Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Jak podłączyć oryginalny Sobufer

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
Zablokowany
XXMARA6XX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2009, 00:15
Lokalizacja: Radom

[A6 C5] Jak podłączyć oryginalny Sobufer

Post autor: XXMARA6XX » 04 sty 2010, 19:15

Witam zakupiłem radio na mp3 i nie wiem jak podłączyć do niego kable aby mi grał oryginalny subwoofer ma ktoś może jakiś schemat lub jakieś informacje jak to podłączyć
przy tym subwooferze ok 8 kabli i nie wiem który za który odpowiada,czy subwoofer ma wbudowany wzmacniacz?czy korzysta z zasilania radia?proszę o jakieś wskazówki.....

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 04 sty 2010, 20:47

Sub ma wbudowany wzmacniacz.

Gdy u siebie wymieniłem ori radio też przestał mi grać sub i tylne głośniki.
Zajechałem do magika, 10 minut roboty, za wszystko skasował 70zl i teraz wszystko pięknie ładnie gra <ok>

Tuż za radiem magik wstawił jakiś separator głośności na tylne głośniki - nie wiem jak się to fachowo nazywa (coś czym można wysterować tylne głośniki tzn można tym czymś zwiększyć głośność tylnych głośników lub zmniejszyć) oraz wstawiona inna końcówka antenowa do radia, która omija patent Audi, że radio moze grać również na :-/ nie ori radiu.

Dużo Ci nie pomogłem ale generalnie musisz dokupić to coś (separator? i przejściówkę do anteny) żeby tył zaczął grać i odbierało normalnie radio, samymi kabelkami nic nie wyczarujesz :-/
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 05 sty 2010, 09:12

Przeszukaj forum i szukaj tematów pod tytułem "nie gra tył" tam masz wszystko wyjaśnione.

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 06 sty 2010, 07:36

Kolego XXMARA6XX możesz sobie zakupić adapter np. firmy PHONOCAR tylko założysz, żadnych przeróbek, drucików itp, itd. Wyciągasz radyjo podłączasz i jest OK.
Tylko napisz jeszcze czy masz system BOSE czy tez nie bo są dwa rodzaje tych adapterów.

Do Bose

Kod: Zaznacz cały

http&#58;//www.allegro.pl/item864267343_adapter_do_aktywnego_systemu_bose_audi_i_vw_opole.html
I bez Bose

Kod: Zaznacz cały

http&#58;//www.allegro.pl/item864267275_adapter_audi_glosniki_tyl_i_subwoofer_opole.html

XXMARA6XX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2009, 00:15
Lokalizacja: Radom

Post autor: XXMARA6XX » 06 sty 2010, 19:52

no wydaje mi się że nie posiadam Bose tylko jakaś inna firma na subie nic nie pisze jest tylko taka czerwona kwadratowa kostka z 9 kablami wpięta do suba a w bosie jest inna?głośniki w boczkach nie są bossa to i chyba sub nie jest.dzięki koledzy za pomoc dokupie ten adapter wydaje mi sie że na tym powinno działac :-)

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 07 sty 2010, 09:42

Jakbyś miał BOSE, to miałbyś od groma napisów BOSE w samochodzie, np. na siatkach głośników ;-).

Ta przejściówka jest wymagana dlatego, że z tyłu masz wzmacniacz, który steruje tylnymi głośnikami i subwooferem. Oznacza to, że z radia nie możesz podłączyć się bezpośrednio do subwoofera. Mówiąc inaczej, na tył musisz podać sygnał małej mocy na wejście wzmacniacza, a nie sygnał na głośniki - ot, taka uroda Audi. Mówiąc prosto ta przejściówka "zamienia" sygnał dużej mocy (dla głośników) na sygnał małej mocy dla wejścia wzmacniacza.

Przejściówka na antenę też się przyda (też można kupić na alledrogo). Ori radyjka do audi puszczają zasilanie do wzmacniacza antenowego przez kabel antenowy. Napięcie jest dostępne już w gnieździe anteny w radiu. W przypadku nie oryginalnych radioodbiorników musisz sam podać napięcie na wzmacniacz antenowy (inaczej radio może gorzej odbierać). Kabelek, który wystaje z tej przejściówki antenowej podłączasz do +12V ACC albo do +12V dla wzmacniacza.
Napięcie ACC (accesory - akcesoria, napięcie pojawia się, gdy masz kluczyk w stacyjce) masz na czerwonym kablu na kostkach. Jeżeli masz nowsze Audi z CAN, możesz nie mieć czerwonego kabla na kostce, wtedy trzeba podpiąć się pod napięcie ACC z radia, albo doprowadzić napięcie ACC z innego miejsca w samochodzie. Możesz też podłączyć się pod permanentne napięcie +12V (tzn. bezpośrednio z akumulatora, dostępne zawsze), ale to nie ma sensu, bo wzmacniacz antenowy będzie cały czas ciągnął prąd z aku.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga