Forum Audi A6 Klub Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

felgi audi a6 audi a6 xenon reklama Tarcze, hamulce forum a6 forum a6
Sklep alufelgiExpress Parts Regeneracja HC Wyświetlacz LCD AZ Auto Serwis Układ hamulcowy Auto Oświetlenie Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[A6 C5] Jak podłączyć oryginalny Sobufer
Autor Wiadomość
XXMARA6XX 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Rok: 2000
Skrzynia: Manual
Wysłany: 2010-01-04, 19:15   [A6 C5] Jak podłączyć oryginalny Sobufer

Witam zakupiłem radio na mp3 i nie wiem jak podłączyć do niego kable aby mi grał oryginalny subwoofer ma ktoś może jakiś schemat lub jakieś informacje jak to podłączyć
przy tym subwooferze ok 8 kabli i nie wiem który za który odpowiada,czy subwoofer ma wbudowany wzmacniacz?czy korzysta z zasilania radia?proszę o jakieś wskazówki.....

Tomek.TDI 

Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.7TDI 163KM
Rok: 2006
Kod silnika: BSG
Imię: Tomek
eneron 

Rok: 1997
Kod silnika: AFN
Wysłany: 2010-01-04, 20:47   

Sub ma wbudowany wzmacniacz.

Gdy u siebie wymieniłem ori radio też przestał mi grać sub i tylne głośniki.
Zajechałem do magika, 10 minut roboty, za wszystko skasował 70zl i teraz wszystko pięknie ładnie gra <ok>

Tuż za radiem magik wstawił jakiś separator głośności na tylne głośniki - nie wiem jak się to fachowo nazywa (coś czym można wysterować tylne głośniki tzn można tym czymś zwiększyć głośność tylnych głośników lub zmniejszyć) oraz wstawiona inna końcówka antenowa do radia, która omija patent Audi, że radio moze grać również na :-/ nie ori radiu.

Dużo Ci nie pomogłem ale generalnie musisz dokupić to coś (separator? i przejściówkę do anteny) żeby tył zaczął grać i odbierało normalnie radio, samymi kabelkami nic nie wyczarujesz :-/

K@MiL 

Nadwozie: Avant
Rok: 1998
Kod silnika: AFN
Imię: Kamil ;)
Wysłany: 2010-01-05, 09:12   

Przeszukaj forum i szukaj tematów pod tytułem "nie gra tył" tam masz wszystko wyjaśnione.

Tomek.TDI 

boluss 

Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 165KM
Rok: 1997
Skrzynia: Tiptronic
Wysłany: 2010-01-06, 07:36   

Kolego XXMARA6XX możesz sobie zakupić adapter np. firmy PHONOCAR tylko założysz, żadnych przeróbek, drucików itp, itd. Wyciągasz radyjo podłączasz i jest OK.
Tylko napisz jeszcze czy masz system BOSE czy tez nie bo są dwa rodzaje tych adapterów.

Do Bose

Kod:
http://www.allegro.pl/item864267343_adapter_do_aktywnego_systemu_bose_audi_i_vw_opole.html

I bez Bose

Kod:
http://www.allegro.pl/item864267275_adapter_audi_glosniki_tyl_i_subwoofer_opole.html

XXMARA6XX 

Rok: 2000
Wysłany: 2010-01-06, 19:52   

no wydaje mi się że nie posiadam Bose tylko jakaś inna firma na subie nic nie pisze jest tylko taka czerwona kwadratowa kostka z 9 kablami wpięta do suba a w bosie jest inna?głośniki w boczkach nie są bossa to i chyba sub nie jest.dzięki koledzy za pomoc dokupie ten adapter wydaje mi sie że na tym powinno działac :-)

arekjask 

Model: Inne
Nadwozie: Inne
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Inny
Rok: 2012
Skrzynia: DSG
Imię: Arek
Wysłany: 2010-01-07, 09:42   

Jakbyś miał BOSE, to miałbyś od groma napisów BOSE w samochodzie, np. na siatkach głośników ;-) .

Ta przejściówka jest wymagana dlatego, że z tyłu masz wzmacniacz, który steruje tylnymi głośnikami i subwooferem. Oznacza to, że z radia nie możesz podłączyć się bezpośrednio do subwoofera. Mówiąc inaczej, na tył musisz podać sygnał małej mocy na wejście wzmacniacza, a nie sygnał na głośniki - ot, taka uroda Audi. Mówiąc prosto ta przejściówka "zamienia" sygnał dużej mocy (dla głośników) na sygnał małej mocy dla wejścia wzmacniacza.

Przejściówka na antenę też się przyda (też można kupić na alledrogo). Ori radyjka do audi puszczają zasilanie do wzmacniacza antenowego przez kabel antenowy. Napięcie jest dostępne już w gnieździe anteny w radiu. W przypadku nie oryginalnych radioodbiorników musisz sam podać napięcie na wzmacniacz antenowy (inaczej radio może gorzej odbierać). Kabelek, który wystaje z tej przejściówki antenowej podłączasz do +12V ACC albo do +12V dla wzmacniacza.
Napięcie ACC (accesory - akcesoria, napięcie pojawia się, gdy masz kluczyk w stacyjce) masz na czerwonym kablu na kostkach. Jeżeli masz nowsze Audi z CAN, możesz nie mieć czerwonego kabla na kostce, wtedy trzeba podpiąć się pod napięcie ACC z radia, albo doprowadzić napięcie ACC z innego miejsca w samochodzie. Możesz też podłączyć się pod permanentne napięcie +12V (tzn. bezpośrednio z akumulatora, dostępne zawsze), ale to nie ma sensu, bo wzmacniacz antenowy będzie cały czas ciągnął prąd z aku.

Tomek.TDI 

Odpowiedz do tematu