Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 2.4]Skrzynia biegów

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Carlito_79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:58
Lokalizacja: Gdynia/Stockholm

[A6 C6 2.4]Skrzynia biegów

Post autor: Carlito_79 » 24 sie 2010, 20:01

Witam serdecznie mam następujący problem,ostatnio postawiłem samochód wieczorem pod domem,rano wychodze i samochód nie odpala,za 3 albo 4 razem odpalił ale nie mogłem wrzucić biegu w automatycznej skrzyni biegów,przyjechł koleś wykasował błedy i problem zniknął,samochód odpalił i ruszył bez problemu,byłem pewien że ten problem był spowodowany odcięciem paliwa i odłączyłem tylko odciecie i olałem sprawe.Po około 2 tygodniach w dzien wyjazdu do szwecji a mówiąc konkretnie godzine przez wyjazdem problem powrócił na szczęscie miałem kogos kto mi podpiął i wykasował błąd tylko nie pamietam kodu bo stres był duży ale chodziło chyba o czujnik zakresu prowadzenia,czy to jest możliwa przyczyna?a jeżeli tak to czy ktoś wie jakie są przybliżone koszta takiej naprawy i czy ta naprawa jest skomplikowana?czy trzeba wyciągać skrzynie?

Awatar użytkownika
benny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 15 sie 2010, 11:26
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Szwajcaria

Post autor: benny » 29 sie 2010, 21:32

Siada Ci kolego komputer miałem prawie identyczny problem :( Jak nie mogłeś zmienić biegu to na desce nie swiecił Ci sie EPC ?? W moim przypadku też nie mogłem ruszyć lewarka z pozycji P przyjechało assistance skasowało błąd i jeżdziłem 3 tyg i znowu to sie stało. Serwis stwierdził siada skrzynia koszt nowej ok 18 tys zł. Szukałem dużo i znalazłem specjaliste z łodzi który wyją kompa ze skrzyni naprawił całośc kosztowała 1200zł i autem jeżdżę od tamtej pory przez rok i problem nie powrócił ani raz. A jaki masz przebieg??

Carlito_79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:58
Lokalizacja: Gdynia/Stockholm

Post autor: Carlito_79 » 30 sie 2010, 16:33

No witam serdecznie widze że problem bardzo podobny jeszcze zadzwonie do serwisu i zapytam sie co to dokładnie ten błąd ,czujnik zakresu prowadzenia,bo troche mnie przeraziłeś,i dokładnie epc mi sie paliło cały czas i raz odpalał silnik raz nie,ale jak odpalał to było to dosyć nienaturalne,tak troche chrobolił...a przebiegu mam około 120 tyś.

Awatar użytkownika
benny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 15 sie 2010, 11:26
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Szwajcaria

Post autor: benny » 30 sie 2010, 17:43

Nie chciałem Cię przerazić :) opisałem mój problem. Powiem Ci że jeśli to wina sterownika skrzyni to właśnie masz nie duży problem. Praktycznie każdy da się zregenerowac lub naprawić do 1000zł. Natomiast jeśli to problem samej skrzyni to koszta mogą być b. duże. Przebieg masz nie wielki, mój komp zaczął siadać przy 190 tys. Jedz do serwisu albo lepiej jakiegoś warsztatu co naprawiają automaty niech odczytają najpierw same błędy jakie sie pojawiały, poproś o ich wydruk zapłacisz paredziesiąt złoty ( mniej niż w serwisie) http://moto.allegro.pl/sterownik-skrzyn ... 34201.html masz tu linka gdzie po odczytaniu błędów powiedzą Ci czy to wina samego sterownika. Uważaj na psełdo warsztaty naprawy skrzyń biegów, ja byłem w jednym w Krakowie , powiedzieli że naprawią za ok 2500zł i że tydzień miało to trwać. Po czym sie okazało że oni chciali tylko sterownik wyjąc i wysłać gdzieś indziej do naprawy. Wtedy odebrałem auto i szukałem sam znalazłem warsztat w ÂŁodzi kolesie wyjeli naprawili sterownik na miejscu, odrazu zmienili mi olej na nowy, wszystko trwało ok 5 godz. zapłaciłem za wszysto 1200zł. A kolesie co naprawiali mi auto powiedzieli że Ci z Krakowa wysyłają do nich kompy :) on im naprawia za 800zł czyli na samym wyjęciu i zamontowaniu kroją 1700zł.

Carlito_79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:58
Lokalizacja: Gdynia/Stockholm

Post autor: Carlito_79 » 30 sie 2010, 20:06

No tylko najgorsze że ja jestem skazany raczej na serwis bo obecnie przebywam za granicą a tutaj warsztatów które podłaczają pod kompa to nie uświadczysz,ale mam nadzieje że zamkne sie w tej mniejszej sumie,ale dziekuje za pomoc i podsuniecie możliwej przyczyny,teraz tylko czekać kiedy pudło stanie :-)


edit:troszeczke lepszy nius,ogólnie doczytałem w swojej umowie o ubezpieczenie ze mam ubezpieczoną także skrzynie biegów do 150 tyś albo do 8 lat,jeżeli jest tak jak to doczytałem to spokojna moja rozczochrana <ok> acha i jeszcze jedno pytanie myślisz że jak podepne teraz pod komputer to pokaże ten błąd czy po wykasowaniu go ostatnio ,trzeba czekać do kolejnego zblokowania skrzyni?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga