Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 Avant] Problem z Tylnymi Glosnikami prosze o pomoc

Car Audio
ODPOWIEDZ
adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

[A6 C5 Avant] Problem z Tylnymi Glosnikami prosze o pomoc

Post autor: adamlem » 15 paź 2008, 17:35

Witam serdecznie
Posiadam Audi z roku 2000 Avant
Były wnim tylko przednie glosniki, zamowilem i zamontowałem tylne glosniki bas i wysoki ton od Audi razem z kostkami.
Podlaczylem je pod oryginalna instalacje w drzwiach.
Ale niestety w kostce ISO przy radiu jest brak przewodów do tylnych głośników :-/
Kupilem nowa kostke iso z wszystkimi kablami do glosnikow ale nie wiem gdzie mam te przewody podlaczyc czy przylutowac, s kad ida przewody do kostki ISO
Gdzie mogę znaleźć kable które wychodzą z tylnych drzwi (sa to przewody szary i szary z zoltym paskiem) mowa tu o kablach glosnikowych
Proszę o pomoc :-(
dziekuje :-)
Email adamlem@gmx.de
Ostatnio zmieniony 15 paź 2008, 18:16 przez adamlem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 15 paź 2008, 17:56

Jeśli nie masz z tyłu radia możliwości podpięcia tylnyc głośńików to oznacza, że masz najprawdopodobniej oryginalny subwoofer w bagażniku. Otwórz bagażnik i po prawej stronie zdejmij tą klapkę i tam siedzi subwoofer. Tylne głosniki w drzwiach są aktywne tzn, że są zasilane z oddzielnego wzmacniacza (w tym wypadku ze wzmacniacza subwoofera) a nie z radia. Z radia są zasilane jedynie przednie glosniki.

A tak w ogóle to gra tobie sub?? Czy tylko sam przód cyka??
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

Post autor: adamlem » 15 paź 2008, 18:18

No cyka tylko sam przod zamonowalem radio -sony wczesniej blyo orginalne ale nigdy nie slyszalem by cos z tylu walilo , jak dawlaem fader to przednie glosniki milkly ale z tylu nic nie stukalo, po prawej stronie nic tam nie widze, te tylne glosniki sam zamontowalem bo ich poprostu nie bylo , tylko zaslepki

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 15 paź 2008, 19:02

widocznie albo ktoś kiedyś zmienił radio w twojej A6 z radia obsługującego 4 kanały pasywne na radio obsługujące 2 kanały pasywne lub po prostu ktoś w salonie przy zakupie auta zrezygnował ze sprzętu audio żeby było taniej :?:

Jeśli nie miałeś tylnych głośników w drzwiach oraz suba w bagażniku i radio fabryczne miało tylko wyjście na przednie głośniki podłączone to może wersja z "oszczędzaniem" na sprzęcie audi będzie wiarygodna :-P

Ja jak zmieniałem fabrycznego Concerta kasetowego na mp3 Blaupunkta to w sumie musiałem wybulić 120zł za montaż radia żeby grały tylne głośniki oraz ori sub. Po włożeniu Blaupunkta przestały grać tylne głośniki w drzwiach oraz sub no i radio praktycznie nie ściągało żadnej stacji. Potrzebne było takie ustrojstwo co wyrównuje poziom sygnału w przednich i tylnych głośnikach (taka czarna skrzyneczka bez której przednie głośniki grały wyraźnie głośniej od tylnych no i pokrętłami w tej skrzyneczce ustawia się na "ucho" w miarę równy poziom głośników przednich i tylnych). Do tego separator antenowy, żeby radio mogło grać bez zakłóceń, jakieś kostki jeszcze oraz kostka z wyjściem na wzmacniacz, żeby wzbudzić oryginalnego wzmaka.

Przy sprzedaży autka będę mógł w 2 minutu powrócić do starego ori Concerta, wystarczy tylko wypiąć te skrosowane kostki i podpiąć oru Concert i wszystko gra po staremu :-D

Co do jakości dźwieku fabrycznych głośników grających pod radiem Concert byłem negatywnie zaskoczony jakością dźwięku. Bas słabiutki (coś tam delikatnie brzdękało) pomimo suba, sopranu prawie w ogóle nie było i całość grała jakoś bez dynamiki i dźwięk nie był czysty i klarowny, jakby wszystkie dźwięki zlewały sie do kupy :-/ . W dodatku soprany zlewały się z tonami średnimi przez co ciężko było mi uwierzyć, że w Audi jest zestaw głośników odseparowany :-/
W planach mialem wymianą wszystkich głośników w drzwiach oraz zakup... zwrotnic :mrgreen:



Po wymianie radia jestem ogromnie pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku! <ok> W życiu bym nie pomyślał, że może być tak mega, kolosalna różnica w jakości dźwięku pomiędzy fabrycznym radiem a radiem innego producenta !

Zakup zwrotnic i nowych głośników okazał sie niepotrzebny :mrgreen:

Całość gra naprawdę baaaaardzo głosno, sopranu jest aż nadto, bas naprawde się pojawił i w miare fajnie nisko schodzi no i wszystkie dźwięki są klarowne i cały zestaw gra bardzo czysto.

jeśłi ktośm a ori Concerta i 9 głośników i chce uzyskać naprawdę dużo lepszy dźwięk to niech wymieni radio na inne :lol:

Jedyny MINUS zmiany radia jest taki, że pryska cały urok podświetlenia deski w A6. Co prawda moje obecne radio podświetla sie w całośći na czerwono łącznie z wyświetlaczem ale to nie taki efekt w nocy jak podświetlenie Concerta :oops: :cry:
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga