Forum Audi A6 Klub Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

tuning audi a6 felgi audi a6 audi a6 xenon reklama Tarcze, hamulce forum a6 forum a6
Turboelita.pl Sklep alufelgi Express Parts Regeneracja HC Wyświetlacz LCD AZ Auto Serwis Układ hamulcowy Auto Oświetlenie Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[A6,C5]Czy zamiana silnika w A6 z 2.5 na 1.9 jest możliwa?
Autor Wiadomość
misiakcello 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI 155KM
Napęd: FWD
Wysłany: 2009-05-16, 21:12   [A6,C5]Czy zamiana silnika w A6 z 2.5 na 1.9 jest możliwa?

Witam wszystkich. Chiałbym zamienić silnik w moim Audi A6 Avant 2002r. z 2.5 TDI (155 KM) na 1.9 TDI(110 KM). Czy to mozliwe i jesli sie dobrze to zrobi czy nie bedzie ingerencji w inne elementy jak zawieszenie, komputer itp.? Oczywiście skrzynie też należało by zmienić. Jeśli ktoś juz to zrobił to prosze o jakieś wskazówki i porady. Dziekuje
i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez misiakcello 2009-05-17, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  

Tomek.TDI 

Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.7TDI 163KM
Rok: 2006
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BSG
Imię: Tomek
przemek4net 

Model: Inne
Silnik: 2.5TDI 150KM
Rok: 2000
Skrzynia: Tiptronic
Wysłany: 2009-05-16, 22:32   Re: Czy zamiana silnika w A6 z 2.5 na 1.9 jest możliwa?

misiakcello napisał/a:
Chiałbym zamienić silnik w moim Audi A6 Avant 2002r. z 2.5 TDI (155 KM) na 1.9 TDI(110 KM). Czy to mozliwe i jesli sie dobrze to zrobi czy nie bedzie ingerencji w inne elementy jak zawieszenie, komputer itp.?

Jezeli pytasz sie o mozliwosc zostawienia ECU (nie bedzie pasowal) to zakladam, ze za mocno w autach nie siedzisz. Nie wiem co Twojemu silnikowi dolega ale napraw to auto albo je sprzedaj. Opcje swapa takie raczej skresl w przedbiegach.
Pozdrawiam,
Przemek

misiakcello 

Model: A6 C5
Silnik: 2.5TDI 155KM
Wysłany: 2009-05-17, 10:55   [A6,C5]

Dziekuje wam za tak szybka reakcje na mojego posta. Po piersze co do mojego silnika to musze wpakować w niego troche pieniedzy tj ok 2-3 tyś. Narazie jeszcze chodzi, i puki jest wszystko ok. moge sprzedać ten silnik wraz ze skrzynią multitronic drozej niż bym zapłacił za 1.9 ze skrzynią. Mam specjalistów którzy by mi zrobili przemianke pewnie i solidnie. Pytanie czy to sie opłaca. Z tego co wstępnie liczyłem wyszedł bym powiedzmy na zero. Noi miał bym niezawodny silnik który pochodził by mi jeszcze troche czasu. Pomijając oszczedność bedzie niestety miał mniej mocy ale na tym mi az tak nie zalezy. Jestem bardzo przywiazany do auta, moze dlatego taka decyzja. Boje sie tylko ze to auto po zmianie bedzie mnie jescze bardziej zaskakiwać "negatywnie oczywiście. Pozdrawiam i czekam na dalsze rady. Moze poprostu go sprzedać(ale szkoda kasy którą w niego juz wpakowałem, a wiadomo ze sprzedac A6 2.5 TDI jest ciezko)... Marcin

Tomek.TDI 

Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.7TDI 163KM
Rok: 2006
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BSG
Imię: Tomek
Odpowiedz do tematu