drzwi tylnych lewych. Obstawiam, że u Ciebie również jest problem w kablach. ÂŚciągnij tapicerkę drzwi i zobacz czy przypadkiem gdzieś nie ma zaśniedziałych kontaktów, lub uszkodzeń mechanicznych przewodów.
poldektm pisze: ... Czy ten przycisk blokujący otwieranie tylnych szyb może być przyczyną awarii tylko jednej szyby?
Przycisk blokady ma wpływ tylko na tylne przełączniki (blokuje możliwość otwarcia/zamknięcia dla pasażerów z tyłu). Natomiast główny przełącznik (kierowcy) powinien działać zawsze, nie zależnie od stanu blokady.

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 885
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 28 lis 2012, 17:33

szybkie pytanie:

Nie chce czegos urwać jak ostatnio... Jak zdjąć tapicerkę boczku (tylne lewe drzwi) w a4 do góry w pasacie b5 na spinki a w A6? Wyciągnąłem dzisiaj przełącznik i poczyściłem i nic. nawet lampka nie świeci się. jutro po pracy zejde z miernikiem i zobaczy czy jakaś żyła nie jest przerwana. To jest więcej wtyczek do sterowania szybą? jedna do guzika i jedna do panelu u kierowcy zgadza sie?

Tak na szybko blokade można naprawić wyciągając te długie spreżynki wtedy guzik opada na doł jest równo z boczkiem i mozna cieszyć się szybami. Ewentualnie do domu zabrać i zlutować ostatnie styki w żółtej lampce (te dolne musza być zwarte i mam guzik klikający ale nie działający za to szyby działaja :)
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 28 lis 2012, 23:12

zarzyk pisze:Nie chce czegoś urwać jak ostatnio... Jak zdjąć tapicerkę boczku (tylne lewe drzwi) w a4 do góry w pasacie b5 na spinki a w A6?
Procedura demontażu tylnego boczka:
1. Zdemontować przełącznik opuszczania szyby drzwi
2. Odkręcić 2 wkręty znajdujące się w górnej części boczka (tak jakby od szczytu - jeden od strony zamka, drugi od strony zawiasów
3. Pociągnąć delikatnie boczek do góry (w płaszczyźnie równoległej do szyby)
4. Odczepić cięgno zamka przy klamce wewnętrznej
5. Odczepić zasilanie głośników oraz wyciągnąć przewód idący do przełącznika drzwi (razem z przepustem)
I w tym momencie boczek powinien być gotowy do wyciągnięcia.
zarzyk pisze:Wyciągnąłem dzisiaj przełącznik i poczyściłem i nic. nawet lampka nie świeci się. jutro po pracy zejdę z miernikiem i zobaczy czy jakaś żyła nie jest przerwana. To jest więcej wtyczek do sterowania szybą? jedna do guzika i jedna do panelu u kierowcy zgadza się?
Przełącznik szyb w tylnych drzwiach powinien się świecić po włączeniu świateł pozycyjnych. Co do działania - nie zaskoczy póki nie naprawisz blokady w drzwiach kierowcy.

Co możesz sprawdzić (Zanim zaczniesz sprawdzać, koniecznie podłącz przełącznik elektrycznych szyb drzwi tylnych):

- odczepić złącze podłączone do silnika elektrycznych szyb w drzwiach (8 pin), i za pomocą miernika sprawdzić następujące konektory:

pin 1 -> +12V (przewód czerwono - szary)
pin 3 -> +12V otwórz okno (przewód zielono - żółty) - jak naciśniesz otwórz okno na przełączniku kierowcy powinno pojawić się tu 12V
pin 4 -> +12V zamknij okno (przewód biało - czarny) - jak naciśniesz zamknij okno na przełączniku kierowcy powinno pojawić się tu 12V
pin 5 -> +12V po stacyjce (przewód czarny)
pin 6 -> masa (przewód brązowy) - sprawdź czy na pewno jest przejście do karoserii samochodu
pin 7 -> +12V po bezpieczniku termicznym nr 17 (sprawdź czy aby na pewno jest cały - znajduje się on w ramce przekaźników umieszczoną pod kierownicą)
Szczerze nie wiem do czego służą piny 2 i 8, oraz jakich sygnałów się tam spodziewać (może info z włączników krańcowych o otwartej/zamkniętej szybie - ale nie daję sobie obciąć ręki)

- zobaczyć jak wyglądają przewody w harmonice drzwi
- zobaczyć czy połączenia złącz w słupku środkowym nie są zaśniedziałe - są dostępne z zewnątrz po ściągnięciu harmoniki drzwi
zarzyk pisze:Tak na szybko blokadę można naprawić wyciągając te długie sprężynki wtedy guzik opada na dół jest równo z boczkiem i można cieszyć się szybami. Ewentualnie do domu zabrać i zlutować ostatnie styki w żółtej lampce (te dolne musza być zwarte i mam guzik klikający ale nie działający za to szyby działają :)
Bardziej 'cywilizowany' jest sposób drugi z lutowaniem styków (tak miałem zanim zdecydowałem się na uruchomienie funkcji blokady), jednakże sposób z wyciągnięciem sprężyn też powinien się sprawdzić.

Powodzenia w szukaniu usterki.

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 885
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 29 lis 2012, 04:44

Kurna lepiej się chyba nie dało tego opisać. Pościągałem schematy pewnie tez bym doszedł do tego. Tak to mam wszystko gotowe :) Boczek zdejme jak mnie deszcz nie zastanie. Chyba, że pojade do portu ÂŁódź tam jest dach nad głową :) hehe napięcia zobacze. Może padł bezpiecznik ale to jest jeden od wszystkich szyb czy kada ma osobny? nie patrzylem jeszcze bo mi czasu braklo. Co wyjdzie napisze wieczorem jak wroce z auta do domciu :) po uprzednim zebraniu batów od dziewczyny ze auto i auto :) hehe
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 29 lis 2012, 06:34

zarzyk pisze:... Może padł bezpiecznik ale to jest jeden od wszystkich szyb czy kada ma osobny? ...
Bezpieczniki termiczne są podzielone na 2 sekcje przód i tył.

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 885
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 29 lis 2012, 19:01

juz po przeglądzie. jak komusz szfankuje szyba to razde odrazu zerkac na kostki w gumie zaraz za kostka łamią sie przewody. koszulka lutownica i działa. Mozna na skrętke doraźnie też działa. Jutro mam robote w passeratti kolegi to samo padło. ale w prawych i lewych drzwiach :) U mnie pękł niebieski i ten czerwono czarny po bezpieczniku orazmasa była spekana ilolacja.

Mam jedno foto.

Obrazek
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

Awatar użytkownika
poldektm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:42
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: poldektm » 28 gru 2012, 16:50

Dzięki wszystkim za rady. Ostatecznie okazało się, że faktycznie przewody w "harmonijce" po prostu się ułamały. Swoją drogą panel do szyb też wymieniłem (100 zeta na alledrogo). Szybki śmigają. Jeszcze raz dzięki. Pozdro.

darkmen21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 paź 2015, 08:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: darkmen21 » 14 paź 2015, 08:32

Witam i dołączam się do tematu. U mnie było tak, że tylnich nie dało się otworzyć siedząc z tyłu, natomiast z panelu kierowcy nie działała w ogóle szyba za kierowcą, prawa oki ( domykanie działało jak należy i otwieranie z pilota też- wszystkie 4) rozebrałem panel, wyciągnąłem sprężynki i działają szyby z tylu ale nadal nie działa z panelu kierowcy otwieranie szyby za kierowcą, mogę ją tylko podnieść, co jest dalej nie tak?
Było dużo już 13 VAGÓW, a obecnie:
A6C5 2003 limo :)

marcelolsztyn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 05 mar 2014, 14:32
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie/podlaskie

Post autor: marcelolsztyn » 14 paź 2015, 20:19

Może przetarł się przewód w tej gumowej harmonijce łączącej drzwi ze słupkiem.Przytrzymaj przycisk i poruszaj może złapie jak nie to wypnij ta gumowa osłonkę i zobacz czy kable całe
Spalanie LPG 11,38/100km ;-)

SZCZooR

Post autor: SZCZooR » 14 sie 2018, 23:15

Szanowni ja juz pytałem kiedyś ale może teraz ktoś będzie wiedział jak mi pomóc.
Auto nie domyka z pilota jednej szyby. Tylnej za kierowca.
Wszystkie się otwierają. Zamka się wszystko oprócz tej jednej.
Do tego przestało mi działać otwieranie szyny tylnej za pasażerem z guzika tego u kierowcy. Z tylnego działa w obie strony. Z tego od kierowcy mogę tylko zamknąć.
Pomożecie?

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 885
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 20 sie 2018, 18:16

podejrzewał bym wiązkę w drzwiach. Uszkodzenie tego przełącznika od szyb u kierowcy raczej nie bardzo bo to chyba się nie psuje poza blokadą tylnych szyb :) ale sprawdzę czy jak jest włączona blokada tylnych szyb to czy z pilota się domknie.
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga