Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi [a6, c5] Problem Skrzynia automat tiptronic quattro

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
terenowkapl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 10:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/s

Audi [a6, c5] Problem Skrzynia automat tiptronic quattro

Post autor: terenowkapl » 28 mar 2010, 09:35

Witam wszystkich. Proszę o pomoc. Mianowicie mój problem polega na tym, :( iż nagle gdy za zatrzymałem się na światłach nie mogłem ruszyć do przodu. Mam automat tiptronic (c5) allroad quatro 2001r. Samochód jedzie do tyłu normalnie w pozycji (R) a na (D) obroty silnika wchodzą normalnie a auto stoi w miejscu. Po podpięciu pod VCDS nie pokazuje żadnych błędów. Więc to chyba nie żaden problem z elektroniką. Czy ktoś wie czy to możliwa wina sprzęgła? Objaw jest bardzo podobny jak na skończonym sprzęgle w manualu Tyle tylko że do tyłu (R) jedzie normalnie. Nadmieniam że nie miałem żadnych problemów wcześniej ze skrzynią, no może poza tym że troszkę przeciągała na zimnym silniku. Bardzo proszę o pomoc i wskazanie dobrego skrzyniarza z terenu Dąbrowy Górniczej i okolic. (terenowkapl@wp.pl) podaję też swój VIN WAUZZZ4BZ1N115167
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 22:58 przez terenowkapl, łącznie zmieniany 1 raz.
Damian

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 28 mar 2010, 10:18

A po wrzuceniu na D samochód wie, że lewarek jest na D? Jak inne programy: 4, 3, 2 i tip?

Jili
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2009, 09:34
Lokalizacja: podhale

Post autor: Jili » 28 mar 2010, 12:45

Cześć, miałem problem ze skrzynią....powiem tylko tyle, nie wnosząc żadnej nowości na forum..bierz lawetę i jedź do do Sserwis. Miejscowość Czernica, kierunek Gliwice, Rybnik.
Zależy Ci na autku to oddaj go w dobre ręce.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 28 mar 2010, 14:03

Camel- pisze:Jak inne programy: 4, 3, 2 i tip?
po lifcie nie ma już ich tyle
jest tylko PRNDS

terenowkapl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 10:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/s

Post autor: terenowkapl » 29 mar 2010, 09:31

On jest raczej przed liftem. Napewno to jest TIPTRONIC. I napewno nie jest to żaden błąd oprogramowania bo nie ma błędów. MAm przełożenia P, R, N, D, przy D jest +/- pod d jest 4,3,2, Nie wiem już jak mogę dokładniej opisać. Boję się że skasują mnie kilka tysięcy za naprawę a na Allegro używane skrzynie są od 1tyś do 3 tyś. Ale jak mogę sam sprawdzić czy to może nie jakaś pierdoła typu wytarte zębatki, niesprawne wyślizgane sprzęgło. Tyle tylko że nie wiem czy mam dwa sprzęgła do tyłu i do przodu? Nie wim jestem laikiem w tej sprawie wiem tylko tyle co przeczytam na forum. P-O-M-O-C-Y
Damian

terenowkapl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 10:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/s

Post autor: terenowkapl » 31 mar 2010, 09:10

Właśnie kupiłem używaną skrzynię ze sprzęgłem z rozbitka za 1600zł + wymiana oleju 300zł + założenie 700zł. razem 2600. :shock: dostałem miesiąc gwarancji. Nie wiem czy sprzedać furę czy czekać aż coś znowu klęknie. Powiem szczerze że mam już dość mojego Allroada, tylko nie wiem co potem zakochałem się w Audi :) jednak koszty ewentualnych napraw mnie przerażają, a już zaczęła lać mi przekładnia ale to znowu nowy temat. Pozdrawiam wszystkich którzy próbowali mi pomóc na pw. Pani z Boguchwałowic również dziękuje jednak twój mechanik stwierdził że musiał by remontować całą skrzynię i nie potrafił postawić diagnozy oraz kosztorysu powiedział że z objawów które mu opisałem do wymiany było by do wymiany zbyt dużo rzeczy. :( . A co do klubowiczów którzy opisuję że w Mysłowicach jadę zostawiam swoją skrzynię i dostaję zregenerowaną za 2500zł to niestety również bzdura to jest koszt 5000zł. <papa> <beczy> <beczy>
Damian

Awatar użytkownika
M0NEER
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 648
Rejestracja: 08 mar 2010, 13:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dubai

Post autor: M0NEER » 31 mar 2010, 13:46

terenowkapl, b.współczuję bo w takich sytuacjach ręce opadają...
Powodzenia Kolego! Daj znac jak dalej się sprawy potoczą -info może się jednemu z nas kiedyś przydac (odpukac...).
Takie pytanka: jaki jest przebieg Twojego auta? znasz przebieg skrzyni zastępczej?

terenowkapl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 10:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/s

Post autor: terenowkapl » 31 mar 2010, 15:32

Przebieg mojego 232tyś km. Skrzyni podobno 120tyś. Ale tego i tak nie jest się w stanie ustalić, Dam znać co i jak po naprawie jutro będę miał auto do odbioru.
Damian

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 31 mar 2010, 16:19

terenowkapl pisze: tylko nie wiem co potem zakochałem się w Audi
Kup Mercedesa. Ja też już wiem, że drugi raz Audi nie kupie :)

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 04 kwie 2010, 13:32

terenowkapl pisze:Tyle tylko że do tyłu (R) jedzie normalnie
przeczytałem jeszcze raz
na moje oko padłą pompa
skoro jedzie do tyłu normalnie to pompa od wstecznego działa ok, a od D padła
taka moja skromna diagnoza
co prawda warsztaty od skrzyni nie będę się bawić w naprawdę tylko pompy, dlatego walą odrazu całą regenerację za grube tysiące, przykre ale prawdziwe
no ale autor znalazł już dawcę i śmiga dalej :-D

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 04 kwie 2010, 14:49

Niestety nic nie napisał... .
Camel- pisze: Kup Mercedesa. Ja też już wiem, że drugi raz Audi nie kupie :)
Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie jest forum dla starych pryków, amatorów mercedesa.

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 04 kwie 2010, 15:17

Ej prosze mnie tu nie obrazać !! zwlaszcza iz młodzieniaszkiem tez juz nie jesteś :lol: Mysle też , ze jak sie trafi kazde auto moze zszargac nerwy ! nawet BMW i MB ja wybralem MB bo jest lepsze według mnie i dla mnie i to moja opinia !
A po drugie , te stare pryki na przestrzeni lat swojego zycia juz po prostu wiedza co jest dobre !! najlepsze , swego czasu tez do tego dojdziesz , ale obawiam sie jednego , ze jak my do tego wieku dozyjemy , to jak audi tak bmw i mb beda juz dziadostwem , bo przeciez coraz gorsze samochody wszyscy produkują - czy ktos miał problemy z audi B3 ? ALBO Z POPULARNÂĄ BECZKA ? sami wiecie ...
teraz mercedes w-210 2.7 CDI
Jednak jak nie ma gwiazdy to nie ma jazdy .

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 04 kwie 2010, 15:28

MaTyS pisze:Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie jest forum dla starych pryków, amatorów mercedesa.
Holla holla, jestem duży młodszy od Ciebie, pryku ;-)
krzys124 pisze:czy ktos miał problemy z audi B3 ? ALBO Z POPULARNÂĄ BECZKA ? sami wiecie ...
Tak jak ktoś tu kiedyś wspomniał - liczy się procentowy "udział" awarii a nie jej liczba. Sądząć po skomplikowaniu konstrukcji nowoczesnych aut - dalej stoja na wysokim poziomie :lol:

terenowkapl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 10:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/s

Post autor: terenowkapl » 08 kwie 2010, 13:07

Witam wracam do tematu po wymianie mojej skrzyni wszystko śmiga idealnie wymieniona skrzynia i pompa, jednak perspektywa ewentualnych kolejnych napraw mnie przeraza w tym aucie wszystko jest choler-nie drogie to wszystko mnie przerasta finansowo dlatego już wystawiłem go na allegro. Jak pomyslę że znowu może się zepsuc skrzynia czy zawieszenie a przecie to co wymieniałem też na używane. Mniej go teraz eksploatuje i przesiadłem się na Toyote Avensis 2005r w sedanie. Jednak nic nie zastąpi frajdy z jazdy ALLROAD-EM. Zwłaszcza po piaskach wokół POGORII IV w Wojkowicach. Może by tam jaki zjazd zrobić?? Co wy na tą propozycję?
Damian

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga