Forum Audi A6 Klub Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

tuning audi a6 felgi audi a6 audi a6 xenon reklama Tarcze, hamulce forum a6 forum a6
Turboelita.pl Sklep alufelgi Express Parts Regeneracja HC Wyświetlacz LCD AZ Auto Serwis Układ hamulcowy Auto Oświetlenie Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[c5 2.8 Q] 97 Wahacze jakiej firmy?
Autor Wiadomość
SAWA 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Wysłany: 2008-01-12, 23:42   [c5 2.8 Q] 97 Wahacze jakiej firmy?

Byłem dziś u mechanika i powiedział, że do wymiany są dwa górne wahacze z lewej strony, końcówki drążków i jeden łącznik stabilizatora. Czy mieliście złe doświadczenia z jakąś firmą produkującą te części? Czy ktoś po założeniu musiał coś reklamować? Pytam żeby nie kupić jakiegoś badziewia sugerując się ceną. A rozpiętość cen jest wielka, między 550 a 1200 złotych za komplet. Jako, że jestem zwolennikiem robienia czegoś porządnie to zastanawiam się nad wymianą wszystkich wahaczy. Czy powinienem o czymś pamiętać remontując zawieszenie?? np dowiedziałem się na forum, że robiąc rozrząd trzeba też wymienić termostat ;)
Co myślicie o tej firmie ze zdjęcia? Za wszelkie sugestie z góry dzięki

Tomek.TDI 

Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Rok: 2006
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BSG
Imię: Tomek
SAWA 

Wysłany: 2008-01-19, 17:18   

Ale przecież po to jest to forum żeby dzielić się nabytym doświadczeniem. Więc jak? jaką firmę produkującą elementy zawieszenia polecacie?

ROBI170480 

Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Rok: 1999
Kod silnika: ARJ
Imię: Robert
Wysłany: 2008-02-11, 14:59   zawieszenie

Kolego jak chcesz miec naprawde spokoj z zawieszeniem to tylko LEMFORDER i uwiez mi wiem to z własnego doświadczenia.Niestety zanim do tego doszedlem to zawieszenie wymienialem dwa razy co nic nie dawało.

Tomek.TDI 

SAWA 

Wysłany: 2008-02-11, 17:48   

I o to mi właśnie chodziło. Ile już zrobiłeś km na tym zawieszeniu?

arturro_A6

Model: Inne
Nadwozie: Inne
Silnik: 1.8T 163KM
Wysłany: 2008-02-12, 17:20   

SAWA napisał/a:
I o to mi właśnie chodziło. Ile już zrobiłeś km na tym zawieszeniu?

ja na lemforderze zrobilem ok 50tys i naprawde polecam

Tomek-Szczecin 

Nadwozie: Avant
Wysłany: 2008-02-23, 21:51   Zawieszenie

W temacie drążków, wahaczy i łączników polecam Lomforder'a. Produkowane są na pierwszy montaż. Jak kupisz i rozpakujesz to zobaczysz zeszlifowane znaki Vw/audi. Ja mam też passata i musiałem wymienić wszystkie górne wahacze i łączniki stabilizatora. Założyłem właśnie Lomfordera i po przejechaniu 70 tkm zaczął postukiwać prawy łącznik.
Trzeba pamiętać aby szybko reagować i znależć natychmiast co zaczyna się psuć. Jak będziesz reagował natychmiast to utrzymasz zawieszenie w dobrym stanie. Jak nie - zapuścuisz je szybko i będziesz musiał wymieniać wszystko. Pamiętaj też że regulacja ustawienia zawieszenia konieczna jest tylko po wymianie końcówek drążków kierowniczych. Nie daj się naciągać na regulację w warsztacie i pamiętaj, że górny tylny wahacz nie stuka jak dostaje luzu. Trzeba sprawdzać go jakąś łyżką lub dużym śrubokrętem. Pozdr.

Tomek.TDI 

mac147 

Silnik: 2.0TDI 140KM
Wysłany: 2008-02-29, 13:05   

Użytkownik napisał/a:
... Mechanik powiedział mi kiedyś świete słowa: jak jeszcze raz przyjade do niego z przeczuciem i powiem mu , że czytałem o tym na internecie - to mnie skasuje podwójnie.
Co do wahaczy - kup markowe - nie NN - będzisz miał spokój.
Poz

hehehe skąd to ja znam ;)

jakcek 

Silnik: 2.5TDI 163KM
Rok: 2002
Skrzynia: Multitronic
Wysłany: 2008-03-21, 12:45   

Cytat:
Wysłany: 2008-02-29, 13:05

Użytkownik napisał/a:
... Mechanik powiedział mi kiedyś świete słowa: jak jeszcze raz przyjade do niego z przeczuciem i powiem mu , że czytałem o tym na internecie - to mnie skasuje podwójnie.
Co do wahaczy - kup markowe - nie NN - będzisz miał spokój.
Poz

hehehe skąd to ja znam ;)

MOJE ZDANIE JEST TAKIE, ŻE "MECHANIK" NIE MA RACJI !! jakby mi tak powiedział, to bym zmienił mechanika !

jerzy mazurek 

Wysłany: 2008-04-08, 21:29   

jestem podobnego zdania. Mechanicy krytykują forum bo boją się weryfikacji tego co robią. Wciskają kity: to...., może tamto...., a jak się okazuje że po wymianie dalej coś nie tak, twierdzą, że trzeba wymienić jeszcze coś. Tzw. metoda prób i błędów, ale naszym kosztem. Ja dzięki temu formu zaoszczędziłem wiele kasy i równiez wiele razy nie dałem się naciągnać. Niektóre naprawy wykonuję sam i sprawia mi to satysfakcję. Okazuje się ze to bardzo proste, trwa z reguły kilka minut i przede wszystkim nic nie kosztuje. Na tym forum jest wielu którzy widać ze znaja się na rzeczy. Wypowiedzi są konkretne, czasami też przypuszczenia ale wolę to niz głupie miny mechaników. Śledzę czasami wypowiedzi "Tomka ze Szczecina", mam wrażenie że gość albo projektował, albo produkował samochody Audi.

[ Dodano: 2008-04-08, 21:29 ]
jestem podobnego zdania. Mechanicy krytykują forum bo boją się weryfikacji tego co robią. Wciskają kity: to...., może tamto...., a jak się okazuje że po wymianie dalej coś nie tak, twierdzą, że trzeba wymienić jeszcze coś. Tzw. metoda prób i błędów, ale naszym kosztem. Ja dzięki temu formu zaoszczędziłem wiele kasy i równiez wiele razy nie dałem się naciągnać. Niektóre naprawy wykonuję sam i sprawia mi to satysfakcję. Okazuje się ze to bardzo proste, trwa z reguły kilka minut i przede wszystkim nic nie kosztuje. Na tym forum jest wielu którzy widać ze znaja się na rzeczy. Wypowiedzi są konkretne, czasami też przypuszczenia ale wolę to niz głupie miny mechaników. Śledzę czasami wypowiedzi "Tomka ze Szczecina", mam wrażenie że gość albo projektował, albo produkował samochody Audi.

[ Dodano: 2008-04-08, 21:37 ]

Tomek.TDI 

macieja910 

Silnik: 2.4 165KM
Ostrzeżeń:
 10/3/6
Wysłany: 2008-04-08, 21:45   

Polecam lemfordera, chyba najlepsza firma. Sam mam teraz lemfordera i spisuje sie doskonale. Wczesniej mialem wachacze febi-bilstein, tez niczego sobie ;-)

Doc 

Silnik: 1.8T AJL 180KM
Rok: 1998
Kod silnika: AJL
Imię: Andrzej
Wysłany: 2008-04-11, 22:49   

Lemforder, nie ma innego wyboru jeśli chce się pojeździć 50 000 - 80 000 km po Polsce. Inne niby niemieckie podróbki produkowane w chinach, którym nadaje się celowo marketingowe nazwy typu Tytan, Kraft to nieporozumienie.

Jeśli ktoś szuka wahaczy oryginalnych lemfordera w bardzo dobrej cenie, niech skontaktuje się z tym człowiekiem.
http://www.allegro.pl/ite...b5_b6_wawa.html
Sam u niego kupiłem i potwierdzam, że są to nowe oryginały.

Dlaczego tak tanio ? Nie interesuje mnie to w zasadzie czy kradnie, czy ma dojście legalne. Są to nowe komplety LEM. W zeszłym tygodniu zamontowałem u siebie komplet.

ADRY 

Silnik: 1.9TDI 110KM
Rok: 2000
Wysłany: 2008-07-15, 00:02   

witam jestem tu nowy i chcialbym zebyscie mi doradzili jakie wachacze kupic nie zadrogie a w miare dobre z gory dziekuje i pozdrawiam

[ Dodano: 2008-07-15, 01:58 ]
troche poczytalem o wahaczach master sport tylko ze znalazlem na alegro bez lacznikow stabilizatora czy to jest potrzebne przy wymianie caleko kompletu a jesli ktos wie gdzi mozna kupic te wlasnie wachacze z lacznikami to prosilbym o adres tej firmy lub numer kontaktowy

Tomek.TDI 

marcinpoznan74 

Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Marcin
Wysłany: 2009-04-24, 22:02   

LEMFORDER jest ok, właśnie wymieniłem i jak narazie, super

PS
Błagam zlikwodujcie te napisy "Piszę po Polsku"
bo robicie więcej błędów niż Ci bez podpisów

eneron 

Rok: 1997
Kod silnika: AFN
Wysłany: 2009-09-19, 13:49   

Troszkę odświeżę temat :oops:

Może ktoś posiada link, zna nicka jakiegoś UCZCIWEGO sprzedawcy z Allegro, który posiada w swej ofercie ORYGINALNE ( w sensie nie podróbki) wahacze na przód firmy LEMFORDER ??

Stuka mi już łącnzik stabilizatora z prawej strony, nie chce się bawić w wymianę pojedynczych elementów co miesiac czy nawet częściej więc odrazu chcę kupić całe ori zawieszenie. Obecnie mam chyba jeszcze ori z przodu bo na każdym wahaczu jest TRW wytłoczone no i mam jeszcze z przodu chyba ori amorki z tyłu jakiś tydzien temu pociekly i też były ori z wytłoczonym logo Audi i zielonym kwadracikiem <ok> Póki auto jeździło we Francji pewnie wszystko było ok, od roku jeździw PL i zaczyna się zawieszenie pitolić :/ :-?

Jurek85 

Rok: 1999
Kod silnika: AFN
Wysłany: 2009-09-19, 14:22   

Doc napisał/a:
Jeśli ktoś szuka wahaczy oryginalnych lemfordera w bardzo dobrej cenie, niech skontaktuje się z tym człowiekiem.
http://www.allegro.pl/ite...b5_b6_wawa.html
Sam u niego kupiłem i potwierdzam, że są to nowe oryginały.

Docencie kochany a możesz napisać nick sprzedającego bo strona już w archiwum i niestety d..a. Nie da się podejrzeć.

Pozdro.

http://www.a6klub.pl/meta...,165.htm#399908

Tomek.TDI